Kylie Jenner, buty Balenciaga
Fot. Instagram @kyliejenner, materiały prasowe
VIVA! Tylko u nas

Najmodniejsze buty sezonu? Z kolekcji domu mody Balenciaga! Który model wolicie?

Marcin Brzeziński 15 kwietnia 2017 18:00
Kylie Jenner, buty Balenciaga
Fot. Instagram @kyliejenner, materiały prasowe

W tym roku dom mody Balenciaga obchodzi 100. urodziny. Na ostatnim paryskim pokazie obecny dyrektor artystyczny marki, Demma Gvasalia oddał więc hołd twórczości założyciela tej zasłużonej dla świata mody instytucji, Cristóbala Balenciagi. Po raz pierwszy, od czasu zatrudnienia Gvasalii na wybiegu pojawiły się więc suknie wieczorowe. I to suknie będące wariacjami na temat archiwalnych projektów haute couture samego Balenciagi. Nowy dyrektor kreatywny nie byłby jednak sobą gdyby nie wzbogacił ich zwariowanymi akcesoriami: gigantycznymi torbami Bazar i neonowymi kozakami Knife. I właśnie te buty stały się niekwestionowanym przebojem sezonu!

 

Miranda Kerr, buty Balenciaga
Fot. Pinterest

Miranda Kerr i fashionistki z całego świata w butach domu mody Balenciaga.

 

Polecamy też: Dom mody Balenciaga obchodzi 100. urodziny! Ta kolekcja powstała w hołdzie dla jego założyciela!
 

Królowe spandexu

Wykonane z rozciągliwego spandexu buty dostępne są w trzech wersjach. Pierwszą, najbardziej ekstrawagancką są niewiarygodnie wysokie buto-spodnie (na stronie Balenciagi nazwano je… Cosmetic Pantashoes). Choć nie do końca wiadomo, jak się je zakłada, wystąpiły w nich ostatnio Kylie Jenner i Miranda Kerr. Dwa pozostałe modele wydają się mniej wymagające, ale równie efektowne. A są to: jednokolorowe kozaki do kolan i krótkie, ozdobione kwietnym wzorem. Te ostatnie z dumą prezentuje już Joanna Horodyńska. A wam, jak się podobają te najbardziej pożądane buty sezonu? Czy zasłużyły na ten tytuł?

Joanna Horodyńska, buty Balenciaga
Fot. Instagram @joannahelenahorodynska, materiały prasowe

Joanna Horodyńska wybrała buty Baleciaga w kwiaty.

 

Polecamy też: Spandex, legginsy i… najgorętsza kolekcja tej wiosny! Balenciaga robi furorę. Czy słusznie?

Wideo

Paweł Królikowski zostawił najpiękniejszy możliwy testament. Żona opowiedziała o szczegółach

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EWA CHODAKOWSKA I LEFTERIS KAVOUKIS o balansie, jaki dała im pandemia, domu w Warszawie i… raju w Atenach. Co takiego wydarzyło się, że RAFAŁ KRÓLIKOWSKI powiedział sobie: „Hola, hola, panie Królikowski, czasami trzeba przystopować…”? AIDA KOSOJAN-PRZYBYSZ z córkami ALICJĄ i MARGO – Jak być matką, kiedy widzi się przyszłość? W cyklu Kobiece historie: Fonda, Birkin, Joplin, Mitchell – buntowniczki i hippiski, które zmieniły świat. Miasto miłości: Nowy Jork nie pozwoli zasnąć zakochanym.