wystawa Omega Nicole Kidman
Fot. mat.prasowe
ze świata mody

Planet Omega - magiczna wystawa w Nowym Jorku!

Zobacz zegarki Elvisa Presley'a i Johna F. Kennedy'ego…

Redakcja VIVA! 14 listopada 2023 15:30
wystawa Omega Nicole Kidman
Fot. mat.prasowe

Jedna z najbardziej kultowych marek prezentuje swoją historię na specjalnej ekspozycji w Chelsea Factory w Nowym Jorku. Od 9. do 19. listopada wystawa Planet OMEGA przybliża unikalne DNA słynnej szwajcarskiej marki. Na wystawie możemy podziwiać jedne z jej najbardziej innowacyjnych i legendarnych modeli. Wystawę otworzyła ambasadorka marki Nicole Kidman.

ZOBACZ TAKŻE: Nicole Kidman i Keith Urban: „Spotkanie jej i małżeństwo nie zmieniło mojego życia. Było jego początkiem”

Planet Omega - wystawa kultowych modeli szwajcarskiej marki

Tuż przy wejściu na wystawę znajduje się sekcja „Vintage”, w której prezentowany jest wybór historycznych czasomierzy wypożyczonych z Muzeum Omegi w szwajcarskim Biel. Możemy tam podziwiać prawdziwe arcydzieła. Wśród nich zegarek Omegi na rękę noszony przez Elvisa Presleya – prezent od RCA Records z 1960 roku. Jego bezel zdobią 44 brylanty w klasycznym szlifie diamentowym, a napis na deklu głosi „To Elvis, 75 Million Records, RCA Victor, 12-25-60”. To nawiązanie do rekordowej liczby sprzedanych płyt artysty. Elvis korzystał z zegarka na scenie i poza nią przez wiele lat. To prawdopodobnie najlepiej rozpoznawalny czasomierz Elvisa, jaki kiedykolwiek pojawił się na rynku.

Na wystawie znajdziemy też model Omega Slimline, noszony przez Johna F. Kennedy’ego podczas jego prezydenckiej ceremonii inauguracyjnej w 1961 roku. Kennedy otrzymał zegarek jeszcze przed wyborem na prezydenta od przyjaciela Granta Stockdale’a, który wygrawerował na nim słowa „Prezydent Stanów Zjednoczonych Ameryki John F. Kennedy od przyjaciela Granta.” Po kilku miesiącach ta przepowiednia okazała się prawdziwa.


Na wystawie można też podziwiać oryginalny zegarek Ladymatic z 1955 roku, uznawany ówcześnie za prawdziwą rewolucję w kobiecym zegarmistrzostwie. Ideą było stworzenie czasomierza, który byłby nie tylko kwintesencją kobiecego stylu, ale także oferował tę samą precyzję, co zegarki dla mężczyzn.

wystawa Omega Nowy Jork
Fot. mat.prasowe

Ale to nie wszystko, co oferuje wystawa. Resztę ekspozycji podzielono na sześć specjalnych sekcji tematycznych dedykowanych całemu uniwersum Omegi. W sekcji poświęconej Sportowi i Igrzyskom Olimpijskim marka celebruje dumne dziedzictwo w sportowym chronometrażu. W części Ocean wystawa zgłębia ekspercki dorobek Omegi w podwodnej eksploracji oraz historię wzornictwa inspirowanego środowiskiem morskim. Niezwykle interesująco prezentuje się sekcja James Bond - to królestwo najsłynniejszego szpiega świata, który nosi zegarki Omegi w każdym filmie od 1995 roku.

Daniel Craig jest ambasadorem OMEGI odkąd przyjął rolę Jamesa Bonda w filmie Casino Royale, w 2006 roku. Podczas wizyty na wystawie Planet OMEGA mógł obejrzeć większość z charakterystycznych modeli Seamaster, które pojawiały się w filmach przez ponad ćwierć wieku. Wśród nich Seamaster Diver 300M, który Craig nosił na planie „Nie czas umierać” - oryginalny filmowy rekwizyt, wypożyczony z Muzeum OMEGI w Szwajcarii. To zegarek, który Craig współprojektował wraz z marką. Podczas wizyty na wystawie Craig miał na sobie zegarek, który będzie miał premierę w styczniu 2024 roku. 

Daniel Craig Omega
Fot. mat. prasowe

Kolejna część wystawy poświęcona jest Przestrzeni Kosmicznej. Od dnia, gdy Speedmaster Moonwatch został, w 1965 roku, zakwalifikowany przez NASA do wszystkich załogowych misji kosmicznych, Omega odegrała kluczową rolą niektórych z najbardziej śmiałych wyczynów w dziejach eksploracji, w tym w pierwszym lądowaniu na Księżycu, w 1969 roku.

wystawa Omega Nowy Jork
Fot. mat.prasowe

wystawa Omega Nowy Jork
Fot. mat.prasowe

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA

Wideo

Krzysztof Miruć oprowadza po swoim domu!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

NATASZA URBAŃSKA: „zawsze druga”. Przez lata żyła z taką łatką. Teraz rozlicza się z przeszłością. JANUSZ LEON WIŚNIEWSKI o wypadku, roli… przypadku w życiu. A także o nowej książce. MICHALINA OLSZAŃSKA: aktorka, skrzypaczka, mama… Jakie tajemnice kryje jej życie? GRZEGORZ ZAWIERUCHA: znany kucharz zaangażował się w akcję Burda Media Polska – TASTErzy. Dlaczego? PODRÓŻE: barokowy pałac w Kamieńcu, nazywany pruskim Wersalem, zasłynął przepychem i jako miejsce romansu pani Walewskiej z Napoleonem.