zara w metaverse 4
Fot. mat. prasowe Zara, Adobe Stock
o tym się mówi

Moda w wirtualnym świecie: Zara wkracza do metaverse!

Tego jeszcze nie było…

Barbara Łubko 7 kwietnia 2022 13:30
zara w metaverse 4
Fot. mat. prasowe Zara, Adobe Stock

Metaverse to hasło, którego jednym z głównych propagatorów jest Mark Zuckerberg. Pojęcie metaverse po raz pierwszy pojawiło się w powieści science fiction „Zamieć” Neala Stephensona i odnosiło się do równoległego świata, w którym ludzie prowadzą życie za pomocą avatarów. W 2020 roku termin metaverse zaczęto używać w odniesieniu do środowiska gier komputerowych, takich jak Fortnite, Roblox czy Minecraft. Dziś metaverse odnosi się do wirtualnej przestrzeni, w której mamy dostęp zarówno do rozrywek, jak i nawet pracy. Nic więc dziwnego, że brand taki jak Zara, chce zaistnieć w tej nowej przestrzeni. Po raz pierwszy w historii marka zaprezentowała „metakolekcję” o nazwie Lime Glam, która zawiera osiem elementów garderoby, dostępnych w cyfrowej przestrzeni Zepeto.

ZOBACZ TAKŻE: Trend na wiosnę i lato 2022: duże bluzy sportowe

Zara wchodzi do metaverse z nową kapsułową kolekcją

W Zepeto swoją kolekcję uruchomiło już Gucci. Teraz fashioniści mogą dodać do swojej wirtualnej szafy rzeczy z Zary. Co jest dostępne w ofercie? Różowe sandały na platformie i zwiewne sukienki to hity tej limitowanej kolekcji kapsułowej, które doskonale odzwierciedlają trendy na nowy sezon. W kolekcji znalazły się również podstawowe elementy stylu casual, takie jak kurtka dżinsowa z przetarciami, szorty i plecione torby. Te same produkty są też dostępne w„realnej” kolekcji Zary, więc nawet jeśli nie weszliście jeszcze do świata metaverse, możecie mieć jej w swojej garderobie. 

zara w metaverse
Fot. mat. prasowe Zara

zara w metaverse 1
Fot. Adobe Stock

TAGI #shopping

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

To nie była miłość od pierwszego wejrzenia, ale szybko zamieszkali razem. Teraz czeka ich wielka zmiana!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KATARZYNA GROCHOLA i DOROTA SZELĄGOWSKA: matka i córka o tym, jak ich niełatwa kiedyś relacja zmieniała się i dojrzewała. Jaka jest dzisiaj? NATALIA NIEMEN, ANIA RUSOWICZ, KATARZYNA WODECKA-STUBBS z okazji zbliżającego się Wodecki Twist Festiwal córki legendarnych artystów otworzyły skarbiec swoich niezwykłych wspomnień. HENRYK GOŁĘBIEWSKI i FILIP ŁOBODZIŃSKI grali razem w kultowych filmach dla dzieci, ale ich drogi się rozeszły. Teraz znów się spotkali.