Co lubi jedna z najlepiej ubranych Polek?

Marcin Brzeziński 4 września 2019 14:44

Miss Świata, bizneswoman, muza projektantów. „Jest jedną z najlepiej ubranych Polek”, mówią o niej styliści. Kobieta z klasą, która w ubiorze najbardziej ceni klasykę. „Ale nowoczesną. Taką z twistem”, zaznacza Aneta Kręglicka. W najnowszej VIVIE MODZIE jej garderobę odwiedziła Katarzyna Sielicka.

Stylowa od urodzenia

Jej styl jest minimalistyczny. Prosta konstrukcja, dobre tkaniny. Bez ostentacji. „Dla mnie styl i klasa są tylko wtedy, gdy mają w sobie pewien rodzaj szlachetności, której się, niestety, nie nabędzie. Rodzimy się z tym. To może być pielęgnowane, rasowane przez życie i doświadczenie, przez czytanie i obserwowanie tego, co się dzieje na świecie. Ale ludzie z klasą wybierają z mody tylko te rzeczy, które do nich pasują. Nie wystarczy włożyć na siebie najlepszych marek. Trzeba umieć je połączyć i odpowiednio nosić”, mówi Aneta Kręglicka.
Od 30 lat pracuje w reklamie, zajmuje się komunikacją i wizerunkiem. Od kilku lat współpracuje z marką LA’F, dla której projektuje własną linię ubrań. Tak jak klasykę uwielbia przełamywać awangardowymi elementami, tak również kolekcja Romantic Mood, której jest autorką, nie jest po prostu romantyczna. „Moja ostatnia kolekcja to delikatne tkaniny, żorżety i muśliny. Nie lubię infantylności, więc muślin jest przymarszczony, upinany, laserowo cięty”, opowiada. W jej projektach nie ma dosłowności. „Kobieta, dla której stworzyłam Romantic Mood, to nie romantyczna rusałka biegająca po lesie, tylko kobieta na wskroś nowoczesna. Ma na sobie zwiewny muślin ale cały czas trzyma się w pewnych konstrukcyjnych ryzach”. Wszystkie modele próbuje na sobie. „Moje klientki to kobiety trochę w moim typie. Cieszę się, że jest wśród nich tak wiele młodych dziewczyn”. Ma 50 lat i uważa, że modę trzeba dopasować nie do wieku, tylko do sylwetki i osobowości.

Przełamanie

Gdyby szyła dla własnej marki – Aneta Kręglicka, rzeczy byłyby bardziej ascetyczne. Bliski jest jej minimalizm lat 90. Projekty Jil Sander, Calvina Kleina, Helmuta Langa. Proste konstrukcje i piękne tkaniny.
Mimo że klasyka jest jej znakiem firmowym, nie traktuje jej dosłownie. Lubi przełamania. Nosi postrzępione dżinsy do bardzo eleganckich marynarek i szpilek. Z podróży do Włoch przywiozła oryginalne kimono, które wyszperała na targu rzeczy vintage. Nosi je do eleganckich spodni trzy czwarte. Śledzi trendy, ale nie wszystkie bierze dla siebie. „Nie we wszystkim jest mi dobrze. Mam dość wyrazistą urodę, uważam, że za dużo zdobień, elementów mnie »zjada«”, mówi.
Na co dzień często ubiera się „biznesowo”. W jej wydaniu to na przykład garnitur, ale ze sportowymi butami, najlepiej marki Hogan. „Nie założę szpilek do garnituru! Nie jestem politykiem ani nie pracuję w banku”, tłumaczy Aneta Kręglicka. „Pracuję w reklamie, komunikacji i mój strój ma prawo być nieco nonszalancki”. Poza wyjątkowymi okazjami nie zakłada szpilek, choć lubi je, bo czasami lubi poczuć się sexy. „W tym momencie mojego życia jestem coraz bardziej wygodna”, mówi ze śmiechem. „Tam, gdzie na pewno nie muszę, to się po prostu nie męczę!”.
Ma słabość do pięknych butów, ale też fachową wiedzę na ich temat, którą zdobyła, współpracując i projektując dla jednej z obuwniczych marek. Lubi marki włoskie, najchętniej Valentino. Kupuje Gianvito Rossi, Jimmy’ego Choo, Pradę, Diora i YSL. Nie przepada za Louboutinami.

Całą opowieść Katarzyny Sielickiej o garderobie Anety Kręglickiej tylko w najnowszym numerze magazynu VIVA! MODA! Już w sprzedaży! 

1/7
GARDEROBA ANETY KRĘGLICKIEJ VIVA! MODA JESIEŃ 2019
Copyright @Mateusz Stankiewicz/SAMESAME
1/7

Marynarka Balmain, pasek Gucci, kapelusz Roboty Ręczne, botki Valentino, torebka Marc Jacobs.

2/7
GARDEROBA ANETY KRĘGLICKIEJ VIVA! MODA JESIEŃ 2019
Copyright @Mateusz Stankiewicz/SAMESAME
2/7

Ulubione perfumy Rose Des Vents marki Louis Vuitton, okulary Tom Ford.

3/7
GARDEROBA ANETY KRĘGLICKIEJ VIVA! MODA JESIEŃ 2019
Copyright @Mateusz Stankiewicz/SAMESAME
3/7

Świetna marynarka, T-shirt, dżinsy i szpilki. To wystarczy, żeby wyglądać dobrze.

4/7
GARDEROBA ANETY KRĘGLICKIEJ VIVA! MODA JESIEŃ 2019
Copyright @Mateusz Stankiewicz/SAMESAME
4/7

Aneta Kręglicka ma słabość do pięknych butów.

5/7
GARDEROBA ANETY KRĘGLICKIEJ VIVA! MODA JESIEŃ 2019
Copyright @Mateusz Stankiewicz/SAMESAME
5/7

Uważam że dodatki „robią” stylizację. Na zdjęciu torebka Chloe, okulary Le Specs, medaliony: Celine i vintage.

6/7
GARDEROBA ANETY KRĘGLICKIEJ VIVA! MODA JESIEŃ 2019
Copyright @Mateusz Stankiewicz/SAMESAME
6/7

Satynowy garnitur od Macieja Zienia uszyty specjalnie dla Anety Kręglickiej na przyjęcie w stylu orientalnym.

7/7
Karolina Pisarek na okładce magazynu VIVA! MODA jesień 2019
Copyright @Mateusz Stankiewicz
7/7

VIVA! MODA już w sprzedaży! Zapraszamy do lektury!

Wideo

Joanna Przetakiewicz zaprojektowała luksusową kolekcję La Mania Home!

Polecamy

Top

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Odkrywamy zaskakującą szafę Małgosi Kożuchowskiej
Supermodelka Anna Jagodzińska i jej szaleństwa