pierscione zareczynowy z dwoma kamieniami megan fox emily ratjakowski jak wyglada hit 2022
Fot. Instagram: @emrata, Rosa/Paru/East News
o tym się mówi

Jak wygląda najmodniejszy pierścionek zaręczynowy 2022 roku?

Jest naprawdę wyjątkowy! Taki noszą Emily Ratajkowski i Meghan Fox…

Redakcja VIVA! 20 lutego 2022 19:32
pierscione zareczynowy z dwoma kamieniami megan fox emily ratjakowski jak wyglada hit 2022
Fot. Instagram: @emrata, Rosa/Paru/East News

Pierścionek zaręczynowy to ten element biżuterii, który będzie Ci towarzyszył przez całe życie. Dlatego najlepiej, gdy jest ponadczasowy - nawet po latach nie straci wtedy swojego uroku. Nie znaczy to jednak, że wybierając pierścionek zaręczynowy nie można kierować się trendami - szczególnie jeśli najmodniejszy pierścionek 2022 roku to w rzeczywistości klasyk, który noszą nie tylko współczesne gwiazdy takie jak Emily Rajkowski czy Meghan Fox. Stał się popularny dużo wcześniej - Jacqueline Bouvier dostała taki od przyszłego męża Johna F. Kennedy'ego. O jakim pierścionku mowa? Chodzi o rodzaj pierścionka okrzyknięty mianem „toi et moi” - „ty i ja” ma dwa kamienie, osadzone obok siebie, które symbolizują oboje zakochanych.

CZYTAJ TEŻ: Pierścionek zaręczynowy księżnej Diany wzbudzał wiele kontrowersji… Dlaczego?

Pierścionek zaręczynowy z dwoma kamieniami „toi et moi” to przebój 2022 roku


Megan Fox, która niedawno zaręczyła się z amerykańskim raperem Machine Gun Kellym otrzymała od niego pierścionek „toi et moi” z diamentem i szmaragdem. Został on zaprojektowany przez brytyjskiego jubilera Stephena Webstera. Szmaragd i diament symbolizują tu dwie połówki tej samej duszy. Pierścionek zaręczynowy Megan wart jest 340 000 dolarów.

pierscione zareczynowy z dwoma kamieniami megan fox
Fot. Rosa/Paru/East News


Emily Ratajkowski to kolejna gwiazda, która otrzymała pierścionek „toi et moi” - jej ma dwa diamenty - jeden w kształcie kwadratu, a drugi owalny. Pierścionek, który dostała od obecnego męża Sebastiana Bear-Mcclarda został zaprojektowany przez… samą Emily i projektantkę biżuterii Alison Chemla. Pierścionek wyceniany jest na ok. 90 000 dolarów.

Pierścionek zaręczynowy „toi i moi” - historia


Pierścionek „toi et moi” stał się sławny w 1796 roku, kiedy Napoleon Bonaparte oświadczy się Josephine de Beauharnais. Podczas gdy tradycyjnie, pierścionki zawierały dwa różne kamienie o tym samym rozmiarze, teraz projektanci bawią się kamieniami o różnych kształtach i rozmiarach. Jednak z najbardziej znanych posiadaczek pierścionka zaręczynowego z dwoma kamieniami była Jackie Kennedy. Przyszły prezydent USA John F. Kennedy oświadczył się jej pierścionkiem zakupionym od słynnego jubilera Van Cleef & Arpels. Pierścień zawierał 2,88-karatowy diament w połączeniu z 2,84-karatowym szmaragdem. Ten wyjątkowy pierścionek wyceniany jest na 2,5 miliona dolarów. Obecnie znajduje się w zbiorach John F. Kennedy Presidential Library and Museum w Bostonie.

ZOBACZ TAKŻE: Pierścionek zaręczynowy księżnej Kate miał trafić do Meghan! Dlaczego tak się nie stało?


pierscionek zareczynowy jackie kennedy toi ei moi van cleef and arpels
Fot. Reuters Photographer / Reuters / Forum

pierscionek zareczynowy jackie kennedy toi ei moi
Fot. Bettmann/Getty Images

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

Czy łatwo było jej znów zaufać mężczyźnie i co z tym ślubem? „Raz bardziej chce Michał, raz ja", mówi Ewa Kasprzyk

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EWA KASPRZYK i MICHAŁ KOZERSKI: „potraktujmy ten wywiad jak mecz piłkarski”, proponuje aktorka. Kto w nim zwycięży? ŁUKASZ SIMLAT: dlaczego nie ma aktorskich marzeń i dlaczego... nie wyłącza telefonu. MAJA BOHOSIEWICZ założyła rodzinę, zbudowała własny biznes i została influencerką. Czy nie żałuje swoich wyborów? MICHAŁ WITKOWSKI: ceniony pisarz odsłania swój intymny świat i… zmienia image. NIEPOKONANA, czyli niezwykła historia Céline Dion.