Darth Vader, Gwiezdne wojny
Fot. Getty Images
O TYM SIĘ MÓWI

To prawdziwa gratka dla fanów Gwiezdnych wojen!

Kostium Lorda Vadera zostanie sprzedany za zawrotną sumę

Sabina Zięba 9 maja 2019 14:30
Darth Vader, Gwiezdne wojny
Fot. Getty Images

Bez wątpienia Darth Vader to jedna z najpopularniejszych i najbardziej kultowych postaci filmowych wszech czasów. Najbardziej przerażający bohater serii Star Wars jest rozpoznawalny w każdym zakątku Ziemi głównie dzięki swojemu oryginalnemu wyglądowi. A teraz jego kostium zostaje wystawiony na aukcję!

Sprzedaż kostiumu Lorda Vadera

Właścicielem kultowego stroju Dartha Vadera od lat jest Bryce „Kermit” Eller, czyli aktor posiadający specyficzny, głęboki głos, który wcielał się w słynnego bohatera w czasie różnych eventów, premier filmowych, a także podczas gali rozdania nagród Amerykańskiej Akademii Filmowej w 1978 roku.

Artysta postanowił wystawić go na aukcji „Wonders of the Galaxy” organizowanej przez dom aukcyjny Bonhams oraz kanał Turner Classic Movies, która odbędzie się 14 maja w Los Angeles. Kostium składa się z 17 części (m. in. hełmu z maską, peleryny, wysokich butów oraz zbroi), a jego założenie i zawiązanie zajmuje blisko pół godziny. Poszczególne elementy ubioru są wykonane ze skóry, wełny, jedwabiu, a także włókna szklanego.

Warto zaznaczyć, że ubiór ma już 40 lat. Został wyprodukowany w 1979 roku przez Johna Mollo - projektanta, który wykonał wszystkie stroje do filmów Geroge'a Lucasa. Jego cena ma osiągnąć nawet 2 miliony dolarów, czyli około 8 milionów złotych.  

Rozdanie Oscarów w 1978 roku: na zdjęciu Natalie Wood i Bryce Eller jako Darth Vader

Darth Vader, Gwiezdne wojny, Natalie Wood, rozdanie Oscarów 1978
Fot. Getty Images

Darth Vader

Darth Vader, Gwiezdne wojny
Fot. Getty Images

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

URSZULA DUDZIAK i MIKA URBANIAK osobista rozmowa dwóch niezwykłych artystek – matki i córki. ANNA PUŚLECKA mówi, że jej życie to nie tylko walka z rakiem. Polskie olimpijki: WALASIEWICZÓWNA, KONOPACKA, SZEWIŃSKA, KŁOBUKOWSKA… walczyły z rywalkami i z uprzedzeniami! Córka Ewy Błaszczyk MARIANNA JANCZARSKA: „Ola na zawsze jest częścią mojego życia”. EDYTA i MARCIN SAPETOWIE tworzą rodzinę dla dzieci z bagażem trudnych doświadczeń i chorób. Tumai – raj dla zawiedzionych kenijskich kobiet. Konkurs VIVA! PHOTO AWARDS rozstrzygnięty!