ZE ŚWIATA MODY

Była po prostu zjawiskowa! Audrey Hepburn zmarła 29 lat temu

Dlaczego zasługuje na miano ikony stylu?

Sabina Zięba 20 stycznia 2022 12:27

Mimo upływu lat, styl Audrey Hepburn z lat 50. i 60. nadal robi wrażenie i stanowi inspirację dla kobiet na całym świecie. Aktorka zawsze wybierała kobiece i subtelne projekty, równocześnie nie przesadzając z makijażem czy przytłaczającymi dodatkami. Audrey Hepburn urodziła się 4 maja 1929 roku, a zmarła 20 stycznia 1993 roku. Dziś mija 29. rocznica jej śmierci. 

ZOBACZ WIĘCEJ: Rooney Mara jako Audrey Hepburn w najnowszej biografii słynnej aktorki!

Audrey Hepburn - składniki stylu

Audrey Hepburn nie przepadała za wysokimi obcasami oraz kreacjami z dekoltami. Stawiała przede wszystkim na wygodę i nie chciała, aby strój krępował jej ruchy. To ona jako pierwsza po zakończeniu kariery baletnicy postanowiła przenieść baletki na ulice. Kochała klasykę. A dlaczego zasłużyła na miano ikony stylu? Sprawdźcie w naszym wideo powyżej! 

CZYTAJ TEŻ: 5 ikon stylu wszech czasów, o których zawsze będziemy pamiętać

Wideo

Polska nie mogła wygrać Eurowizji Junior trzeci raz? Sara James odpowiada na słowa Jacka Kurskiego

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

PAULINA KRUPIŃSKA-KARPIEL – Ma urodę, udane dzieci, kochającego męża, wymarzoną pracę. Kobieta idealna? KATARZYNA GRONIEC w wieku 20 lat była gwiazdą legendarnego „Metra”. Jak teraz wygląda jej życie? NIKODEM SKOTARCZAK – Nikoś, najsłynniejszy gangster PRL, został legendą już za życia... Pasjonująca rozmowa Z MICHAŁEM RUSINKIEM o języku polskim, który zmienia się wraz z nami. Jak? W cyklu EXTRA: Rewia, jej miłość! Witamy w Teatrze Sabat Małgorzaty Potockiej.