Strona zawiera treści przeznaczone
tylko dla osób dorosłych

Przełomowe momenty i niezwykłe chwile. Pamiętacie pierwszą z nich?

Redakcja VIVA! 17 lutego 2022 11:15

Pierwszy numer VIVY! – z niezapomnianą sesją Beaty Ścibakówny i Jana Englerta – pojawił się w kioskach dokładnie 25 lat temu! Z okazji naszej rocznicy przypominamy dwadzieścia cztery wyjątkowe okładki, które na przestrzeni ostatnich lat przeszły do historii prasy.

Wzruszające, zabawne, poważne, a przede wszystkim intrygujące... Zmieniły polski show-biznes! Dlaczego? Sprawdźcie. 

1/24
Jan Englert na okładce Vivy! Pierwsza okładka Vivy
Copyright @
1/24

Wejście na rynek VIVY! nastąpiło dokładnie 17 lutego 1997 roku. Na pierwszej okładce – Jan Englert i Beata Ścibakówna. Para aktorów opowiedziała o swojej miłości. VIVA! zaczęła budzić ciekawość czytelników, szybko zniknęła więc z kiosków.

Tak to się zaczęło!

2/24
Michael Jackson z synem na okładce Vivy!
Copyright @
2/24

W 1997 roku cały świat żył narodzinami syna Michaela Jacksona. Wokalista wraz ze swoim maleństwem trafił na okładkę majowego wydania VIVY!. Była to jedna z pierwszych sytuacji, kiedy na okładce polskiego magazynu pojawiła się zagraniczna gwiazda w sesji z dzieckiem.

3/24
Romans Diany zdjęcia paparazzi na okładce Vivy!
Copyright @
3/24

Romans roku 1997 – księżna Diana z nowym mężczyzną u boku. Tym żył cały świat, a redakcja VIVY! jako jedyna postanowiła kupić zdjęcia, które warte były wówczas fortunę. Późniejsze wydania były poświęcone również jej tragicznej śmierci.

4/24
Jolanta Kwaśniewska na Saharze na okładce Vivy!
Copyright @Krzysztof Hejke
4/24

W 1998 roku na okładce VIVY! pojawiła się Jolanta Kwaśniewska, która pojechała aż na Saharę, żeby spotkać się z dziećmi. Wyjątkowa sesja z dalekiej podróży wzbudziła ogromne zainteresowanie czytelników. Pierwsza dama udowodniła, że ma nie tylko klasę, ale i ogromne serce.

5/24
Edyta Górniak i Robert Kozyra na okładce Vivy!
Copyright @
5/24

Wrzesień 1998 – cała Polska żyje romansem Edyty Górniak i Roberta Kozyry. Ich sprawy sercowe rozgrzewają wyobraźnię.

Artystka trafiała bardzo często na okładki "VIVY!" - zobaczcie wszystkie okładki z Edytą Górniak!

6/24
Natalia Kukulska w ciąży na okładce Vivy! Wywiad, sesja
Copyright @
6/24

To pierwsza i ostatnia okładka Natalii Kukulskiej z ciążowym brzuszkiem (lipiec 2000 roku)! Do tej pory Natalia strzegła swojej prywatności jak oka w głowie. Będąc wtedy na totalnym szczycie popularności, zrobiła wyjątek i uchyliła rąbka tajemnicy czytelnikom VIVY!

7/24
Justyna Steczkowska i Leon - okładka Vivy!
Copyright @Marcin Tyszka
7/24

Pamiętacie zdjęcia autorstwa Marcina Tyszki, które znalazło się na okładce VIVY! w grudniu 2000 roku? Justyna Steczkowska pozuje na nim z nowo narodzonym synem, Leonem, który dziś jest nastolatkiem. Portret trafił na okładkę, która kilka miesięcy później dostała nagrodę GrandFront dla najlepszej okładki roku.

8/24
Krzysztof Ibisz i Anna Ibisz z dzieckiem na okładce Vivy!
Copyright @
8/24

Ta okładka VIVY! przeszła do historii – „Stary i nowy Ibisz” w sesji z żoną Anną i dzieckiem. Był to styczeń 2001 roku.

9/24
Big Brother na okładce Vivy!
Copyright @
9/24

2001 rok to przede wszystkim sukces programu „Big Brother”. Kiedy Polskę ogarnia szał na pierwsze tak kontrowersyjne reality show, bohaterowie show wędrują na okładkę VIVY!

10/24
Michał Wiśniewski z synem Xawerym nago na okładce Vivy! Wywiad, sesja
Copyright @
10/24

2002 rok to szczyt popularności zespołu Ich Troje. Lider grupy – Michał Wiśniewski – to niekwestionowana gwiazda numer 1. w Polsce. Diamentowe płyty, setki koncertów, mnóstwo nagród... Wiśniewski nie ukrywa życia prywatnego przed prasą. Kiedy zostaje ojcem, wraz z synkiem Xavierem trafia na sierpniową okładkę.

11/24
Anita Lipnicka i John Porter nago na okładce Vivy! Wywiad, sesja
Copyright @
11/24

Mówi się, że to zdjęcie przeszło do historii fotografii w Polsce – Anita Lipnicka i John Porter na okładce listopadowego wydania VIVY! z 2003 roku. Doskonały duet na scenie i przez długi czas także w życiu. Zdjęcie stylizowane na Yoko Ono i Johna Lennona budziło podziw i zachwyt.

12/24
Małgorzata Kożuchowska singielka na okładce Vivy! Wywiad, sesja
Copyright @
12/24

Marzenie wielu mężczyzn, ideał dla kobiet. Nieskazitelna Małgorzata Kożuchowska na okładce w 2004 roku. Gwiazda udzieliła bezkompromisowego wywiadu połączonego ze świetną sesją. Dziś to szczęśliwa matka i żona. A także ikona.

13/24
Maria Kaczyńska na okładce Vivy!
Copyright @
13/24

W 2005 roku w VIVIE! ukazał się szczery i ciepły wywiad z Marią Kaczyńską oraz wspaniała sesja, gdzie pani Maria pozuje już jako pierwsza dama. Na zawsze w naszych sercach i pamięci.

14/24
Doda, Viva! styczeń 2008
Copyright @Zuza Krajewska / PHOTO-SHOP.PL
14/24

Doda w 2008 roku była na absolutnym topie! I choć nadal na nim jest, wtedy cała Polska żyła jej rozwodem z Radosławem Majdanem. W lutym gwiazda postanowiła rozliczyć się z przeszłością na łamach VIVY!zdementowała wszystko, co było do zdementowania.

15/24
Ślub Kasi Cichopek i Marcina Hakiela na okładce Vivy! Wywiad, sesja
Copyright @
15/24

W 2008 roku cieszyliśmy się ze ślubu Marcina Hakiela i Katarzyny Cichopek. Zdjęcia ze wzruszającej uroczystości trafiają do VIVY!, a aktorka w pięknej sukni nie może nacieszyć się swoim szczęściem. Dziś to bardzo udane małżeństwo z dwójką dzieci.

16/24
Anna Przybylska z dziećmi na okładce Vivy!
Copyright @
16/24

Tu warto wstrzymać się od jakiegokolwiek komentarza. Anna Przybylska pierwszy raz z trójką dzieci na okładce z grudnia 2011 roku. Zjawiskowa, jedyna, niepowtarzalna.

17/24
Małgorzata Tusk na okładce Vivy!
Copyright @
17/24

Jej życiem od zawsze interesowały się media, a zwłaszcza życiem prywatnym. Małgorzata Tusk do tej pory unikała rozgłosu, ale w 2011 roku zrobiła wyjątek dla VIVY! Wówczas poznaliśmy ją jako bardzo ciepłą i kochaną osobę.

18/24
Ślub Oli Kwaśniewskiej i Kuby Badacha na okładce Vivy! Wywiad, sesja
Copyright @
18/24

To najgłośniejszy ślub 2012 roku – Aleksandra Kwaśniewska, córka byłego prezydenta, wyszła za mąż za Kubę Badacha. Sesja trafia do wrześniowego wydania VIVY!, a numer stał się hitem. W końcu każdy chciał wiedzieć, jak wyglądał ślub córki Aleksandra Kwaśniewskiego.

19/24
Anna i Robert Lewandowscy, VIVA! grudzień 2014
Copyright @Zuza Krajewska / LAF AM
19/24

W grudniu 2014 roku Anna i Robert Lewandowscy opowiedzieli nam o swojej miłości, (nie tylko) sportowych pasjach i pomysłach na wspólną przyszłość.

20/24
Viva! ma 20 lat wideo
Copyright @Robert Wolański
20/24

20-lecie VIVY! w lutym 2017 roku świętowaliśmy dwoma wyjątkowymi okładkami! Plejada gwiazd wzięła udział w specjalnej, urodzinowej sesji magazynu.

21/24
VIVA! Power, Silne kobiety, Siła jest kobietą: Wellman, Kwaśniewska, Chodakowska, Wojciechowska, numer 19/2018, wrzesień
Copyright @Bartek Wieczorek/LAF AM
21/24

VIVA! Power, czyli „siła jest kobietą”! Dziesięć wyjątkowych kobiet na wyjątkowej okładce VIVY! z 2018 roku: Dorota Wellman, Jolanta Kwaśniewska, Ewa Chodakowska, Martyna Wojciechowska, Anna Jagodzińska, Anita Włodarczyk, Sylwia Chutnik, Paulina Smaszcz-Kurzajewska, Katarzyna Sokołowska i Marieta Żukowska.

22/24
Monika Olejnik, Joanna Przetakiewicz, Martyna Wojciechowska, Anna Lewandowska, Jessica Mercedes, Viva! 19/2019, okładka
Copyright @Zdjęcia Mateusz Stankiewicz/Samesame
22/24

Siła Kobiet, czyli Joanna Przetakiewicz, Martyna Wojciechowska, Anna Lewandowska, Jessica Mercedes i Monika Olejnik na pięciu wyjątkowych okładkach VIVY!. Zdradziły nam swoje sposoby na sukces i szczęście...

23/24
Agnieszka Maciąg, VIVA 9/2020, okładka
Copyright @ROBERT WOLAŃSKI
23/24

Ta okładka VIVY! z 2020 roku przejdzie do historii. Było to jedno z pierwszych wydań, zrealizowanych w zupełnie nowej rzeczywistości – w czasach pandemii koronawirusa. Agnieszka Maciąg w obiektywie męża, fotografa Roberta Wolańskiego.

24/24
Martyna Wojciechowska, VIVA! 21/2020 okładka
Copyright @Marlena Bielinska/MOVE
24/24

Jak przekonać kobiety, że są wystarczające? Sposoby zna Martyna Wojciechowska, bohaterka okładki VIVY! w październiku 2020 roku. Była to trudna, ale niezwykle potrzebna rozmowa i bardzo kobieca sesja.

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA

Wideo

Tłum gwiazd, laureaci konkursu i niezwykły muzyczny gość. Tak zapamiętamy VIVA! Photo Awards 2023

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KATARZYNA BOSACKA: opowieść o miłości, rozstaniu, przebaczeniu i nowym początku. ANASTAZJA I TOMEK JAKUBIAK: scenariusz na znalezienie wielkiej miłości. EWA KRAWCZYK: Krzysztof, moja miłość. ROSALYNN I JIMMY CARTER: historia niezwykłego związku. JAN EMIL MŁYNARSKI: muzyka to krok w stronę wolności. WANDA TRACZYK-STAWSKA: o najpiękniejszej Wigilii w obozie jenieckim w 1944 roku.