Moda 2023: Nie tylko Pharrell Williams... czyli muzycy w świecie mody. Najpierw Louis Vuitton, teraz Lanvin
Fot. Prince Williams/Wireimage
O tym się mówi!

Nie tylko Pharrell Williams... czyli muzycy w świecie mody. Najpierw Louis Vuitton, teraz Lanvin!

Projektantem nowej kolekcji francuskiego domu mody zostanie raper Future

Wiktoria Oskroba 3 lipca 2023 13:30
Moda 2023: Nie tylko Pharrell Williams... czyli muzycy w świecie mody. Najpierw Louis Vuitton, teraz Lanvin
Fot. Prince Williams/Wireimage

Po zakończeniu współpracy z dotychczasowym dyrektorem kreatywnym marki, Bruno Sialellim, Lanvin postanawia diametralnie zmienić swoją strategię i idąc za przykładem innych, znanych domów mody, nawiązuje współpracę z osobistością z branży muzycznej. W tym przypadku będzie to znany amerykański raper, Future. Co na ten moment wiemy o współpracy Lanvin x Future?

ZOBACZ TAKŻE: Już wiadomo, kto będzie twórcą najnowszego kalendarza Pirelli!

Moda 2023: nowa kolekcja Lanvin zaprojektowana przez rapera Future

Udział znanego muzyka w tworzeniu nowej kolekcji, to nic innego jak element zapowiedzianej, nowej taktyki marki Lanvin. Zgodnie z ideą "Lanvin Lab", dom mody angażuje uznane i wschodzące talenty do kreatywnej kooperacji. Future jest pierwszym artystą zaproszonym do tej współpracy. Wybór tego muzyka jest nieprzypadkowy.

Lanvin zwraca szczególną uwagę na jego inspirującą historię jako rapera, który zaczął od tworzenia swoich pierwszych bitów w piwnicy z zespołem Dungeon Family, a po latach stał się supergwiazdą z wieloma nagrodami na koncie. Jest uznany za jednego za najbardziej wpływowych współczesnych muzyków. Na Instagramie jego konto ma ponad 24 milionów obserwujących! Jego twórczość znajduje swoją przestrzeń niemal wszędzie. Jest idolem młodych pokoleń na ulicach miast, a zarazem bryluje na czerwonym dywanie, jako gwiazda Met Gali, co w przypadku raperów nie jest takie oczywiste. 

Moda 2023: współpraca Lanvin x Future

Jaka ma być kolekcja stworzona z Future? Jak wynika z oświadczenia domu mody, ideą nowej współpracy ma być stworzenie lini kapsułowej, której hasłami przewodnimi będą indywidualizm i innowacja. Lanvin dodaje, że projekt ten ma wypełnić lukę między muzyką, a modą. Future, jako osobowość, której wpływ wykracza poza muzykę, odnajduje swoją przestrzeń także we współczesnej kulturze, co niewątpliwie będzie miało wpływ na wizjonerski charakter kolekcji.

Podjęcie współpracy z artystą przez Lanvin, to nie pierwsze tego typu przedsięwzięcie w świecie mody. Do tej pory takie zaproszenie przyjął m.in. Pharrell Williams, który zaprojektował męską kolekcję Wiosna/Lato 2024 dla Louis Vuitton, czy Dua Lipa, która stworzyła letnią linię "La Vacanza" dla domu mody Versace. Modową współpracę z luksusową marką na swoim koncie ma także Alicia Keys, która zaprojektowała elektryzującą kolekcję dla Montclair, oddającą ducha Nowego Jorku.

Linia prêt-à-porter stworzona przez dom mody Lanvin we współpracy z amerykańskim raperem, Future ma być uzupełnieniem sezonowej kolekcji marki. Lanvin x Future będzie mieć swoją premierę na jesieni 2023. W kolekcji znajdziemy odzież oraz akcesoria dla kobiet i mężczyzn.  

Future

Moda 2023: Nie tylko Pharrell Williams... czyli muzycy w świecie mody. Najpierw Louis Vuitton, teraz Lanvin
Fot. Prince Williams/Wireimage

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

Czy łatwo było jej znów zaufać mężczyźnie i co z tym ślubem? „Raz bardziej chce Michał, raz ja", mówi Ewa Kasprzyk

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EWA KASPRZYK i MICHAŁ KOZERSKI: „potraktujmy ten wywiad jak mecz piłkarski”, proponuje aktorka. Kto w nim zwycięży? ŁUKASZ SIMLAT: dlaczego nie ma aktorskich marzeń i dlaczego... nie wyłącza telefonu. MAJA BOHOSIEWICZ założyła rodzinę, zbudowała własny biznes i została influencerką. Czy nie żałuje swoich wyborów? MICHAŁ WITKOWSKI: ceniony pisarz odsłania swój intymny świat i… zmienia image. NIEPOKONANA, czyli niezwykła historia Céline Dion.