Virginie Viard została nową dyrektor kreatywną Chanel
Fot. ons.pl
ZE ŚWIATA MODY

Virginie Viard została nową dyrektor kreatywną Chanel!

To pierwsza kobieta na tym stanowisku od czasów... Coco Chanel!

Marcin Brzeziński 20 lutego 2019 13:13
Virginie Viard została nową dyrektor kreatywną Chanel
Fot. ons.pl

Niewiele czasu upłynęło od śmierci Karla Lagerfelda, a świat poznał już nową dyrektor kreatywną Chanel. Będzie nią długoletnia współpracowniczka cesarza mody Virginie Viard. Jej nominację ogłosił dyrektor zarządzający Chanel Alain Wertheimer. Na Instagramie paryskiego domu mody mogliśmy przeczytać, co następuje: „Dyrektor Chanel's Fashion Creation Studio i najbliższa współpracowniczka Karla Lagerfelda przez ponad 30 lat, Virginie Viard, została nominowana przez Alaina Wertheimera dyrektor kreatywną kolekcji Chanel, tak aby dziedzictwo Gabrielle Chanel i Karla Lagerfelda mogło żyć dalej".

Kariera Virginie Viard w Chanel

Virginie Viard zaczynała w 1987 jako stażystka w dziale zdobień Chanel. Stopniowo stawała się niezastąpiona. Od wielu lat zarządzała siedmioma pracowniami legendarnego domu mody i nadzorowała by dziesięć kolekcji, które Chanel prezentuje rocznie ujrzało światło dzienne. To znaczy ze szkiców Karla Lagerfelda zamieniło się w uszyte z tweedu, jedwabiu i ozdobione koronkami oraz haftami kreacje. Odpowiada też w pełni za rozwijającą się linię zegarków Chanel. Mało kto wie, że miała w swej karierze również... polski epizod. Odpowiadała mianowicie za kostiumy w dwóch filmach Krzysztofa Kieślowskiego z trylogii Trzy kolory: Niebieski (1993) i Biały (1994).

Czas kobiet w modzie

Teraz Virginie Viard zostanie pierwszą od czasów Coco Chanel dyrektor kreatywną legendarnego domu mody. Przypomnijmy, że po śmierci Coco w 1971 dla domu mody Chanel projektowali jej asystenci (Gaston Berthelot, Ramon Esparza i Jean Cazaubon). W 1983 roku rozpoczęło się zaś panowanie Karla Lagerfelda. Na jego następców typowano m.in. Hedi Slimane, Haidera Ackermana czy nawet Marca Jacobsa. Cieszymy się, że właściciele Chanel docenili talent, zaangażowanie i doświadczenie Virginie Viard. To znak czasu, że najsłynniejszymi francuskimi domami mody - Christian Dior i Chanel - kierują obecnie kobiety.

Kto zastąpi Karla Lagerfelda w Chanel? Oto jego prawa rękę Virginie Viard!
Fot. Pinterest

Virginie Viard w finale pokazu kolekcji haute couture Chanel na wiosnę 2019.

Pokaz haute couture Chanel na wiosnę lato 2019
Fot. Getty Images

Wideo

Piękni, szczęśliwi, zakochani. Tak Karol i Małgorzata Strasburgerowie pozowali w sesji dla VIVY!  

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EDYTA PAZURA o dorastaniu w Nowej Hucie, macierzyństwie, odwadze i miłości silniejszej niż wszystko. Wybitny kardiochirurg GRZEGORZ RELIGA mierzy się z legendą ojca – Zbigniewa Religi. Charyzmatyczna wokalistka SINÉAD O’CONNOR jednym czynem przekreśliła swoje życie i karierę. Co się kryło za jej upadkiem? JOANNA DARK nagrała płytę „Osiecka / Przybora – Ale Jazz!”. Dlaczego właśnie Osiecka? PIOTR CZAYKOWSKI życiowe przypadki ulubionego modela Armaniego. W cyklu PODRÓŻE Malediwy – wyspy, które mogą zniknąć z powierzchni Ziemi.