Skusicie się?

Sabina Zięba 7 października 2017 15:00

To najmodniejszy trend sezonu! Krata co jakiś czas powraca, by stać się najbardziej pożądanym motywem. Obecnie najpopularniejsze są jej dwa rodzaje - tartan klanowy, który często nazywamy szkocką kratą oraz tzw. „krata księcia Walii”. Noszą ją już znane fashionistki: Chiara Ferragni, Cara Delevingne, Joanna Horodyńska czy Rita Ora.

Polecamy też: Chcesz być modna tej jesieni? Wybierz tak jak Gigi Hadid i Céline Dion kraciasty total look!

Wzór ten obecny był od czasów prehistorycznych w wielu kulturach. Pierwszy zachowany egzemplarz tartanu znany jest jako wzór z Falkirk i pochodzi z… III wieku naszej ery! Początkowo jednak jego kolory były bardzo skromne: używano różnych odcieni brązu, bieli i zieleni. Dopiero później produkującym je ludziom udało się wprowadzić bardziej skomplikowane barwniki. Przez lata nosili ją kobiety, oddziały wojskowe, a nawet szlachta. Co ciekawe, istnieją organizacje, które zajmują się rejestrowaniem nowych wzorów, np. Światowy Rejestr Szkockich Tartanów.

Zobaczcie w naszej galerii, jakie rzeczy powinny w tym sezonie znaleźć się w Waszych szafach!

1/8
Copyright @Materiały prasowe
1/8
2/8
Copyright @Materiały prasowe
2/8
3/8
Copyright @Materiały prasowe
3/8
4/8
Copyright @Materiały prasowe
4/8

boyfriendy projektu Pharrella Williamsa, G-Star, 559 zł

Polecamy też: Oto 10 najlepszych prezentów dla Twojego ukochanego z okazji Dnia Chłopaka!

5/8
Copyright @Materiały prasowe
5/8
6/8
Copyright @Materiały prasowe
6/8
7/8
Copyright @Materiały prasowe
7/8
8/8
Copyright @Materiały prasowe
8/8

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KAROLINA PISAREK i ROGER SALLA: tuż przed ślubną ceremonią modelka opowiada o niespodziewanych oświadczynach, swoim związku i przygotowaniach do ślubu. MICHAŁ WIŚNIEWSKI: po co mu ten ślub?! Wyznania mężczyzny, który pięć razy mówił „tak”. AGATA TUSZYŃSKA często przedkładała wszystko nad kolejne książki. Czy to był dobry wybór? Czy nie żałuje? I czy w ogóle umie żyć inaczej? Do refleksji. ŚLUBY WSZECH CZASÓW: Kelly i książę Rainier, Beaulieu i Presley, Yoko Ono i Lennon, Diana i książę Karol… Ich śluby zawładnęły zbiorową wyobraźnią.