Pokaz Chanel na wiosnę i lato 2019
Fot. David Fisher/REX/Shutterstock/Rex Fashion/East News
ze świata mody

Dom mody Chanel postawił na ważną inicjatywę!

W jaki projekt zaangażowała się luksusowa marka?

Redakcja VIVA! 27 kwietnia 2021 19:30
Pokaz Chanel na wiosnę i lato 2019
Fot. David Fisher/REX/Shutterstock/Rex Fashion/East News

Luksusowy francuski dom mody Chanel ogłosił, że podejmuje, zakrojone na trzy lata partnerstwo z Institute for Sustainability Leadership Uniwersytetu Cambridge (CISL). Jaki ma być zakres wspólnych działań? Skupienie się na rozwiązaniach z zakresu zrównoważonego rozwoju i przywództwa. Partnerstwo połączy „dostosowane do potrzeb programy edukacyjne w zakresie zrównoważonego rozwoju, innowacyjne projekty operacyjne oraz stypendia skoncentrowane na zwiększaniu integracji społecznej", czytamy w oświadczeniu domu mody Chanel. Francuski brand ma nadzieję, że dzięki współpracy z Uniwersytetem w Cambridge będzie w stanie przyspieszyć zrównoważone innowacje w zakresie produktów i procesu produkcji, wykorzystując wiedzę ekspertów z uniwersytetu.

Zobacz także: 15 pokazów Chanel, które przeszły do historii!

Jak ma wyglądać współpraca Chanel z Uniwersytetem Cambridge?


Partnerstwo będzie obejmowało współpracę z Instytutem Produkcji, Cambridge Judge Business School oraz inicjatywą na rzecz zmian klimatycznych, Cambridge Zero. Celem jest opracowanie praktycznych rozwiązań w zakresie zrównoważonego rozwoju w odniesieniu do konkretnych wyzwań biznesowych i społecznych, w tym sposobów ograniczenia i uniknięcia emisji dwutlenku węgla oraz rozwiązania problemu utraty różnorodności biologicznej.


Partnerstwo ma początkowo koncentrować się na trzech głównych nurtach - budowaniu programu edukacyjnego i programu przywództwa zrównoważonego rozwoju, rozwijaniu innowacyjnych projektów operacyjnych oraz wspieraniu studentów poprzez sponsoring. CISL ma pomóc Chanel stworzyć „dostosowany do potrzeb program edukacyjny dla zarządu i kluczowych zespołów operacyjnych, aby pomóc podnieść świadomość i pogłębić wiedzę na różne tematy, od bioróżnorodności i zmian klimatycznych po wykorzystanie materiałów i zasobów”, podaje w oświadczeniu Chanel.


Andrea d'Avack, dyrektor ds. zrównoważonego rozwoju w Chanel, powiedział w oświadczeniu: „Zrównoważony rozwój jest jednym z krytycznych wyzwań stojących dziś przed naszym społeczeństwem i kluczowym priorytetem strategicznym dla Chanel. Jesteśmy zachwyceni, że możemy współpracować z jednym z najbardziej prestiżowych uniwersytetów i instytutów akademickich na świecie”.


"Wierzymy, że ta odważna, poparta badaniami inicjatywa pomoże Chanel w jej ciągłych wysiłkach na rzecz kształtowania przyszłości luksusu, informowania o przywództwie i najlepszych praktykach oraz inspirowania odpowiedzialnych przedsiębiorstw na całym świecie”, powiedziała Clare Shine, dyrektor CISL.

Zobacz także: Wszystko, co musisz wiedzieć o Coco Chanel!

najmodniejsze-modelkina-pokazach-chanel
Fot. IMAX TREE/FREE

Wideo

Paweł Królikowski zostawił najpiękniejszy możliwy testament. Żona opowiedziała o szczegółach

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EWA CHODAKOWSKA I LEFTERIS KAVOUKIS o balansie, jaki dała im pandemia, domu w Warszawie i… raju w Atenach. Co takiego wydarzyło się, że RAFAŁ KRÓLIKOWSKI powiedział sobie: „Hola, hola, panie Królikowski, czasami trzeba przystopować…”? AIDA KOSOJAN-PRZYBYSZ z córkami ALICJĄ i MARGO – Jak być matką, kiedy widzi się przyszłość? W cyklu Kobiece historie: Fonda, Birkin, Joplin, Mitchell – buntowniczki i hippiski, które zmieniły świat. Miasto miłości: Nowy Jork nie pozwoli zasnąć zakochanym.