sekrety_sukni_slubnej_ksieznej_meghan_markle
Fot. Getty Images
ZE ŚWIATA MODY

Projektantka Clare Waight Keller zdradza sekrety sukni ślubnej księżnej Meghan!

Przy jej tworzeniu popłynęło wiele łez...

Marcin Brzeziński 6 maja 2020 19:29
sekrety_sukni_slubnej_ksieznej_meghan_markle
Fot. Getty Images

Już niedługo minie druga rocznica ślubu Meghan Markle i księcia Harry’ego. Wszyscy pamiętamy, że 19 maja 2018 roku para stanęła przed ołtarzem na zamku w Windsorze. Nie zatarło się też wrażenie, jakie tego dnia wywarła ślubna kreacja amerykańskiej aktorki. Brytyjska projektantka Clare Waight Keller, dyrektor kreatywna paryskiego domu mody Givenchy sprawiła, że narzeczona księcia Harry’ego wyglądała po prostu zjawiskowo. A jej prosta suknia z łódkowym dekoltem, welonem i długim (lecz nie rekordowym) trenem przeszła już do historii mody ślubnej! Z okazji zbliżającej się rocznicy Clare Waight Keller postanowiła powrócić do tego wyjątkowego również dla niej samej dnia i zamieściła szczególnie emocjonalny wpis na Instagramie.

Sekrety sukni ślubnej księżnej Meghan

Dowiadujemy się z niego, że wspólne projektowanie sukni zajęło Clare Waight Keller i Meghan Markle wiele miesięcy. W ich czasie obie spotykały się wielokrotnie. Wspólnie też zastanawiały się nad każdym detalem kreacji. I tak między innymi wpadły na pomysł, że suknię powinny zdobić 53 kwietne aplikacje. Dlaczego akurat 53? Bo tyle państw zrzesza obecnie brytyjska Wspólnota Narodów (to organizacja łącząca niepodległe kraje, z których większość była w częścią brytyjskiego imperium kolonialnego). Ale jak się dowiadujemy z instagramowego wpisu Clare Waight Keller spotkania te miały jednak więcej wspólnego z uczuciami niż rozumową kalkulacją. Podobno podczas ostatniej przymiarki zarówno projektantka, jak i jej sławna klientka uroniły niejedną łzę, a Clare Waight Keller opowiedziała przyszłej księżnej Sussex historię swojego małżeństwa…

Czas na zmiany u księżnej Meghan i Clare Waight Keller

Jak wiemy znajomość księżnej Meghan i Clare Waight Keller nie skończyła się po królewskim ślubie. Księżna z upodobaniem wybierała kolejne projekty swojej przyjaciółki, a w grudniu roku 2018 osobiście gratulowała jej tytułu British Designer of the Year, czyli Brytyjska Projektantka Roku. Dziś wszystko się zmieniło. Meghan Markle nie jest już księżną Sussex, a Clare Waight Keller opuściła stanowisko dyrektor kreatywnej Givenchy. Mamy jednak nadzieję, że ich przyjaźń przetrwa tę próbę. W końcu taka suknia ślubna jak ta, którą wspólnie stworzyły nie zdarza się często!

Meghan Markle w sukni ślubnej
Fot. Getty Images

Meghan Markle i książę Harry w karocy
Fot. Forum

Suknia ślubna Meghan Markle
Fot. East News

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA

Wideo

Krzysztof Miruć oprowadza po swoim domu!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

NATASZA URBAŃSKA: „zawsze druga”. Przez lata żyła z taką łatką. Teraz rozlicza się z przeszłością. JANUSZ LEON WIŚNIEWSKI o wypadku, roli… przypadku w życiu. A także o nowej książce. MICHALINA OLSZAŃSKA: aktorka, skrzypaczka, mama… Jakie tajemnice kryje jej życie? GRZEGORZ ZAWIERUCHA: znany kucharz zaangażował się w akcję Burda Media Polska – TASTErzy. Dlaczego? PODRÓŻE: barokowy pałac w Kamieńcu, nazywany pruskim Wersalem, zasłynął przepychem i jako miejsce romansu pani Walewskiej z Napoleonem.