Fot. Materiały prasowe
O TYM SIĘ MÓWI

Retusz roku? O tej okładce „Vanity Fair” jest naprawdę głośno!

Sabina Zięba 26 stycznia 2018 14:00
Fot. Materiały prasowe


Obok tego wydania „Vanity Fair” nie sposób przejść obojętnie! Nie tylko ze względu na plejadę gwiazd na okładce pisma, ale również całkowite wymazanie w programie graficznym pewnej osoby oraz nieudolny retusz dwóch kobiet... Co się stało?

Polecamy też: Zdjęcia gwiazd bez retuszu?! To się nie zdarza! Zobaczcie najbardziej spektakularne „photoshopowe’’ wpadki!

Marcowa okładka „Vanity Fair”

Od 1995 roku magazyn „Vanity Fair” raz w roku wydaje tzw. hollywoodzki numer, do którego zapraszane są największe gwiazdy. W tym roku na epokowej fotografii z okazji 90. rozdania Oscarów znaleźli się Tom Hanks, Nicole Kidman, Reese Witherspoon, Oprah Winfrey, Michael B. Jordan, Zendaya, Jessica Chastain, Harrison Ford, Robert De Niro, Michael Shannon, Gal Gadot i Claire Foy. Początkowo na zdjęciu był również James Franco, jednak po skandalu z molestowaniem seksualnym został z niego po prostu... wymazany! Na tym zmagania grafików jednak się nie zakończyły. Ich praca przyćmiła talent znanej fotografki Annie Leibovitz, ponieważ dorobili Reese Witherspoon i Oprah Winfrey dodatkowe kończyny!

Polecamy też: Oscary 2017: Meryl Streep ma najwięcej nominacji. A kto dostał najwięcej statuetek w historii?

Na okładce aktorka wcielająca się w Legalną Blondynkę ma 3 nogi. Spostrzegła to jedna z fanek i opublikowała na Twitterze wpis: „Próbuję policzyć ile nóg ma Reese Witherspoon na tym zdjęciu. Nie mogę przestać od pięciu minut”. Znana z poczucie humoru artystka odpisała: „Cóż, teraz już wszyscy wiedzą. Mam trzy nogi. Mam nadzieję, że nadal będziecie mnie akceptować taką, jaką jestem!”.

Wkrótce okazało się jednak, że to nie jedyna wpadka! Kolejną ofiarą grafików została Oprah Winfrey. Pozwoliła sobie odpisać na wpis Reese w zabawny sposób: „Akceptuję twoje trzy nogi tak, jak ty akceptujesz moje trzy dłonie”. Spójrzcie tylko na zdjęcie poniżej! Obie ręce prezenterki spoczywają na biodrach, jednak... trzecia z nich obejmuje Reese w talii! O ile ten błąd został już poprawiony i na stronie magazynu widzimy zaktualizowane zdjęcie, to okładka została w pierwotnej wersji.


Fot. Materiały prasowe

Wideo

Marynarki, kardigany, sukienki maxi, kozaki na słupku. Te produkty będą modne jesienią i zimą 2020/2021

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MAŁGORZATA ROZENEK-MAJDAN i RADOSŁAW MAJDAN w przejmującej rozmowie o walce o dziecko, mierzonej poświęceniem, niepewnością, ale i wdzięcznością. MICHAŁ ŻEBROWSKI i EUGENIUSZ KORIN, dyrektor i reżyser Teatru 6. piętro. Czy się lubią, podziwiają i... kłócą. MARIOLA BOJARSKA FERENC Los naznaczony tragediami: wypadek mamy, walka o życie synka, rozwód, choroba męża. W cyklu EXTRA: Czy w kontekście niemieckich obozów koncentracyjnych może być mowa o modzie? – opowiada antropolożka mody Karolina Sulej. PODRÓŻ „Będziecie tam wracać”, mówi o Bieszczadach słynna podróżniczka Elżbieta Dzikowska.