księżna Meghan w Afryce
Fot. Getty Images
KRÓLEWSKIE ŻYCIE

Nie tylko stylizacje. Biżuteria księżnej Meghan warta jest majątek!

Sprawdzamy, co ma w swojej kolekcji!

Gabriela Czernecka 5 lutego 2022 16:25
księżna Meghan w Afryce
Fot. Getty Images

Biżuteria księżnej Meghan od samego pojawienia się jej w rodzinie królewskiej budziła spore zainteresowanie fanów. Meghan zasłynęła z zamiłowania do luksusowej mody. To początkowo nie przypadło do gustu Brytyjczykom, ale księżna szybko się zreflektowała, czego dowodem jest jej podróż po Afryce. Wraz z mężem pokazali, że są zwykłymi ludźmi - Meghan zrezygnowała ze spektakularnych i drogich kreacji na rzecz jeansów, koszuli i płaskich butów. Każdą stylizację uzupełniła drobną, ale stylową biżuterią. Niewielu jednak wie, że w trakcie związku z księciem Harrym Meghan zdążyła skompletować biżuterię za 600 tys. funtów!

ZOBACZ TEŻ: Obowiązki księżnej Meghan przejmie... księżna Camilla. Oto, w czym ją zastąpi

Biżuteria księżnej Meghan

W trakcie zaledwie dwóch lat Meghan zdążyła skompletować pokaźną kolekcję biżuterii. The Mail on Sunday szacuje posiadaną obecnie biżuterię przez księżną Sussex na około 600 tysięcy funtów. W jej skład wchodzi 9 naszyjników, 23 bransoletek, 26 pierścionków i 35 par kolczyków. Zaznaczmy, że zaledwie część z tych kosztownych błyskotek księżna sprawiła sobie sama. Większość z nich to prezenty od męża, księcia Harry'ego oraz pamiątki po członkiniach rodziny królewskiej. Oczywiście najcenniejsze z nich należały wcześniej do księżnej Diany: „Rodzina królewska to najlepszy przykład na to, jak diamentowa biżuteria może przejść próbę czasu, być przekazywana z pokolenia na pokolenie i zyskiwać na wartości przez lata”, mówi jubiler Grant Mobley, który wyceniał niektóre z elementów biżuterii księżnej Diany.

Do najcenniejszych błyskotek w zestawie biżuterii Meghan Markle z pewnością należy pierścionek zaręczynowy od księcia Harry'ego, warty 122,5 tysiąca funtów, kwadratowy pierścionek księżnej Diany warty 75 tysięcy funtów.

Pierścionek księżnej Meghan
Fot. East News
Do jej kolekcji należą także cztery pierścionki z diamentami, które Meghan założyła na ślub księżnej Eugenii o wartości 9 tysięcy funtów.

Biżuteria księżnej Meghan pierścionki
Fot. East News, Getty Images

Co jeszcze wchodzi w skład biżuterii księżnej Meghan? Całkiem sporo! Dla porównania, księżna Kate posiada w swojej kolekcji zaledwie 60 elementów biżuterii, wśród których najcenniejszym jest oczywiście pierścionek zaręczynowy, który wcześniej należał do księżnej Diany. Jego wartość obecnie wycenia się na 300 tysięcy funtów. Zaledwie w trakcie kilkudniowej podróży po Afryce Meghan zaprezentowała kilka błyskotek. Ile kosztowały i jak wyglądają? Oto kilka z nich! 

CZYTAJ TEŻ: Przyjaźń czy nienawiść? Skomplikowana relacja księżniczki Eugenii i księżnej Meghan 

Z pewnością w tym zestawieniu nie mogło zabraknąć pierścionka z turkusowym kamieniem. To dzieło marki Jennifer Meyer warte około 250 funtów.

Biżuteria księżna Meghan
Fot. I-mages/East News

Czerwone kolczyki marki Madewell Stone and Tassel, w których Meghan pojawiła się ostatniego dnia royal tour po Afryce warte są około 50 funtów.

Kolczyki księżnej Meghan
Fot. PPE/face to face/FaceToFace/REPORTER/East News

Kolczyki księżnej Meghan z turkusami i diamentami to biżuteria warta około 1300 funtów

księżna Meghan, książę Harry, Archie Harrison Mountbatten-Windsor
Fot. Getty Images

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

Czy łatwo było jej znów zaufać mężczyźnie i co z tym ślubem? „Raz bardziej chce Michał, raz ja", mówi Ewa Kasprzyk

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EWA KASPRZYK i MICHAŁ KOZERSKI: „potraktujmy ten wywiad jak mecz piłkarski”, proponuje aktorka. Kto w nim zwycięży? ŁUKASZ SIMLAT: dlaczego nie ma aktorskich marzeń i dlaczego... nie wyłącza telefonu. MAJA BOHOSIEWICZ założyła rodzinę, zbudowała własny biznes i została influencerką. Czy nie żałuje swoich wyborów? MICHAŁ WITKOWSKI: ceniony pisarz odsłania swój intymny świat i… zmienia image. NIEPOKONANA, czyli niezwykła historia Céline Dion.