Kto zabłysnął na wydarzeniu? 

Aleksandra Trendak 20 lutego 2023 11:30

Tegoroczna ceremonia rozdania nagród BAFTA wyjątkowo odbyła się w Royal Festival Hall. Mistrzem ceremonii był Richard E Grant, a na scenie towarzyszyły mu takie gwiazdy jak Anya Taylor-Joy, Cynthia Erivo, Jodie Turner-Smith i inni. Stylizacje na czerwonym dywanie były zachwycające, wiele aktorek wybrało na tę okazję zjawiskowe suknie vintage lub kreacje pochodzące z najnowszych kolekcji kultowych domów mody. Na wydarzeniu nie zabrakło także royalsów! Księżna Kate i książę William zaprezentowali się fantastycznie na czerwonym dywanie! Jak prezentowały się kreacje? Kto zabłysnął najbardziej? Która stylizacja szokowała najbardziej? 

PRZECZYTAJ O: Joanna Kulig zachwyca podczas festiwalu Berlinale w kreacjach topowego francuskiego domu mody!

Stylizacje gwiazd na gali BAFTA 2023 

BAFTA to niezwykłe wydarzenie w świecie filmów, gdyż na podstawie wręczonych statuetek można prorokować jacy twórcy zgarną nagrody na Oscarach. Ze względu na prestiż i niezwykłą atmosferę wydarzenia, gwiazdy dołożyły wszelkich starań, aby na czerwonym dywanie wyglądać jak najlepiej. Tamtego wieczoru najjaśniej zdecydowanie błyszczała księżna Kate, która wybrała białą kreację z ozdobnym wiązaniem na ramieniu od Alexandra McQueena, a stylizację uzupełniła czarnymi, długimi rękawiczkami w operowym stylu. Co ciekawe, nie jest to nowa kreacja, gdyż mogliśmy ją już widzieć na księżnej w 2019 roku! Modowych krytyków zszokował także fakt, że arystokratka na taką okazję wybrała kolczyki dostępne w Zarze, w cenie 18 funtów (około 100zł). Świetnie na czerwonym dywanie wypadła także Cate Blanchett w sukni pochodzącej z archiwów Maisona Margieli, którą uzupełniła eleganckimi perłami. Nie można też pominąć kreacji Anyi Taylor-Joy, która wyglądała oszałamiająco w złotej stylizacji haute couture od Schiaparelli. Ślicznie wyglądała także Viola Davis w sukni od Stelli McCartney, która została uszyta specjalnie na tę okazję i składała się z dwóch części - klasycznej prostej sukienki na ramiączka z dołączoną peleryną, a cały materiał w granatowo-fioletowym odcieniu został obszyty cekinami, co dało efekt przypominający rozgwieżdżone niebo. Rewelacyjnie wyglądała też Emma Thompson, która postawiła na biały garnitur okryty pasującym płaszczem od brytyjskiej marki Laura Pitharas oraz bardzo wygodne buty, gdyż aktorka pojawiła się na czerwonym dywanie w sneakersach! Jest to zdecydowanie nieoczywisty wybór, który zszokował wielu miłośników mody, ale mimo wszystko świetnie wpasował się w stylizację. 

 

Gala BAFTA to niezwykłe wydarzenie, podczas którego gwiazdy starają się zaprezentować jak najlepiej. Sprawdźcie w naszej galerii najciekawsze stylizacje gwiazd z tego wieczoru!   

1/9
Księżna Kate i książę William
Copyright @Getty Images
1/9

Księżna Kate i książę William

2/9
Anya Taylor-Joy
Copyright @Getty Images
2/9

Anya Taylor-Joy 

3/9
Emma Thompson
Copyright @Getty Images
3/9

Emma Thompson

4/9
Cate Blanchett
Copyright @Getty Images
4/9

Cate Blanchett

5/9
Viola Davis
Copyright @Getty Images
5/9

Viola Davis

6/9
Eddie Redmayne
Copyright @Getty Images
6/9

Eddie Redmayne

7/9
Sophie Turner
Copyright @Getty Images
7/9

Sophie Turner

8/9
Ana de Armas
Copyright @Getty Images
8/9

Ana de Armas

9/9
Julianne Moore
Copyright @Getty Images
9/9

Julianne Moore

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KAROLINA SZOSTAK i MARYLA SZOSTAK: córka i matka. Są ze sobą bardzo blisko, ale dają sobie dużo wolności. Nam opowiadają o swojej wyjątkowej więzi. KAROLINA GRUSZKA o swojej chorobie, obywatelstwie córki oraz komu pomaga i dlaczego. JAN PESZEK: diabeł i anioł we mnie. Przewrotna spowiedź dojrzałego człowieka i artysty. NOWA GENERACJA IDOLI: młode pokolenie muzyków, które zawładnęło show-biznesem i zbiorową wyobraźnią.