Z naszymi radami to będzie czysta przyjemność

Marta Cieplak 30 listopada 2022 10:15

Wielu młodych rodziców sądzi, że pielęgnacja maluszka to duże wyzwanie. Czy tak jest w rzeczywistości? Wystarczy przestrzegać kilku zasad, by była czystą przyjemnością dla całej rodziny.

Jak pielęgnować niemowlaka?

Wybierając kosmetyki do pielęgnacji malca, warto pamiętać, by były jak najbardziej delikatne, pozbawione barwników i substancji zapachowych, a także certyfikowane i zalecane dla dzieci od 1. dnia życia (taką informację znajdziesz na opakowaniu). Nie musisz kupować ich zbyt wiele – na początek wystarczy żel do kąpieli i mycia włosków oraz oliwka. Ten kosmetyk możesz stosować na dwa sposoby – dodać kilka kropel do wody lub użyć go już po kąpieli, do wieczornego masażu. Sprawdzi się także świetnie do niwelowania ciemieniuszki.


A jeśli okaże się, że maluch ma wyjątkowo suchą skórę, można sięgnąć także po bardziej specjalistyczny balsam dostępny w aptece. Warto mieć też w domu krem do smarowania pupy, który zapobiegnie podrażnieniom i odparzeniom. Jeśli chodzi o akcesoria, wystarczy wygodna wanienka, termometr do wody i myjka.

W naszej galerii znajdziesz kilka produktów, które mogą się przydać. 

1/4
kąpiel malucha myjka królik
Copyright @materiały prasowe
1/4

Rękawica do mycia frotté w kształcie zajączka KAPPAHL, 54,99 zł.

2/4
kąpiel malucha Derma
Copyright @materiały prasowe
2/4

Oliwka do pielęgnacji skóry dziecka Baby Oil DERMA, 29,99 zł.

3/4
kąpiel malucha Ziaja
Copyright @materiały prasowe
3/4

Natłuszczający płyn do kąpieli dla dzieci i niemowląt Ziajka ZIAJA, 15,82 zł.

4/4
kąpiel malucha La Roche
Copyright @materiały prasowe
4/4

Balsam przeciw podrażnieniom Lipikar Syndet AP+ LA ROCHE-POSAY, 62,99 zł.

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

LENKA I JAN KLIMENTOWIE o trudnej drodze do rodzicielstwa i o tym, jak narodziny Cristiana zmieniły ich związek. ANDRZEJ SEWERYN: czy czuje się autorytetem, czym jest dla niego sztuka i najważniejsze życiowe role. HELENA ENGLERT: dlaczego wolała studiować w Stanach, a potem wróciła do Polski i czy znane nazwisko to atut? LISA MARIE PRESLEY miała bajkowe dzieciństwo, które zakończyło się wraz ze śmiercią ojca, i smutne życie, bo znane nazwisko nie przyniosło jej szczęścia.