ZE ŚWIATA MODY

Zobaczcie pokaz najnowszej kolekcji Dawida Wolińskiego!

Na wybiegu uczestniczki Top Model 7!

Paulina Filipowicz 7 grudnia 2018 19:15

Wyczekiwany pokaz najnowszej kolekcji Dawida Wolińskiego odbył się 6 grudnia w Mikołajki w warszawskim STUDIO ATM. Na widowni można było dostrzec wiele znanych nazwisk z showbiznesu. Nową kolekcję oglądali m.in. Małgorzata Kożuchowska, Julia Wieniawa wraz z Antkiem Królikowskim, Agnieszka Dygant i Katarzyna Warnke. Ten wyjątkowy wieczór był także debiutem uczestniczek 7. edycji programu Top Model. Zwyciężczyni programu Kasia Szklarczyk, zaprezentowała projekt Dawid Woliński x Mille Miglia Perlage, długą satynową sukienkę w kolorze nonszalanckiej czerwieni. Kreacja nawiązuje do włoskiego szyku, a satyna przynosi na myśl szlachetność i delikatność.

We włoskim stylu

Na pokazie mogliśmy podziwiać trzy projekty Dawida Wolińskiego inspirowane stylem Martini. Dwie z nich zaprezentowały uczestniczki Top Model 7. Julia Frankowicz pokazała długą cekinową sukienkę, z głębokim dekoltem. Kreacja błyszczała przy każdym ruchu modelki, a połyskująca czerwień podgrzewała emocje. Modelka Magda Przybielska także zaprezentowała sukienkę inspirowaną Martini. Obok takiego projektu nie można było przejść obojętnie. Krótka, cekinowa kreacja zachwyciła licznymi falbanami i odważnym krojem. Kreacje stworzone przez Wolińskiego były kwintesencją włoskiego stylu.

Czerwone i czarne

Oprócz sukienek w odcieniu nonszalanckiej czerwieni, które rozgrzały pokaz, Dawid Woliński jako przewodni kolor najnowszej kolekcji wybrał klasyczną czerń. Wbrew pozorom jest to kolor niezwykle trudny i prawdziwą sztuką jest wydobycie z niego idealnej konstrukcji. Musimy przyznać, że Dawid Woliński zdał egzamin, ukazując za pomocą klasycznej czerni całą gamę pomysłów i fantazji. Wyobraźnie w szczególności pobudzała spektakularna suknia wykonana z tysiąca wiecznych róż, sygnowana Dawid Woliński x Rose du Chateau.

Piękna opowieść Wolińskiego

Tegoroczna kolekcja Wolińskiego zawiera w sobie wszystko, co współczesna kobieta powinna mieć w swojej szafie. Projekty wyrażają kobiecość, ponadczasową klasykę i najwyższą jakość. Widać w nich inspirację New Lookiem, który zaistniał w światowej modzie w latach 50-tych. Dawid Woliński stworzył piękną opowieść o kobiecości, w której warto się zasłuchać. ZOBACZ ZDJĘCIA

Dawid Woliński z modelkami.

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KLAUDIA EL DURSI: „Nie myślałam o show-biznesie. Ani o pozowaniu do »Playboya«”, mówi uczestniczka „Top Model” i prowadząca program „Hotel Paradise”. Rektor warszawskiej Akademii Teatralnej WOJCIECH MALAJKAT o przemocy i mobbingu w szkołach artystycznych i o tym, dlaczego nie został… nauczycielem w mazurskim miasteczku. KSIAŻĘ WILLIAM I KSIĄŻĘ HARRY: Koniec braterskiej miłości? Historia MIŁKI RAULIN brzmi jak bajka o odważnej dziewczynie, która dzięki marzeniom zdobyła Koronę Ziemi. W cyklu Extra – na fieście w Andaluzji.