Wystawa marki Chanel w Szanghaju
Fot. East News
ZE ŚWIATA MODY I SZTUKI

Wkrótce otwarcie wystawy poświęconej marce Chanel!

Gdzie można ją zobaczyć?

Marcin Brzeziński 14 kwietnia 2019 14:29
Wystawa marki Chanel w Szanghaju
Fot. East News

W West Bund Art Center w Szanghaju otworzy się wystawa zatytułowana Mademoiselle Privé poświęcona historii domu mody Chanel: od Gabrielle Chanel po Karla Lagerfelda. Wystawa koncentruje się na trzech tematach. Pierwszym z nich są kreacje haute couture licznie prezentowane w ramach ekspozycji. Drugim zagadnieniem jest powstanie i historia najsłynniejszego chyba zapachu świata, czyli Chanel Nº5. I wreszcie temat trzeci, którym będzie reedycja jedynej kolekcji biżuterii zaprojektowanej osobiście przez Coco Chanel, a noszącej nazwę Bijoux de Diamants.

Wystawa Mademoiselle Privé w Szanghaju

Trzy tematy będą ściśle powiązane z trzema miejscami. Świat haute couture zostanie pokazany we wnętrzach inspirowanych pierwszą siedzibą domu mody Chanel przy rue Cambon. Biżuterię poznamy przez nawiązania do Place Vendôme - tam usytuowany jest słynny paryski Hotel Ritz, w którym przez lata mieszkała Chanel i salony najsłynniejszych firm jubilerskich świata. Przeniesiemy się też do słynnego francuskiego Grasse, miejsca narodzin zapachu Chanel Nº5.
Na koniec powiedzmy jeszcze, że ekspozycja Mademoiselle Privé była pokazywana już w 2015 roku w Londynie, w 2017 - w Seulu, a w 2018 - w Hong Kongu. Lista lokalizacji wyraźnie pokazuje, jak bardzo dla jej organizatorów ważny jest rynek azjatycki. Czy pod jej wpływem Chińczycy jeszcze bardziej pokochają europejską modę... i Chanel? 

Mademoiselle Privé, West Bund Art Center, Szanghaj. Wystawa czynna od 20 kwietnia do 2 czerwca 2019. 

Coco Chanel

urodziny Coco Chanel
Fot. East News

Karl Lagerfeld w finale pokazu Chanel haute couture na jesień 2018.

Pokaz Chanel haute couture na jesień 2018
Fot. East News

Wideo

Marynarki, kardigany, sukienki maxi, kozaki na słupku. Te produkty będą modne jesienią i zimą 2020/2021

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Córka ANNY PRZYBYLSKIEJ, OLIWIA BIENIUK, w jedynym takim wywiadzie: „Kiedy mama umarła, wchodziłam w najtrudniejszy okres dojrzewania i ono się trochę zatrzymało”. PIOTR BECZAŁA i KATARZYNA BĄK-BECZAŁA. Światowej sławy muzyk i utalentowana mezzosopranistka, która zamieniła karierę na rolę żony. Czy żałuje? KEANU REEVES, aktor, który chodzi własnymi ścieżkami. IZABELA TROJANOWSKA w czasach PRL-u szokowała ostrym, rockowym wizerunkiem. Ile dziś zostało z tamtej niepokornej dziewczyny? W CYKLU EXTRA Świat mody z powodu koronawirusa znalazł się na krawędzi.