Zobaczcie najbardziej spektakularne „photoshopowe’’ wpadki!

Sabina Zięba 28 stycznia 2018 18:00

Gdy w 1990 roku powstał Photoshop, nikt nie spodziewał się, że będzie miał on aż tak duży wpływ na naszą codzienność i postrzeganie świata. Po blisko 30 latach funkcjonowania programu i profesjonalnej pracy grafików, przyzwyczailiśmy się, że obróbki zdjęć są standardem. W dzisiejszych czasach jednak nie tylko specjaliści naginają rzeczywistość, by fotografia robiła wrażenie. Każdego dnia możemy oglądać na Instagramie mniej i bardziej udane przeróbki gwiazd, ale też najbliższych znajomych.

Polecamy też: Retusz roku? O tej okładce „Vanity Fair” jest naprawdę głośno!

Okazuje się, iż nie wszystkim odpowiada takie rozwiązanie - wiele osób twierdzi, że promowanie w mediach nienaturalnych wzorców piękna powoduje obniżanie własnej samooceny u czytelników i odbiorców reklam. Wiele kobiet wpadło w kompleksy widząc idolki-rówieśnice, których urody nie były w stanie osiągnąć niezależnie od środków, a nawet zachorowało na anoreksję czy bulimię przez pragnienie, by wyglądać tak perfekcyjnie, jak światowe gwiazdy. Doszło nawet do tego, że od początku października 2017 roku we Francji zaczęła obowiązywać ustawa nakazująca oznaczanie zdjęć i reklam, które poddano obróbce graficznej. Pod groźbą kary finansowej od tamtej pory trzeba na nich umieszczać napis „Photographie retouchée” czyli „Fotografia retuszowana”, a grzywna za brak takiego napisu wynosi 30 % budżetu kampanii reklamowej.

Co jakiś czas głośno jest o wpadkach gwiazd, które nieumiejętnie przerabiają własne zdjęcia, by tylko wyglądać korzystniej, jednak zdarza się to także specjalistom... W naszej galerii możesz zobaczyć najbardziej spektakularne „photoshopowe’’ wpadki! Niektórzy zostali wyszczupleni, odmłodzeni, mają więcej kończyn, a nawet... zmienili kolor skóry!

1/8
Copyright @Materiały prasowe
1/8

O tej okładce „Vanity Fair” w ostatnich dniach jest naprawdę głośno. Reese Witherspoon ma na niej... aż 3 nogi! A to nie koniec wpadek grafików, bo Oprah Winfrey na innej fotografii jest szczęśliwą posiadaczką 3 dłoni - dwie ma na biodrach, natomiast trzecią obejmuje w talii odtwórczynię roli Legalnej Blondynki.


2/8
Copyright @Pinterest
2/8

Britney Spears na okładce „Women's Health” zupełnie nie przypomina siebie...

3/8
Copyright @Pinterest
3/8

Na okładce „W Magazine’’ ciało Demi Moore zostało "wymienione" z tym Anji Rubik podczas pokazu Balmain 2010.

4/8
Copyright @Pinterest
4/8

Graficy niestety tak wyretuszowali Eminema, że ciężko go poznać...

5/8
Copyright @Pinterest
5/8

Katy Perry przed i po przeróbce.

6/8
Copyright @Pinterest
6/8

Internauci zauważyli, że ręka Gigi Hadid jest nienaturalnie przedłużona, tylko po to, by modelka obejmowała Ashley Green.

7/8
Copyright @Pinterest
7/8

Na tej okładce Oprah Winfrey "dostała" ciało Ann Marget.

8/8
Copyright @Materiały prasowe
8/8

Mariah Carey na okładce własnej płyty, znacznie różni się od tego, jak prezentuje się na co dzień. Znacznie ją wyszczuplono, równocześnie powiększając inne części ciała...

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

Czy łatwo było jej znów zaufać mężczyźnie i co z tym ślubem? „Raz bardziej chce Michał, raz ja", mówi Ewa Kasprzyk

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EWA KASPRZYK i MICHAŁ KOZERSKI: „potraktujmy ten wywiad jak mecz piłkarski”, proponuje aktorka. Kto w nim zwycięży? ŁUKASZ SIMLAT: dlaczego nie ma aktorskich marzeń i dlaczego... nie wyłącza telefonu. MAJA BOHOSIEWICZ założyła rodzinę, zbudowała własny biznes i została influencerką. Czy nie żałuje swoich wyborów? MICHAŁ WITKOWSKI: ceniony pisarz odsłania swój intymny świat i… zmienia image. NIEPOKONANA, czyli niezwykła historia Céline Dion.