Wystawa marki Chanel w Szanghaju
Fot. East News
ZE ŚWIATA MODY I SZTUKI

Wkrótce otwarcie wystawy poświęconej marce Chanel!

Gdzie można ją zobaczyć?

Marcin Brzeziński 14 kwietnia 2019 14:29
Wystawa marki Chanel w Szanghaju
Fot. East News

W West Bund Art Center w Szanghaju otworzy się wystawa zatytułowana Mademoiselle Privé poświęcona historii domu mody Chanel: od Gabrielle Chanel po Karla Lagerfelda. Wystawa koncentruje się na trzech tematach. Pierwszym z nich są kreacje haute couture licznie prezentowane w ramach ekspozycji. Drugim zagadnieniem jest powstanie i historia najsłynniejszego chyba zapachu świata, czyli Chanel Nº5. I wreszcie temat trzeci, którym będzie reedycja jedynej kolekcji biżuterii zaprojektowanej osobiście przez Coco Chanel, a noszącej nazwę Bijoux de Diamants.

Wystawa Mademoiselle Privé w Szanghaju

Trzy tematy będą ściśle powiązane z trzema miejscami. Świat haute couture zostanie pokazany we wnętrzach inspirowanych pierwszą siedzibą domu mody Chanel przy rue Cambon. Biżuterię poznamy przez nawiązania do Place Vendôme - tam usytuowany jest słynny paryski Hotel Ritz, w którym przez lata mieszkała Chanel i salony najsłynniejszych firm jubilerskich świata. Przeniesiemy się też do słynnego francuskiego Grasse, miejsca narodzin zapachu Chanel Nº5.
Na koniec powiedzmy jeszcze, że ekspozycja Mademoiselle Privé była pokazywana już w 2015 roku w Londynie, w 2017 - w Seulu, a w 2018 - w Hong Kongu. Lista lokalizacji wyraźnie pokazuje, jak bardzo dla jej organizatorów ważny jest rynek azjatycki. Czy pod jej wpływem Chińczycy jeszcze bardziej pokochają europejską modę... i Chanel? 

Mademoiselle Privé, West Bund Art Center, Szanghaj. Wystawa czynna od 20 kwietnia do 2 czerwca 2019. 

Coco Chanel

urodziny Coco Chanel
Fot. East News

Karl Lagerfeld w finale pokazu Chanel haute couture na jesień 2018.

Pokaz Chanel haute couture na jesień 2018
Fot. East News

Wideo

Piękni, szczęśliwi, zakochani. Tak Karol i Małgorzata Strasburgerowie pozowali w sesji dla VIVY!  

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Aktorka żyje eko, chce zmieniać i chronić świat! „Nabrudziliśmy, musimy posprzątać, to nasz obowiązek. Albo zginiemy”, mówi MAJA OSTASZEWSKA. Antropolożka, wykładowczyni. Jak być matką, uczyła się od… szympansów - JANE GOODALL. TOMASZ MICHNIEWICZ: „W masowym wydaniu turystyka jest niszczycielską siłą, za co biorę częściową odpowiedzialność”, mówi. A także: słoni jest coraz mniej, coraz częściej rodzą się bez słoniowych ciosów. Czy można im skutecznie pomóc? W świecie zwierząt: Ferenstein-Kraśko, Sarapata, Zgrabczyńska, Olbrychscy, Tuszyńska, Urbańska, Jemioł, Dowbor… Zwierzęta są dla nich jak rodzina.