ZE ŚWIATA MODY

Lady Gaga obchodzi dziś 36. urodziny!

Jak z ekscentryczki zamieniła się w hollywodzką diwę?

Marcin Brzeziński 28 marca 2022 16:27

Lady Gaga obchodzi 36. urodziny! Wielką popularność przyniosły jej dwie pierwsze płyty: The Fame i Born This Way. Muzycznie stanowiły mieszankę europopu z lat 80. i 90., naleciałości r&b i zapożyczeń z repertuaru Madonny. Choć Lady Gaga ma dobry głos raczej ten dar ukrywała, niż eksponowała. O tym, że naprawdę potrafi śpiewać przekonaliśmy się dopiero na nagranym przez nią wraz z legendarnym wokalistą Tonym Bennettem albumie Cheek To Cheek. Potwierdziła to zresztą swoją rolą w filmie Narodziny gwiazdy. Soundtrack z filmu i promujący go singel Shallow osiągnęły duży sukces. Gaga stała się pierwszą artystką mającą w Stanach Zjednoczonych pięć albumów numer jeden w XXI wieku. Utwór nagrodzony został też Oscarem za najlepszą piosenkę.

ZOBACZ TEŻ: Jak wygląda ogromna posiadłość Lady Gagi w Malibu?

Przemiana Lady Gagi

Ze skandalistki, z biegiem lat Lady Gaga przeobraziła się w gwiazdę z prawdziwą klasę. Miało to miejsce przy okazji filmu Narodziny gwiazdy, gdzie Gaga z prowokatorki i ekscentryczki zamieniła się w ubierającą się u najlepszych projektantów prawdziwą hollywodzką diwę. W filmie pokazała swoje prawdziwe oblicze, a także talent aktorski, który w ubiegłym roku mogliśmy obserwować przy okazji premiery filmu Dom Gucci. Stylizacje Gagi są od pewnego czasu wyszukane, chociaż nie brakuje w nich pierwiastka dawnej artystki. Wciąż uwielbia niebotycznie wysokie buty na platformach oraz kanciaste kształty okularów.

CZYTAJ TEŻ: BAFTA 2022: gwiazdy na czerwonym dywanie. Lady Gaga, Salma Hayek, Rebel Wilson, Emma Watson

Lady Gaga
Fot. Frederick M. Brown/Getty Images
Lady Gaga
Fot. Kevin Winter/MTV VMAs 2020/Getty Images for MTV
Lady Gaga na Oscarach 2022

Podczas tegorocznej nocy Oscarowej 2022 Lady Gaga mogła obchodzić również swoje urodziny. Gwiazda pojawiła się na scenie w towarzystwie legendy kina, Lizy Minnelli, wraz z którą wręczyła statuetkę w kategorii najlepszy film. W czarnym, eleganckim garniturze wyglądała naprawdę zjawiskowo. 

Lady Gaga, Liza Minnelli
Fot. Neilson Barnard/Getty Images

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA

Wideo

Tłum gwiazd, laureaci konkursu i niezwykły muzyczny gość. Tak zapamiętamy VIVA! Photo Awards 2023

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KATARZYNA BOSACKA: opowieść o miłości, rozstaniu, przebaczeniu i nowym początku. ANASTAZJA I TOMEK JAKUBIAK: scenariusz na znalezienie wielkiej miłości. EWA KRAWCZYK: Krzysztof, moja miłość. ROSALYNN I JIMMY CARTER: historia niezwykłego związku. JAN EMIL MŁYNARSKI: muzyka to krok w stronę wolności. WANDA TRACZYK-STAWSKA: o najpiękniejszej Wigilii w obozie jenieckim w 1944 roku.