Jak zmieniał się jej styl?

Sabina Zięba 15 kwietnia 2022 10:27

Wydaje się jakby premiera pierwszej części Harry'ego Pottera była wczoraj. Ciężko uwierzyć, że od tego momentu minęło już kilkanaście lat! W przeciągu tego czasu trójka aktorów wcielających się w głównych bohaterów dorosła, rozwinęła kariery, a nawet założyła rodziny. Zmienił się także ich wygląd. Emma Watson z rudawej uczennicy Hogwartu przeobraziła się w prawdziwą piękność. Dziś kończy 32 lata. Jakie są sekrety jej stylu?

ZOBACZ TEŻ: Dziś Harry Potter obchodzi kolejne urodziny! Książkowa postać ma już 40 lat

Kariera Emmy Watson

Emma Watson urodziła się 15 kwietnia 1990 w Paryżu jako córka brytyjskich prawników. Od szóstego roku życia chciała zostać aktorką i studiowała śpiew, taniec oraz aktorstwo w Stagecoach Theatre Arts. Wkroczyła do show-biznesu w wieku zaledwie dziewięciu lat. Wówczas trafiła do obsady filmu Harry Potter i Kamień Filozoficzny razem z Danielem Radcliffe’em oraz Rupertem Grintem. Na planie magicznych produkcji spędziła dziesięć lat i zarobiła ponad 10 milionów funtów.

W odróżnieniu od swoich kolegów z produkcji stawiała na edukację. Sama mówiła: „Wiem, że do końca życia nie muszę już pracować, ale życie emeryta to nie dla mnie”. Ukończyła studia z literatury angielskiej na należącym do prestiżowej Ivy League Uniwersytecie Browna. Równocześnie nie zrezygnowała z aktorskiej kariery. W ostatnich latach zagrała m. in. w Pięknej i Bestii, The Circle. Krąg czy Małych kobietkach. Mimo młodego wieku, zyskała uznanie wśród widzów i krytyków – na swoim koncie ma kilka nagród, m.in. Phoenix Film Critics’ Society Acting Award, Teen Choice i Young Artists Awards.

CZYTAJ TEŻ: Mdląco słodkie Małe kobietki Grety Gerwig

Styl Emmy Watson

Dorastanie przed fleszami paparazzi nie jest łatwe. Dzięki magicznej serii Watson została niekwestionowaną gwiazdą, lecz jej poczynania śledziły media na całym świecie. Choć wydaje się, że nie przechodziła okresu buntu i zawsze była rozważną dziewczyną, agencyjne zdjęcia przedstawiają niesamowitą metamorfozę.

Fotografie z przeszłości pokazują, że nie zawsze udawało jej się dobierać odpowiednie zestawy ubrań. Kilka lat temu w rozmowie z Galą zdradziła: „Moda mnie kręci, bo dzięki niej można wyrazić osobowość. Patrzymy na kogoś i od razu wiemy, kim jest, co sobą przedstawia. Dlatego nie wyobrażam sobie, że mogłabym zatrudnić stylistę”. Choć kilkukrotnie byłoby lepiej, gdyby zasięgnęła rady specjalisty, teraz widać, że lubi modę. Gwiazda wyrobiła także swój charakterystyczny styl i wiąże go ze swoją pracą. W wywiadzie z Jessicą Chastain z 2017 roku mówiła: „Moda jest czymś, co kocham i uważam, że jest ekspresyjna i kreatywna, i oczywiście to droga do moich postaci, więc jestem z nią głęboko związana”.

Zobaczcie w naszej galerii jak się zmieniała!  

1/11
Emma Watson
Copyright @Getty Images
1/11

2/11
Emma Watson
Copyright @Getty Images
2/11

3/11
Emma Watson
Copyright @Getty Images
3/11

4/11
Emma Watson
Copyright @Getty Images
4/11

5/11
Emma Watson
Copyright @Getty Images
5/11

6/11
Emma Watson
Copyright @Gotcha Images / Splash News/EAST NEWS
6/11

7/11
Emma Watson
Copyright @starzfly/Bauergriffin.com/East News
7/11

8/11
Emma Watson
Copyright @Getty Images
8/11

9/11
Emma Watson
Copyright @Getty Images
9/11

10/11
Emma Watson
Copyright @Getty Images
10/11

Emma Watson, 2022

11/11
Emma Watson
Copyright @Jeff Spicer/Getty Images
11/11

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA

Wideo

Krzysztof Miruć oprowadza po swoim domu!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

NATASZA URBAŃSKA: „zawsze druga”. Przez lata żyła z taką łatką. Teraz rozlicza się z przeszłością. JANUSZ LEON WIŚNIEWSKI o wypadku, roli… przypadku w życiu. A także o nowej książce. MICHALINA OLSZAŃSKA: aktorka, skrzypaczka, mama… Jakie tajemnice kryje jej życie? GRZEGORZ ZAWIERUCHA: znany kucharz zaangażował się w akcję Burda Media Polska – TASTErzy. Dlaczego? PODRÓŻE: barokowy pałac w Kamieńcu, nazywany pruskim Wersalem, zasłynął przepychem i jako miejsce romansu pani Walewskiej z Napoleonem.