Sekrety_pierscionka_ zareczynowego_ksieznej_Meghan
Fot. Getty Images
ZE ŚWIATA MODY

Poznajcie wszystkie sekrety pierścionka zaręczynowego księżnej Meghan!

Właśnie mija druga rocznica jej ślubu z księciem Harrym!

Marcin Brzeziński 19 maja 2020 17:14
Sekrety_pierscionka_ zareczynowego_ksieznej_Meghan
Fot. Getty Images

Właśnie mija druga rocznica ślubu Meghan Markle i księcia Harry’ego. Wszyscy pamiętamy, że 19 maja 2018 roku para stanęła przed ołtarzem na zamku w Windsorze. Wciąż nie zatarło się wrażenie, jakie tego dnia wywarła ślubna kreacja amerykańskiej aktorki. Brytyjska projektantka Clare Waight Keller, ówczesna dyrektor kreatywna paryskiego domu mody Givenchy sprawiła, że narzeczona księcia Harry’ego wyglądała po prostu zjawiskowo. Ale również inne atrybuty związku amerykańskiej aktorki i syna księżnej Diany wciąż budzą żywe emocje. Jednym z nich jest bez wątpienia pierścionek zaręczynowy Meghan Markle.

Pierścień pełen emocji

Klejnoty zaręczynowe często mają ukryte znaczenie. Tak było na przykład z pierścionkiem, który książę William podarował Kate Middleton. 12-karatowy szafir nosiła wcześniej jego matka księżna Diana. I to właśnie sprawiło, że klejnot znalazł się na liście najdroższych pierścionków zaręczynowych w historii, którą dominują zasadniczo pierścionki z brylantami. Pierścionek Meghan Markle również był subtelnym przywołaniem postaci Diany, bo znalazły się w nim dwa diamenty z jej kolekcji. Jednak największy kamień, który go ozdabia miał inną historię. Wydobyto go w Botswanie, gdzie para spędziła wspólne wakacje we wczesnym etapie swej znajomości. Co jednak najważniejsze i najbardziej znaczące pierścionek zaprojektował… sam książę Harry.

Pierścionek jest oczywiście z żółtego złota, ponieważ jest to jej ulubiony, a główny kamień pochodzi z Botswany. Małe diamenty z każdej strony pochodzą z kolekcji biżuterii mojej matki, aby mieć pewność, że jest z nami podczas tej szalonej wspólnej podróży

tłumaczył znaczenie klejnotu tuż po swych oświadczynach.

Księżna Meghan przerobiła pierścionek zaręczynowy

Pierścionek i stojąca za nim historia wzbudziły ciepłe uczucia i bardzo spodobały się mediom na całym świecie. Jakie było więc zdumienie, kiedy po urodzinach pierwszego syna książęcej pary Archiego okazało się, że księżna Meghan swój zaręczynowy pierścionek przerobiła. Baczni obserwatorzy każdego szczegółu królewskiego życia, których w Wielkiej Brytanii nigdy nie brakuje zauważyli mianowicie, że obrączka, do której przytwierdzone są klejnoty stała się jakby… cieńsza i subtelniejsza. Tłumaczono to na wiele sposobów. Jedni uważali, że przeróbka była konieczna bo księżnej po ciąży… spuchły palce. Inni, że księżna chciałaby jej pierścionek zaręczynowy pasował do pierścionka infinity, który otrzymała od swego męża w pierwszą rocznicę ślubu. Kolejni byli zaś zdania, że taki zabieg miał na celu optyczne powiększenie kamieni… Odezwały się też bardziej rozsądne głosy. Przypomniano mianowicie, że nie tylko pierścionek Meghan Markle był przerabiany. Swój zaręczynowy klejnot oddała do poprawki nawet księżna Diana. Królewscy jubilerzy wzbogacili go mianowicie o kolejne ząbki, by 12-karatowy szafir pewniej się trzymał. A gdy po wielu latach książę William darowywał pierścień swojej matki narzeczonej ten został poważnie zmniejszony. Jak widać zatem, w przypadku pierścionków zaręczynowych bardziej liczą się uczucia niż rozmiar obrączki czy szlif kamienia! W rocznicę ślubu życzymy więc książęcej parze wszystkiego najlepszego!

Pierścionek zaręczynowy Meghan Markle
Fot. East News

Suknia ślubna Meghan Markle
Fot. East News

Ślub księcia Harry'ego i Meghan Markle, zdjęcia z zaręczyn
Fot. East News, @Alexi Lubomirski

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

URSZULA DUDZIAK i MIKA URBANIAK osobista rozmowa dwóch niezwykłych artystek – matki i córki. ANNA PUŚLECKA mówi, że jej życie to nie tylko walka z rakiem. Polskie olimpijki: WALASIEWICZÓWNA, KONOPACKA, SZEWIŃSKA, KŁOBUKOWSKA… walczyły z rywalkami i z uprzedzeniami! Córka Ewy Błaszczyk MARIANNA JANCZARSKA: „Ola na zawsze jest częścią mojego życia”. EDYTA i MARCIN SAPETOWIE tworzą rodzinę dla dzieci z bagażem trudnych doświadczeń i chorób. Tumai – raj dla zawiedzionych kenijskich kobiet. Konkurs VIVA! PHOTO AWARDS rozstrzygnięty!