ZE ŚWIATA MODY

Składniki stylu Joanny Horodyńskiej? Jak zaczęła się jej przygoda z modą?

Trudno znaleźć w Polsce osobę o równie ciekawym guście!

Marcin Brzeziński 30 listopada 2021 08:29

Dziś 46. urodziny świętuje Joanna Horodyńska, była modelka, stylistka, projektantka, dziennikarka modowa. Znana również z telewizyjnych programów takich jak Paris, Paris czy Gwiazdy na dywaniku. Ale nie to wydaje się nam w jej przypadku najważniejsze. Joanna Horodyńska to bowiem jedna z niewielu osób w Polsce, która posiada… własny, rozpoznawalny styl. Od lat zachwyca i bulwersuje swoimi wyjątkowymi stylizacjami. Można je uwielbiać (tak jak my), można ich nie znosić (to się zdarza), ale trudno przejść obok nich obojętnie. W końcu Horodyńska to jedna z niewielu polskich gwiazd, która ma odwagę nosić nie to, co jest aktualnie w trendach, lecz to, co jej zdaniem robi i definiuje modę danego sezonu czy roku.

ZOBACZ: John Galliano obchodzi 61. urodziny. Jak wyglądała jego przewrotna kariera?

Joanna Horodyńska - blogerka… bez Internetu

Swoją przygodę z modą Joanna Horodyńska zaczynała w czasach kiedy każda stylizacja była nie lada wyzwaniem. A to dlatego, że po prostu… prawie niczego w sklepach nie było. I nie mówimy tu o wielkich światowych markach. Choć trudno to sobie wyobrazić, nie działały wtedy w Polsce nawet sieciówki w rodzaju Zara czy H&M. Ale nawet z takimi trudnościami nasza bohaterka radziła sobie znakomicie. Wyglądała oryginalnie i nietuzinkowo. Po prostu - inaczej niż wszyscy. Zaryzykujemy nawet stwierdzenie, że była pierwszą polską blogerką modową czasów sprzed ery Internetu. Choć o blogach wtedy jeszcze nikt nie słyszał, ona już propagowała podejście do mody, które stało się popularne dopiero wiele lat później.

CZYAJ TEŻ: VIVA! Photo Awards 2021: oto zwycięskie zdjęcia modowe z poprzednich edycji!

Joanna Horodyńska - modą trzeba się bawić!

Czasy się zmieniły. Zmieniła się też Joanna Horodyńska. Teraz w jej stylizacjach znajdziecie najmodniejsze i najbardziej pożądane ubrania oraz dodatki największych domów mody i polskich projektantów. Dior, Saint Laurent, Vetements, Valentino, Balenciaga, Gucci, Saint Laurent, MMC… Można by wymieniać bez końca. Coś jednak pozostało takie samo. Odwaga z jaką Joanna Horodyńska zestawia ze sobą swoje ubrania i widoczne w każdej jej stylizacji przekonanie, że modą trzeba się bawić. I dobrze! A zatem… najlepszego, Joanno! Z tobą nie można się nudzić! W końcu zawsze wyglądasz oryginalnie i nietuzinkowo. Tak trzymaj!

Joanna Horodyńska stylizacje
Fot. East News

Najnowsze stylizacje z Instagrama Joanny znajdziecie poniżej: 

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

Oscary 2022: oto 5 filmów nominowanych za kostiumy!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Odkrywamy zaskakującą szafę Małgosi Kożuchowskiej
Supermodelka Anna Jagodzińska i jej szaleństwa