Gwiazda obchodzi dziś 35. urodziny

Sabina Zięba 25 października 2019 15:30

Już od momentu debiutu w 2008 roku, kiedy to pojawiła się na scenie muzycznej z utworem I Kissed a Girl, zwracała uwagę swoimi outfitami. Katy Perry równocześnie z wytyczeniem własnej ścieżki w muzyce pop, ukształtowała indywidualny styl. Jak zmieniał się przez lata?

Styl Katy Perry

Początkowo stawiała na ubrania retro i w stylu pin-up, inspirując się Bettie Page. Podkreślała swoją kobiecość m. in. za pomocą burleskowych sukienek czy gorsetów. Następnie urozmaiciła garderobę o cukierkowe kreacje oraz ekscentryczne dodatki. Zawsze lubiła zaskakiwać.

Nie tylko sceniczne stylizacje Katy Perry wywoływały falę komentarzy, ale również te z czerwonego dywanu. Nie lubiła klasyki, wybierała dziwaczną, niekiedy nawet pirotechniczną modę, jak np. w 2010 roku, gdy na MET Gali pojawiła się w kreacji z lampkami LED, które zmieniały kolor przez całą noc. Przełamywała schematy, a fani pokochali ją za ekstrawagancję.

Choć w kolejnych latach ubierała się dosyć spokojniej, w ostatnim czasie wróciła do szokujących zestawów. Łączy w sobie kilka stylów – vintage, rock, punk oraz glamour. Często eksperymentuje i jest przy tym niezwykle kreatywna. Inspiruje się postaciami z bajek i stawia na jaskrawe kolory. Pewne jest jedno - jej styl nikogo nie pozostawia obojętnym.

Zobaczcie jej najbardziej spektakularne kreacje w naszej galerii!  

1/9
spektakularne kreacje Katy Perry, American Idol 2019
Copyright @Getty Images
1/9

2/9
spektakularne kreacje Katy Perry, afterparty MET Gala 2019
Copyright @Getty Images
2/9

3/9
spektakularne kreacje Katy Perry, MET Gala 2019
Copyright @Getty Images
3/9

4/9
spektakularne kreacje Katy Perry, American Idol, 2018
Copyright @Getty Images
4/9

5/9
spektakularne kreacje Katy Perry, MusiCares Person Of The Year Honoring Dolly Parton, 2019
Copyright @Getty Images
5/9

6/9
spektakularne kreacje Katy Perry, MET Gala 2018
Copyright @Getty Images
6/9

7/9
spektakularne kreacje Katy Perry, MET Gala 2017
Copyright @Getty Images
7/9

8/9
spektakularne kreacje Katy Perry, MTV Europe Music Awards 2011
Copyright @Getty Images
8/9

9/9
spektakularne kreacje Katy Perry, MTV Video Music Awards 2011
Copyright @Getty Images
9/9

Wideo

Trendy na wiosnę 2021. Najmodniejsze makijaże na wiosnę 2021.

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

HALINA ROWICKA I ANNA KALCZYŃSKA Jak odnaleźć się w życiu po odejściu ukochanej osoby i czy matka i córka mogą się przyjaźnić. MARIA DĘBSKA o niezależnych kobietach: matce reżyserce, ikonie lat 60. Kalinie Jędrusik, którą zagrała, i o... sobie. MARIUSZ WILCZYŃSKI – malarz, performer, twórca animacji. Jego animowany film „Zabij to i wyjedź z tego miasta” to absolutny światowy hit! Pierwsza w historii Stanów Zjednoczonych kobieta wiceprezydent – KAMALA HARRIS zmienia świat. GRZEGORZ SKAWIŃSKI Życie rockmana w czasach pandemii. W cyklu PODRÓŻE: Czy w tym roku poszusujemy i gdzie – top lista najsłynniejszych zimowych kurortów.