Ma słabość do rzeczy z historią i świetnego krawiectwa!

Marcin Brzeziński 29 listopada 2018 13:30

Dyrektor kreatywna VIVY! MODY Agnieszka Ścibior stylizowała Karolinę Kurkovą, Constance Jablonski, Caroline de Maigret i wiele innych, przyjaźni się z Michelem Comte, Hansem Freuerem. Uwielbia Nowy Jork, w Paryżu czuje się jak w domu, a właściwie jak w pracy. W liceum nie szalała z wizerunkiem. Za to na studiach – tak. „Zafarbowałam włosy na blond, zrobiłam punkową fryzurę. Poszliśmy z przyjaciółmi do Tadeusza Nalepy. Spojrzał na mnie i powiedział: »Hiszpanki nie powinny malować włosów na blond«”, wspomina Agnieszka. Wzięła to sobie do serca. Na studiach poznała profesora Stanisława Fijałkowskiego, wybitnego malarza i grafika, z którym przyjaźni się do dziś. Ostatnio odwiedziła go w 96. urodziny. „Suknia! Agnieszka ma suknię!”, wykrzyknął profesor na jej widok. Wybrała na tę okazję czarną kreację Łukasza Jemioła.

Na co dzień przeważnie nosi spodnie, garnitury, koszule, swetry. Rzeczy chętnie kupuje w męskich działach. Uważa, że są lepiej wykończone, uszyte z lepszych materiałów. „Lubię rzeczy dobrane do kogoś, dobrze przymierzone. Takie, jakie oglądam na rodzinnych zdjęciach z lat 30. Ludzie na wycieczce rowerowej wyglądają na nich lepiej niż dziś na modowych eventach. Świetne marynarki, które doskonale leżą, dobrze skrojone sukienki”, mówi. Wielką wagę przywiązuje do jakości, perfekcyjnego kroju. To między innymi dlatego podczas studiów na wydziale projektowania ubioru w Łodzi praktykę postanowiła odbyć u Jerzego Antkowiaka. „Chciałam się uczyć u mistrza, a on był mistrzem. Kiedy ogląda się stare pokazy Mody Polskiej, widać, że te rzeczy mają formę, dobrane kolory, oryginalny koncept, swój styl. Konstruktorki, które tam poznałam, były najlepsze na rynku, niektóre pracują do dziś i są rozchwytywane”, mówi Agnieszka. Całą opowieść Katarzyny Sielickiej o garderobie i stylu Agnieszki Ścibior znajdziecie tylko w najnowszej VIVIE! MODZIE! Już w sprzedaży! 

1/6
Garderoba Agnieszki Ścibior w VIVA! MODA zima 2018
Copyright @Kasia Bielska
1/6

Agnieszka Ścibior logo Yves’a Saint Laurenta uważa za jedno z najładniejszych. Często nosi szpilki z obcasem w jego kształcie. Na zdjęciu: żakiet vintage, torebka, szpilki Yves Saint Laurent.

2/6
Garderoba Agnieszki Ścibior w VIVA! MODA zima 2018
Copyright @Kasia Bielska
2/6

Pierścionek z głową goryla pochodzi z bazaru staroci, przypinka jaskółka to logo Mody Polskiej. Okulary Gucci i Celine.

3/6
Garderoba Agnieszki Ścibior w VIVA! MODA zima 2018
Copyright @Kasia Bielska
3/6

Agnieszka Ścibior ma słabość do butów. Mówi, że ma ich zdecydowanie za dużo.

4/6
Garderoba Agnieszki Ścibior w VIVA! MODA zima 2018
Copyright @Kasia Bielska
4/6

Na torebkę Louisa Vuittona Agnieszka nakleiła aplikacje Anyi Hindmarch.

5/6
Garderoba Agnieszki Ścibior w VIVA! MODA zima 2018
Copyright @Kasia Bielska
5/6

Agnieszka Ścibior w trenczu & Other Stories, kapeluszu Nick Fouquet i butach Celine.

6/6
Natalia Siódmiak na okładce nowego numeru VIVA! MODA zima 2018 2019
Copyright @Stanisław Boniecki/VAN DORSEN ARTISTS
6/6

Cały tekst Katarzyny Sielickiej o garderobie i stylu Agnieszki Ścibior znajdziecie tylko w najnowszej VIVIE! MODZIE!

Wideo

Jesienne kreacje i makijaż Chanel w niezwykłej sesji w najnowszej VIVIE! MODZIE!

Polecamy

Top

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Odkrywamy zaskakującą szafę Małgosi Kożuchowskiej
Supermodelka Anna Jagodzińska i jej szaleństwa