Strona zawiera treści przeznaczone
tylko dla osób dorosłych

Weronika Kostyra 14 listopada 2016 08:30
1/11
Edyta Górniak okładki "Viva!" 1998, 1999, 2009
Copyright @Marcin Tyszka / Warsaw Creative, Iza Grzybowska / VOYK
1/11

Edyta Górniak kończy dziś 44 lata. Jako jedyna Polka odniosła spektakularny sukces na Eurowizji. Od jakiegoś czasu poświęca się przede wszystkim wychowywaniu syna Allana, który ostatnio trafił do szpitala z zapaleniem wyrostka robaczkowego. Na szczęście wszystko skończyło się dobrze. Czego można życzyć diwie?

 

Z okazji jubileuszu składamy jednej z najzdolniejszych i najpiękniejszych polskich artystek najlepsze życzenia i trzymamy kciuki za spełnienie nie tylko tych wszystkich rzeczy, które wymieniła w wywiadzie dla "Vivy!" w 2012 roku.

 

– Czterdziestka Panią zaboli? To już w tym roku…

Zaboli. Na szczęście próg młodego wieku znacząco przesunęły Madonna czy Kylie Minogue. Planuję ten dzień spędzić ze swoją publicznością na wielkim koncercie urodzinowym.

– Stanie Pani przed lustrem i powie: „Jestem stara”?

Nie, stanę przy oknie i pomyślę, że coraz mniej czasu zostało mi na bycie szczęśliwą i na zrealizowanie planów. Oznak upływającego czasu się nie boję, dopóki nie stracę wzajemnej miłości, zdrowia i chęci do tworzenia. Ostatni raz tak dobrze czułam się ze sobą, kiedy promowałam drugą płytę światową, a więc prawie 10 lat temu, zanim urodziłam syna. Zwolniłam tempo dla budowania rodziny. Dziś mam tę samą wolę i radość tworzenia, tyle że dziś prowadzi mnie większe doświadczenie człowieka i wokalisty.

– Skąd ten turbo napęd? Z czym musi Pani zdążyć?

Radość i energię czerpię z miłości do świata. Z miłości niezmiennie oddanej publiczności. Z miłości wzajemnej, która zdarza się nazbyt rzadko, a której nareszcie doświadczam. Chcę zdążyć zrobić jeszcze wiele rzeczy. Dla ludzi, dla świata, dla siebie też. Chciałabym mieć drugie dziecko. A wcześniej zamierzam nagrać trzy płyty. Chcę jeszcze otworzyć dwie firmy, których zarys mam w głowie. Wyprodukować dwa filmy fabularne z udziałem szanowanych przeze mnie polskich aktorów. Pokazać Allanowi świat, zanim ludzie go zniszczą.

Oprócz słów również obrazy. Ponieważ gwiazda gościła na okładkach "Vivy!" aż 10 razy, przypominamy dziś wszystkie. Pokazują, że zmieniało się jej życie i ona sama. Wraz z "Vivą!".

 

Polecamy też: Najgorsze za nimi. Syn Edyty Górniak wraca do sił. Jak czuje się Allan?

2/11
Edyta Górniak, "Viva!" wrzesień 1997
Copyright @Pomaton EMI
2/11

3/11
Edyta Górniak, "Viva!" wrzesień 1998
Copyright @Marcin Tyszka / Warsaw Creative
3/11

4/11
Edyta Górniak, "Viva!" grudzień 1999
Copyright @Marcin Tyszka / Warsaw Creative
4/11

5/11
Edyta Górniak, "Viva!" grudzień 2001
Copyright @Robert Wolański
5/11

6/11
Edyta Górniak, "Viva!" listopad 2002
Copyright @Jacek Poremba / Shoot Me
6/11

7/11
Edyta Górniak i Piotr Rubik, "Viva!" grudzień 2007
Copyright @Magda Wunsche
7/11

8/11
Edyta Górniak, "Viva!" listopad 2008
Copyright @Iza Grzybowska / VOYK
8/11

9/11
Edyta Górniak, "Viva!" lipiec 2009
Copyright @Iza Grzybowska / VOYK
9/11

10/11
Edyta Górniak, "Viva!" listopad 2010
Copyright @Marlena Bielińska / Move Picture
10/11

11/11
Edyta Górniak, "Viva!" marzec 2012
Copyright @Marlena Bielińska / Move Picture
11/11

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KAROLINA PISAREK i ROGER SALLA: tuż przed ślubną ceremonią modelka opowiada o niespodziewanych oświadczynach, swoim związku i przygotowaniach do ślubu. MICHAŁ WIŚNIEWSKI: po co mu ten ślub?! Wyznania mężczyzny, który pięć razy mówił „tak”. AGATA TUSZYŃSKA często przedkładała wszystko nad kolejne książki. Czy to był dobry wybór? Czy nie żałuje? I czy w ogóle umie żyć inaczej? Do refleksji. ŚLUBY WSZECH CZASÓW: Kelly i książę Rainier, Beaulieu i Presley, Yoko Ono i Lennon, Diana i książę Karol… Ich śluby zawładnęły zbiorową wyobraźnią.