Demna Gvasalia opuszcza dom doby Vetements
Fot. Getty Images
ZE ŚWIATA MODY

Demna Gvasalia opuszcza dom mody Vetements!

Czy marka przetrwa odejście swego założyciela?

Marcin Brzeziński 17 września 2019 11:59
Demna Gvasalia opuszcza dom doby Vetements
Fot. Getty Images

Demna Gvasalia opuszcza dom doby Vetements by zająć się nowymi wyzwaniami. Takie oświadczenie wydała właśnie marka, która przebojem podbiła świat mody. Brand pięć lata temu stworzyli z grupą przyjaciół bracia Demna i Guram Gvasalia. „Zacząłem Vetements, bo byłem znudzony modą. I w co trudno uwierzyć, marka ta zmieniła modę na zawsze i otworzyła drzwi dla wielu innych myślących tak samo. Dziś czuję, że moja misja jest skończona i mogę zacząć samodzielnie zupełnie nowy rozdział", powiedział Demna Gvasalia portalowi WWD.

Co po Demnie w Vetements?

Projekty Vetements, inspirowane streetwearem i stylem normcore cechował wyraźny pociąg do surowości i ekstrawagancji. Na pierwszy rzut oka można by określić jako dziwaczne, a nawet brzydkie, nigdy jednak nie pozbawione charakteru. Świat mody ekscytował się na przykład absurdalnie wysokimi różowymi kozakami, które Vetements stworzyło wspólnie z Manolo Blahnikiem. Wrażenie również robiła ich cena, bo kosztowały 3590 euro.
Jakie będą losy marki? Po odejściu Demny Gvasali Vetements będzie kierował jego brat Guram i wspomniana już grupa anonimowych przyjaciół. A co porabia Demna Gvasalia? Przygotowuje się do pokazu Balenciagi, który będzie miał miejsce w Paryżu 29 września. Posadą dyrektora artystycznego tego słynnego domu mody jeszcze się nie znudził...

Demna Gvasalia  i Virgil Abloh projektant marki Off- White i męskiej kolekcji Louis Vuitton.

Demna Gvasalia i Virgil Abloh
Fot. East News

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

Oscary 2022: oto 5 filmów nominowanych za kostiumy!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Odkrywamy zaskakującą szafę Małgosi Kożuchowskiej
Supermodelka Anna Jagodzińska i jej szaleństwa