Gigi Hadid krytykowana na samym początku kariery
Fot. Getty Images
O TYM SIĘ MÓWI

Gigi Hadid wyznała, że na początku kariery jej ciało nie podobało się w świecie mody

Kto pomógł jej w zostaniu gwiazdą wybiegów?

Marcin Brzeziński 23 lutego 2020 12:29
Gigi Hadid krytykowana na samym początku kariery
Fot. Getty Images

Gwiazda wybiegów Gigi Hadid udzieliła wywiadu brytyjskiemu magazynowi i-D. 24-letnia modelka wyznała w nim, że początki jej kariery wcale nie były proste. „Po skończeniu szkoły miałam ciało wyćwiczone od trenowania mojej ukochanej siatkówki. Lubiła moje mięśnie i krągłości. Ale to nie podobało się w świecie mody. Słyszałam ciągle: „Ona nie ma ciała na wybieg. Czego tu szuka?” . Muszą przyznać, że nie działało to dobrze na moją samoocenę”, wspomina Gigi Hadid, która w 2016 roku ogłoszona została Modelką Roku na Fashion Awards w Londynie.

kurtki na jesień 2019, Gigi Hadid
Fot. Peter Parker / SplashNews.com/East News

Kto pomógł Gigi Hadid w karierze modelki?

Modelka marzyła o debiucie na Fashion Weeku w Paryżu. Ale żaden z wielkich projektantów nie chciał jej zatrudnić. Szansę dał jej dopiero Jean Paul Gaultier. „Wystąpiłam na jego ostatnim pokazie ready-to-wear w 2015 roku. Nie dość, że mu się spodobałam, to jeszcze… spodobało mu się moje ciało. Wcale go nie zakrywał. Czułam, że błyszczę na jego wybiegu. To bardzo ważne doświadczenie dla młodej modelki”, opowiada Gigi Hadid.
Sławna modelka wspomina również dwie inne osoby, którym wiele zawdzięcza. Pierwszą z nich jest matka Gigi, Yolanda Hadid. „Zawsze zachęcała mnie do ekspresji własnej kreatywności. Obojętnie, czy było to gotowanie, rysowanie, szycie, czy robienie zdjęć. To ostanie było zwłaszcza kłopotliwe, bo często psułam jej aparaty fotograficzne. Gigi Hadid wspomina też zasługi Tommy’ego Hilfigera: „To, że mogłam współtworzyć z nim kolekcje było naprawdę wyjątkowe. Nigdy nie zapomnę tego, że we mnie uwierzył”.
W końcówce wywiadu Gigi Hadid opowiada o swoich planach na przyszłość. „Wiem, że nie zawsze będę modelką. Kocham modę, ale z pewnością przyjdzie czas, kiedy zajmę się czymś innym. Może to będzie gotowanie?”, żartuje modelka.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

merci beaucoup @chanelofficial @virginieviard 🖤 last night’s look is an all-time favorite :)

Post udostępniony przez Gigi Hadid (@gigihadid)

Wideo

Wiosna 2020 - design, kulinarne inspiracje, podróże bez wychodzenia z domu!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Trener personalny DANIEL QCZAJ zdobył się na coming out. Co mu dała ta decyzja, a co zabrała? ALŻBETA LENSKA dwa lata temu o mało nie umarła. To wydarzenie w zaskakujący sposób zmieniło jej życie. W VIVIE! na Lato cykl Ona o Niej – MAŁGORZATA POTOCKA o KALINIE JĘDRUSIK: „Przez jednych kochana, przez innych nienawidzona. Polska Marilyn Monroe…”. W cyklu Sztuka gotowania – AGNIESZKA MACIĄG zdradza, jak zatrzymać młodość. W Podróżach z Historią – kultowe miejsca: magiczna leśniczówka w Praniu, Krzyże „lepsze niż Paryże…”.