ZE ŚWIATA MODY

Dziś 38. urodziny obchodzi księżna Kate!

Dlaczego jej styl wciąż inspiruje miliony kobiet?

Marcin Brzeziński 9 stycznia 2020 12:29

Księżna Kate obchodzi dziś 38. urodziny! To dobra okazja, żeby przypomnieć, że małżonka księcia Williama niemal powszechnie uznawana jest za jedną ze współczesnych ikon stylu. Jeśli ktoś miałby w tej sprawie jakieś wątpliwości wystarczy tylko wspomnieć o tak zwanym „efekcie Kate”. Kiedy panna Middleton pojawiła się na ogłoszeniu swych zaręczyn w niebieskiej sukni marki Issa, ta natychmiast zniknęła ze sklepowych wieszaków. Tak samo było z sukienką Reiss i wieloma innymi. Księżna Kate szybko też znalazła modowy pomysł na siebie: została niestrudzoną ambasadorką brytyjskich marek. I to zarówno znanych projektantów, jak i popularnych sieciówek. Jej ślubną suknię i wiele innych kreacji, które widzieliśmy w ostatnich latach zaprojektowała pracująca dla domu mody Alexander McQueen Sarah Burton, ale w garderobie księżnej równie ważne miejsce zajmują rzeczy kupione w popularnym Topshopie. Co więcej, potrafi pokazać się w tej samej rzeczy kilkukrotnie! To wzbudza naturalną sympatię i sprawia, że miliony kobiet na całym świcie widzą w księżnej Kate źródło inspiracji.

Księżna Kate. Ikona stylu

Tu pora zdradzić pewną tajemnicę. Tytułu ikony stylu księżna Kate nie zdobyła samodzielnie. Pomogła jej w tym znacznie Natasha Archer. Ta stylistka od dłuższego czasu zajmuje się kreacjami księżnej Kate. Księżna poprosiła ją nawet by przeprowadziła inspekcję również w szafie męża. Było to naprawdę konieczne. Brytyjskie bulwarówki pisały przecież do znudzenia, że książę William wygląda przy swojej świetnie ubranej żonie, jak… pośrednik nieruchomości! I z tego zadania Natasha Archer wywiązała się znakomicie, choć podobno książę William nie zgodził się by na stałe korzystać z jej usług.
Warto też wspomnieć, że przez chwilę przebywającą na urlopie macierzyńskim Natashę Archer zastąpiła w roli stylistki księżnej przyjaciółka Kate Ginnie Chadwyck-Healey. I rzeczywiście w tym czasie w garderobie naszej Jubilatki pojawiły się nowe elementy. Do tej pory księżna Kate kojarzyła się z klasycznym stylem o lekkiej inspiracji vintage. Jej znakiem rozpoznawczym były rozkloszowane płaszcze i koronkowe sukienki. Za sprawą nowej stylistki Kate zamieniła dopasowane spodnie na modele z szerokimi nogawkami, a zamiast kozaków i szpilek pojawiły się buty na słupku. Ale uwielbienie, jakim darzyli i darzą ją fanki pozostało takie samo. W dniu urodzin życzymy księżnej Kate setek udanych stylizacji! 

Wideo

Trendy na wiosnę 2021. Najmodniejsze makijaże na wiosnę 2021.

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

HALINA ROWICKA I ANNA KALCZYŃSKA Jak odnaleźć się w życiu po odejściu ukochanej osoby i czy matka i córka mogą się przyjaźnić. MARIA DĘBSKA o niezależnych kobietach: matce reżyserce, ikonie lat 60. Kalinie Jędrusik, którą zagrała, i o... sobie. MARIUSZ WILCZYŃSKI – malarz, performer, twórca animacji. Jego animowany film „Zabij to i wyjedź z tego miasta” to absolutny światowy hit! Pierwsza w historii Stanów Zjednoczonych kobieta wiceprezydent – KAMALA HARRIS zmienia świat. GRZEGORZ SKAWIŃSKI Życie rockmana w czasach pandemii. W cyklu PODRÓŻE: Czy w tym roku poszusujemy i gdzie – top lista najsłynniejszych zimowych kurortów.