Natalia Kukulska, Anna Dąbrówka, VIVA! 19/2021
Fot. Marta Wojtal
TYLKO U NAS!

Natalia Kukulska: „Poznałam różne kolory życia. Były też trudne i bolesne. […] Wyzwania, załamania, straty…”

Za artystką droga do polubienia siebie

Krystyna Pytlakowska 5 października 2021 18:57
Natalia Kukulska, Anna Dąbrówka, VIVA! 19/2021
Fot. Marta Wojtal

Od kilku dekad zachwyca na scenie i udowadnia, że muzyki nie trzeba szufladkować. Natalia Kukulska, za którą premiera EPki Jednogłośna, opowiedziała nam o kolorach swojego życia. Artystka doświadczyła od najmłodszych lat bardzo wiele. Gdzie jest dziś?

Fragment wywiadu z Natalią Kukulską – VIVA! 2021

 Kiedyś zakładałaś maski?

Każdy zakłada. Kiedy w młodości próbujemy odnaleźć siebie, zdarzają się błędy, meandry, czasami kreujemy się na kogoś innego i wypieramy nawet przed sobą pewne cechy swojego charakteru. Zakładamy pancerz. Śpiewam o tym w kolejnej piosence na nowym minialbumie, bo w moich tekstach sporo autorefleksji.

Jaki pancerz? Czyj?

Myślę, że każdy z nas, kto jest wrażliwy, w jakimś sensie samotny, potrzebując miłości i akceptacji, zakłada pancerz dla ochrony przed światem, żeby nic nas nie zraniło.

Zobacz też: Wielkie szczęście i wzajemne wsparcie. Natalia Kukulska i Michał Dąbrówka są małżeństwem od 21 lat

Natalia Kukulska, Anna Dąbrówka, VIVA! 19/2021
Fot. Marta Wojtal


Ciebie życie poraniło...

To może za duże słowo, ale poznałam jego kolory, a przez to siebie w różnych kontekstach. Były też trudne i bolesne. Mam 45 lat i za sobą różne zakręty, zarówno w życiu zawodowym, jak i prywatnym. Wyzwania, załamania, straty. Sądzę, że po nich jestem silniejsza i bogatsza. W zasadzie mogłabym ci udzielić tego wywiadu, cytując tylko moje słowa z piosenek, takie jak „życie jest szyte na twoją miarę”. Myślę, że każdy z nas dostaje tyle, ile jest w stanie unieść, co nie znaczy, że mamy być wobec życia bierni i czekać na to, co przyniesie. Dziś siebie dobrze znam – wiem, co jest moją mocną stroną, a co słabą. I wiem, na czym polega dojrzałość.

Na czym?

Na umiejętności odpuszczania. Na niestawianiu sobie wygórowanych wymagań. Na poskromieniu rozhulanych ambicji. Ciągle chciałam sobie i innym coś udowodnić. Te ambicje mnie stymulowały do rozwoju, ale były też obciążeniem. I nadal są – moje dążenie do perfekcjonizmu, kontrola nad każdą sferą życia… Jak znamy swoją wartość, to łatwiej odpuścić i żyć chwilą, co nie przychodzi łatwo, kiedy ma się temperament i jakąś zaborczość.

Natalia Kukulska, Anna Dąbrówka, VIVA! 19/2021
Fot. Marta Wojtal

Całą rozmowę Krystyny Pytlakowskiej z piosenkarką możesz przeczytać w nowej VIVIE! Od czwartku w kioskach. W numerze znalazły się zdjęcia, na których wokalistce towarzyszy nastoletnia córka Ania. 

SPRAWDŹ TEŻ: Natalia Kukulska po raz pierwszy w niezwykłej sesji z córką. Łączy je wyjątkowa więź! Artystka o macierzyństwie, trójce dzieci i muzyce, której nigdy nie brakuje w jej domu

Natalia Kukulska, Anna Dąbrówka, Natalia Kukulska z córką, VIVA! 19/2021 okładka
Fot. Marta Wojtal

Wideo

Z Vito Bambino na boisku do kosza! O kulisach nowego albumu, rodzicach i pierwszym roku w Warszawie...

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

IZABELA JANACHOWSKA: czy da się porównać uczucie pomiędzy mężczyzną a kobietą do tego łączącego matkę i dziecko? SARA JAMES najpierw podbiła Polskę, teraz podbija świat. Naszą sesję zrealizowaliśmy w jej ukochanym Los Angeles. ARKADIUSZ JAKUBIK: fantastyczny, wielokrotnie nagradzany aktor, rockandrollowiec o rodzinnych relacjach i myślowym ADHD. MAŁGORZATA SARAMONOWICZ w poruszającej rozmowie o życiu ze stwardnieniem rozsianym.