Jane Fonda
Fot. Getty Images
OSCARY 2020

Jane Fonda zaskoczyła kreacją na Oscarach 2020!

Poznajecie tę sukienkę?

Paulina Filipowicz 10 lutego 2020 17:00
Jane Fonda
Fot. Getty Images

Na gali rozdania Oscarów 2020 nie brakowało zjawiskowych kreacji! Większość zaproszonych gości pojawiła się w pięknych strojach, chociaż byli również tacy, którzy nie trafili z wyborem. Czerwony dywan co roku przyciąga wielbicieli mody, którzy śledzą wszystkie stylizacje i wyszukują nowych trendów. Uważni obserwatorzy wypatrzą każdy szczegół, a tym razem dostrzegli ciekawy fakt na temat sukni Jane Fondy.

Jane Fonda zaskoczyła sukienką na Oscarach 2020

Jane Fonda to nie tylko słynna aktorka, ale również aktywistka. Kiedy cały świat w napięciu czekał, kto otrzyma Oscara, Jane w przededniu ceremonii, na ulicach Los Angeles protestowała na rzecz środowiska. Podczas marszu towarzyszył jej laureat tegorocznej gali, Joaquin Phoenix. Był to już 15. marsz, który zorganizowała Jane Fonda. Aktorka podczas protestów nosi charakterystyczny czerwony płaszcz, który odegrał również znaczącą rolę wieczorem na Oscarach. Na gali w Dolby Theatre Jane Fonda miała ważną rolę, gdyż ogłaszała wygraną w kategorii Najlepszy Film. Aktorka miała na sobie piękną czerwoną kreację, którą... już kiedyś widzieliśmy!

Jane Fonda
Fot. Getty Images

Jane Fonda na Oscarach 2020 pojawiła się w sukience, którą założyła 6 lat temu podczas Festiwalu Filmowego w Cannes! Jedyną różnicą w stylizacji między tegorocznymi Oscarami a Festiwalem w 2014 roku był przewieszony przez ramię czerwony płaszcz. To ten sam, który Fonda ubiera na protesty na rzecz środowiska. Jak się okazuję, ma on znaczenie symboliczne. Jak ogłosiła aktorka, jest to ostatnie ubranie, które postanowiła kupić w swoim życiu. Odważny ruch, ale również bardzo ważny w czasach, gdzie miliony ton ubrań lądują na wysypiskach śmieci i zanieczyszczają planetę.  

Jane Fonda
Fot. Getty Images

Wideo

Wiosna 2020 - design, kulinarne inspiracje, podróże bez wychodzenia z domu!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

ANJA RUBIK przed czterdziestką robi podsumowanie. Jakie ma marzenia, co jeszcze pragnie osiągnąć? Czy chce założyć rodzinę? Muzyk BARTEK KRÓLIK zdradza, jak przetrwał trudne momenty i odnalazł szczęście. MANUELA GRETKOWSKA w wyjątkowej rozmowie o AGNIESZCE OSIECKIEJ. Specjalnie na lato: sztuka gotowania blogerki DARII ŁADOCHY, w czym tkwi magia ZAKOPANEGO oraz aktorka KATARZYNA ZAWADZKA w kreacjach od ZIENIA w sesji nad polskim morzem.