Strona zawiera treści przeznaczone
tylko dla osób dorosłych

Przełomowe momenty i niezwykłe chwile. Pamiętacie pierwszą z nich?

Redakcja VIVA! 17 lutego 2021 11:15

Pierwszy numer VIVY! – z niezapomnianą sesją Beaty Ścibakówny i Jana Englerta – pojawił się w kioskach dokładnie 24 lata temu! Z okazji naszej rocznicy przypominamy dwadzieścia cztery wyjątkowe okładki, które na przestrzeni ostatnich lat przeszły do historii prasy.

Wzruszające, zabawne, poważne, a przede wszystkim intrygujące... Zmieniły polski show-biznes! Dlaczego? Sprawdźcie. 

1/24
Jan Englert na okładce Vivy! Pierwsza okładka Vivy
Copyright @
1/24

Wejście na rynek VIVY! nastąpiło dokładnie 17 lutego 1997 roku. Na pierwszej okładce – Jan Englert i Beata Ścibakówna. Para aktorów opowiedziała o swojej miłości. VIVA! zaczęła budzić ciekawość czytelników, szybko zniknęła więc z kiosków.

Tak to się zaczęło!

2/24
Michael Jackson z synem na okładce Vivy!
Copyright @
2/24

W 1997 roku cały świat żył narodzinami syna Michaela Jacksona. Wokalista wraz ze swoim maleństwem trafił na okładkę majowego wydania VIVY!. Była to jedna z pierwszych sytuacji, kiedy na okładce polskiego magazynu pojawiła się zagraniczna gwiazda w sesji z dzieckiem.

3/24
Romans Diany zdjęcia paparazzi na okładce Vivy!
Copyright @
3/24

Romans roku 1997 – księżna Diana z nowym mężczyzną u boku. Tym żył cały świat, a redakcja VIVY! jako jedyna postanowiła kupić zdjęcia, które warte były wówczas fortunę. Późniejsze wydania były poświęcone również jej tragicznej śmierci.

4/24
Jolanta Kwaśniewska na Saharze na okładce Vivy!
Copyright @Krzysztof Hejke
4/24

W 1998 roku na okładce VIVY! pojawiła się Jolanta Kwaśniewska, która pojechała aż na Saharę, żeby spotkać się z dziećmi. Wyjątkowa sesja z dalekiej podróży wzbudziła ogromne zainteresowanie czytelników. Pierwsza dama udowodniła, że ma nie tylko klasę, ale i ogromne serce.

5/24
Edyta Górniak i Robert Kozyra na okładce Vivy!
Copyright @
5/24

Wrzesień 1998 – cała Polska żyje romansem Edyty Górniak i Roberta Kozyry. Ich sprawy sercowe rozgrzewają wyobraźnię.

Artystka trafiała bardzo często na okładki "VIVY!" - zobaczcie wszystkie okładki z Edytą Górniak!

6/24
Natalia Kukulska w ciąży na okładce Vivy! Wywiad, sesja
Copyright @
6/24

To pierwsza i ostatnia okładka Natalii Kukulskiej z ciążowym brzuszkiem (lipiec 2000 roku)! Do tej pory Natalia strzegła swojej prywatności jak oka w głowie. Będąc wtedy na totalnym szczycie popularności, zrobiła wyjątek i uchyliła rąbka tajemnicy czytelnikom VIVY!

7/24
Justyna Steczkowska i Leon - okładka Vivy!
Copyright @Marcin Tyszka
7/24

Pamiętacie zdjęcia autorstwa Marcina Tyszki, które znalazło się na okładce VIVY! w grudniu 2000 roku? Justyna Steczkowska pozuje na nim z nowo narodzonym synem, Leonem, który dziś jest nastolatkiem. Portret trafił na okładkę, która kilka miesięcy później dostała nagrodę GrandFront dla najlepszej okładki roku.

8/24
Krzysztof Ibisz i Anna Ibisz z dzieckiem na okładce Vivy!
Copyright @
8/24

Ta okładka VIVY! przeszła do historii – „Stary i nowy Ibisz” w sesji z żoną Anną i dzieckiem. Był to styczeń 2001 roku.

9/24
Big Brother na okładce Vivy!
Copyright @
9/24

2001 rok to przede wszystkim sukces programu „Big Brother”. Kiedy Polskę ogarnia szał na pierwsze tak kontrowersyjne reality show, bohaterowie show wędrują na okładkę VIVY!

10/24
Michał Wiśniewski z synem Xawerym nago na okładce Vivy! Wywiad, sesja
Copyright @
10/24

2002 rok to szczyt popularności zespołu Ich Troje. Lider grupy – Michał Wiśniewski – to niekwestionowana gwiazda numer 1. w Polsce. Diamentowe płyty, setki koncertów, mnóstwo nagród... Wiśniewski nie ukrywa życia prywatnego przed prasą. Kiedy zostaje ojcem, wraz z synkiem Xavierem trafia na sierpniową okładkę.

11/24
Anita Lipnicka i John Porter nago na okładce Vivy! Wywiad, sesja
Copyright @
11/24

Mówi się, że to zdjęcie przeszło do historii fotografii w Polsce – Anita Lipnicka i John Porter na okładce listopadowego wydania VIVY! z 2003 roku. Doskonały duet na scenie i przez długi czas także w życiu. Zdjęcie stylizowane na Yoko Ono i Johna Lennona budziło podziw i zachwyt.

12/24
Małgorzata Kożuchowska singielka na okładce Vivy! Wywiad, sesja
Copyright @
12/24

Marzenie wielu mężczyzn, ideał dla kobiet. Nieskazitelna Małgorzata Kożuchowska na okładce w 2004 roku. Gwiazda udzieliła bezkompromisowego wywiadu połączonego ze świetną sesją. Dziś to szczęśliwa matka i żona. A także ikona.

13/24
Maria Kaczyńska na okładce Vivy!
Copyright @
13/24

W 2005 roku w VIVIE! ukazał się szczery i ciepły wywiad z Marią Kaczyńską oraz wspaniała sesja, gdzie pani Maria pozuje już jako pierwsza dama. Na zawsze w naszych sercach i pamięci.

14/24
Doda, Viva! styczeń 2008
Copyright @Zuza Krajewska / PHOTO-SHOP.PL
14/24

Doda w 2008 roku była na absolutnym topie! I choć nadal na nim jest, wtedy cała Polska żyła jej rozwodem z Radosławem Majdanem. W lutym gwiazda postanowiła rozliczyć się z przeszłością na łamach VIVY!zdementowała wszystko, co było do zdementowania.

15/24
Ślub Kasi Cichopek i Marcina Hakiela na okładce Vivy! Wywiad, sesja
Copyright @
15/24

W 2008 roku cieszyliśmy się ze ślubu Marcina Hakiela i Katarzyny Cichopek. Zdjęcia ze wzruszającej uroczystości trafiają do VIVY!, a aktorka w pięknej sukni nie może nacieszyć się swoim szczęściem. Dziś to bardzo udane małżeństwo z dwójką dzieci.

16/24
Anna Przybylska z dziećmi na okładce Vivy!
Copyright @
16/24

Tu warto wstrzymać się od jakiegokolwiek komentarza. Anna Przybylska pierwszy raz z trójką dzieci na okładce z grudnia 2011 roku. Zjawiskowa, jedyna, niepowtarzalna.

17/24
Małgorzata Tusk na okładce Vivy!
Copyright @
17/24

Jej życiem od zawsze interesowały się media, a zwłaszcza życiem prywatnym. Małgorzata Tusk do tej pory unikała rozgłosu, ale w 2011 roku zrobiła wyjątek dla VIVY! Wówczas poznaliśmy ją jako bardzo ciepłą i kochaną osobę.

18/24
Ślub Oli Kwaśniewskiej i Kuby Badacha na okładce Vivy! Wywiad, sesja
Copyright @
18/24

To najgłośniejszy ślub 2012 roku – Aleksandra Kwaśniewska, córka byłego prezydenta, wyszła za mąż za Kubę Badacha. Sesja trafia do wrześniowego wydania VIVY!, a numer stał się hitem. W końcu każdy chciał wiedzieć, jak wyglądał ślub córki Aleksandra Kwaśniewskiego.

19/24
Anna i Robert Lewandowscy, VIVA! grudzień 2014
Copyright @Zuza Krajewska / LAF AM
19/24

W grudniu 2014 roku Anna i Robert Lewandowscy opowiedzieli nam o swojej miłości, (nie tylko) sportowych pasjach i pomysłach na wspólną przyszłość.

20/24
Viva! ma 20 lat wideo
Copyright @Robert Wolański
20/24

20-lecie VIVY! w lutym 2017 roku świętowaliśmy dwoma wyjątkowymi okładkami! Plejada gwiazd wzięła udział w specjalnej, urodzinowej sesji magazynu.

21/24
VIVA! Power, Silne kobiety, Siła jest kobietą: Wellman, Kwaśniewska, Chodakowska, Wojciechowska, numer 19/2018, wrzesień
Copyright @Bartek Wieczorek/LAF AM
21/24

VIVA! Power, czyli „siła jest kobietą”! Dziesięć wyjątkowych kobiet na wyjątkowej okładce VIVY! z 2018 roku: Dorota Wellman, Jolanta Kwaśniewska, Ewa Chodakowska, Martyna Wojciechowska, Anna Jagodzińska, Anita Włodarczyk, Sylwia Chutnik, Paulina Smaszcz-Kurzajewska, Katarzyna Sokołowska i Marieta Żukowska.

22/24
Monika Olejnik, Joanna Przetakiewicz, Martyna Wojciechowska, Anna Lewandowska, Jessica Mercedes, Viva! 19/2019, okładka
Copyright @Zdjęcia Mateusz Stankiewicz/Samesame
22/24

Siła Kobiet, czyli Joanna Przetakiewicz, Martyna Wojciechowska, Anna Lewandowska, Jessica Mercedes i Monika Olejnik na pięciu wyjątkowych okładkach VIVY!. Zdradziły nam swoje sposoby na sukces i szczęście...

23/24
Agnieszka Maciąg, VIVA 9/2020, okładka
Copyright @ROBERT WOLAŃSKI
23/24

Ta okładka VIVY! z 2020 roku przejdzie do historii. Było to jedno z pierwszych wydań, zrealizowanych w zupełnie nowej rzeczywistości – w czasach pandemii koronawirusa. Agnieszka Maciąg w obiektywie męża, fotografa Roberta Wolańskiego.

24/24
Martyna Wojciechowska, VIVA! 21/2020 okładka
Copyright @Marlena Bielinska/MOVE
24/24

Jak przekonać kobiety, że są wystarczające? Sposoby zna Martyna Wojciechowska, bohaterka okładki VIVY! w październiku 2020 roku. Była to trudna, ale niezwykle potrzebna rozmowa i bardzo kobieca sesja.

Wideo

Urszula Dudziak ma 78 lat i mnóstwo pięknych planów: „Rozkwitłam na nowo po menopauzie”

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Co powie tata? JAROSŁAW I OLIWIA BIENIUK we wzruszającej rozmowie o wchodzeniu córki w dorosłość, układaniu życia na nowo, sile wspomnień i ojcowskiej miłości. ALEKSANDRA KURZAK: „lubię być diwą”. O błyskotliwej karierze, zaręczynach po 10 dniach znajomości i intymności. DOROTA I CZESŁAW MOZILOWIE razem pracują, podróżują, oglądają seriale, tańczą... Co jest receptą ich udanego związku? WOJCIECH MECWALDOWSKI to artysta, aktor i... introwertyk. Co oznacza dla niego „życie pełną gębą”? Ikar polskiego dziennikarstwa... Jaki był prywatnie? Wzloty i upadki KAMILA DURCZOKA.