Fot. Getty Images
ZE ŚWIATA MODY

Poznajcie nowego dyrektora kreatywnego domu mody Lanvin!

Od czasu, kiedy odszedł Alber Elbaz marka przeżywa kryzys...

Paulina Filipowicz 25 stycznia 2019 19:29
Fot. Getty Images

W 2015 roku, po 14 latach pracy, z Lanvin pożegnał się słynny projektant Alber Elbaz, który uskarżał się na trudne warunki pracy. Fani marki nie mogli pogodzić się z odejściem cenionego dyrektora kreatywnego, a świat mody zastanawiał się, jak dalej potoczą się losy Lanvin. Po odejściu Elbaza w francuskim domu mody nastąpił burzliwy okres zmian. Miejsce Albera zajęła projektantka haute couture, Bouchra Jarrar. Mimo tego, iż posiadała duże doświadczenie (pracowała z takimi projektantami jak Jean-Paul Gaultier czy Christian Lacroix), po stworzeniu dwóch kolekcji pożegnała się z marką. Jej miejsce przejął Olivier Lapidus, który poprzednio zajmował się m.in. tworzeniem męskiej kolekcji dla domu mody Balmain. W Lanvin przepracował zaledwie dwa sezony, a kolekcje, które zaprezentował podczas Paris Fashion Week, spotkały się z nieprzychylnymi recenzjami.


Kim jest nowy dyrektor kreatywny Lanvin?

Francuski dom mody Lanvin po trudnym dla marki okresie wyznaczył nowego dyrektora kreatywnego. O Bruno Sialellim, który obejmie to ważne stanowisko wiadomo niewiele. To mało znany 31-letni francuski projektant, jednak mimo niepopularnego nazwiska, ma za sobą spore doświadczenie. Pożegnał się właśnie z domem mody Loewe, gdzie projektował męskie kolekcje u boku Jonathana Andersona. Poprzednio pracował w Paco Rabane, Acne Studios, a także tworzył dla Balenciagi czyli ucząc się od najlepszych - Nicolasa Ghesquière i Alexandra Wanga. W Lanvin, jako nowy dyrektor kreatywny, będzie odpowiedzialny nie tylko za kolekcję męską, ale również damską.

Decyzję wyboru francuskiego projektanta na stanowisko skomentował dyrektor generalny Lanvin, Jean-Philippe Hecquet. W oświadczeniu napisał o Bruno Sialellim: „Przekonały nas jego wyjątkowa i bardzo osobista wizja, jego śmiałość, kultura, energia i umiejętność budowania silnego zespołu kreatywnego”. Jesteśmy ciekawi, czy tym razem firma Fosun, która jest właścicielem marki Lanvin, zatrzyma nowego dyrektora kreatywnego na dłużej.
Czy Bruno Sialelli zapoczątkuje nową erę francuskiego domu mody i przywróci ład, którego już dawno nie było w Lanvin? Czekamy z niecierpliwością na jego debiutancki pokaz.

Bruno Sialelli, Nowy dyrektor kreatywny Lanvin

Fot. Pinterest

Alber Elbaz, który z domem mody Lanvin był związany przez czternaście lat

Alber Elbaz z modelką za kulisami pokazu Lanvin
Fot. Lanvin

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

Czy łatwo było jej znów zaufać mężczyźnie i co z tym ślubem? „Raz bardziej chce Michał, raz ja", mówi Ewa Kasprzyk

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

NATALIA KUKULSKA I MAŁGORZATA SOCHA: przyjaciółki w rozmowie pełnej czułości, kobiecej energii i śmiechu. O TYM SIĘ MÓWI: była najbardziej znienawidzoną kobietą na świecie, dzisiaj jest kochana i podziwiana. Czy KRÓLOWA CAMILLA aż tak się zmieniła, czy Brytyjczycy zmienili front? ELIZA RYCEMBEL: jedna z najzdolniejszych aktorek młodego pokolenia nie pogardziłaby epizodami, ale… reżyserzy widzą ją w głównych rolach. MARIA ROTKIEL: uznana psycholog apeluje: „Dziewczyny, musimy być dla siebie ważne!”.