Fot. Materiały prasowe
O TYM SIĘ MÓWI

Retusz roku? O tej okładce „Vanity Fair” jest naprawdę głośno!

Sabina Zięba 26 stycznia 2018 14:00
Fot. Materiały prasowe


Obok tego wydania „Vanity Fair” nie sposób przejść obojętnie! Nie tylko ze względu na plejadę gwiazd na okładce pisma, ale również całkowite wymazanie w programie graficznym pewnej osoby oraz nieudolny retusz dwóch kobiet... Co się stało?

Polecamy też: Zdjęcia gwiazd bez retuszu?! To się nie zdarza! Zobaczcie najbardziej spektakularne „photoshopowe’’ wpadki!

Marcowa okładka „Vanity Fair”

Od 1995 roku magazyn „Vanity Fair” raz w roku wydaje tzw. hollywoodzki numer, do którego zapraszane są największe gwiazdy. W tym roku na epokowej fotografii z okazji 90. rozdania Oscarów znaleźli się Tom Hanks, Nicole Kidman, Reese Witherspoon, Oprah Winfrey, Michael B. Jordan, Zendaya, Jessica Chastain, Harrison Ford, Robert De Niro, Michael Shannon, Gal Gadot i Claire Foy. Początkowo na zdjęciu był również James Franco, jednak po skandalu z molestowaniem seksualnym został z niego po prostu... wymazany! Na tym zmagania grafików jednak się nie zakończyły. Ich praca przyćmiła talent znanej fotografki Annie Leibovitz, ponieważ dorobili Reese Witherspoon i Oprah Winfrey dodatkowe kończyny!

Polecamy też: Oscary 2017: Meryl Streep ma najwięcej nominacji. A kto dostał najwięcej statuetek w historii?

Na okładce aktorka wcielająca się w Legalną Blondynkę ma 3 nogi. Spostrzegła to jedna z fanek i opublikowała na Twitterze wpis: „Próbuję policzyć ile nóg ma Reese Witherspoon na tym zdjęciu. Nie mogę przestać od pięciu minut”. Znana z poczucie humoru artystka odpisała: „Cóż, teraz już wszyscy wiedzą. Mam trzy nogi. Mam nadzieję, że nadal będziecie mnie akceptować taką, jaką jestem!”.

Wkrótce okazało się jednak, że to nie jedyna wpadka! Kolejną ofiarą grafików została Oprah Winfrey. Pozwoliła sobie odpisać na wpis Reese w zabawny sposób: „Akceptuję twoje trzy nogi tak, jak ty akceptujesz moje trzy dłonie”. Spójrzcie tylko na zdjęcie poniżej! Obie ręce prezenterki spoczywają na biodrach, jednak... trzecia z nich obejmuje Reese w talii! O ile ten błąd został już poprawiony i na stronie magazynu widzimy zaktualizowane zdjęcie, to okładka została w pierwotnej wersji.


Fot. Materiały prasowe

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

LENKA I JAN KLIMENTOWIE o trudnej drodze do rodzicielstwa i o tym, jak narodziny Cristiana zmieniły ich związek. ANDRZEJ SEWERYN: czy czuje się autorytetem, czym jest dla niego sztuka i najważniejsze życiowe role. HELENA ENGLERT: dlaczego wolała studiować w Stanach, a potem wróciła do Polski i czy znane nazwisko to atut? LISA MARIE PRESLEY miała bajkowe dzieciństwo, które zakończyło się wraz ze śmiercią ojca, i smutne życie, bo znane nazwisko nie przyniosło jej szczęścia.