Natalia Kukulska, Anna Dąbrówka, VIVA! 19/2021
Fot. Marta Wojtal
TYLKO U NAS!

Natalia Kukulska: „Poznałam różne kolory życia. Były też trudne i bolesne. […] Wyzwania, załamania, straty…”

Za artystką droga do polubienia siebie

Krystyna Pytlakowska 5 października 2021 18:57
Natalia Kukulska, Anna Dąbrówka, VIVA! 19/2021
Fot. Marta Wojtal

Od kilku dekad zachwyca na scenie i udowadnia, że muzyki nie trzeba szufladkować. Natalia Kukulska, za którą premiera EPki Jednogłośna, opowiedziała nam o kolorach swojego życia. Artystka doświadczyła od najmłodszych lat bardzo wiele. Gdzie jest dziś?

Fragment wywiadu z Natalią Kukulską – VIVA! 2021

 Kiedyś zakładałaś maski?

Każdy zakłada. Kiedy w młodości próbujemy odnaleźć siebie, zdarzają się błędy, meandry, czasami kreujemy się na kogoś innego i wypieramy nawet przed sobą pewne cechy swojego charakteru. Zakładamy pancerz. Śpiewam o tym w kolejnej piosence na nowym minialbumie, bo w moich tekstach sporo autorefleksji.

Jaki pancerz? Czyj?

Myślę, że każdy z nas, kto jest wrażliwy, w jakimś sensie samotny, potrzebując miłości i akceptacji, zakłada pancerz dla ochrony przed światem, żeby nic nas nie zraniło.

Zobacz też: Wielkie szczęście i wzajemne wsparcie. Natalia Kukulska i Michał Dąbrówka są małżeństwem od 21 lat

Natalia Kukulska, Anna Dąbrówka, VIVA! 19/2021
Fot. Marta Wojtal


Ciebie życie poraniło...

To może za duże słowo, ale poznałam jego kolory, a przez to siebie w różnych kontekstach. Były też trudne i bolesne. Mam 45 lat i za sobą różne zakręty, zarówno w życiu zawodowym, jak i prywatnym. Wyzwania, załamania, straty. Sądzę, że po nich jestem silniejsza i bogatsza. W zasadzie mogłabym ci udzielić tego wywiadu, cytując tylko moje słowa z piosenek, takie jak „życie jest szyte na twoją miarę”. Myślę, że każdy z nas dostaje tyle, ile jest w stanie unieść, co nie znaczy, że mamy być wobec życia bierni i czekać na to, co przyniesie. Dziś siebie dobrze znam – wiem, co jest moją mocną stroną, a co słabą. I wiem, na czym polega dojrzałość.

Na czym?

Na umiejętności odpuszczania. Na niestawianiu sobie wygórowanych wymagań. Na poskromieniu rozhulanych ambicji. Ciągle chciałam sobie i innym coś udowodnić. Te ambicje mnie stymulowały do rozwoju, ale były też obciążeniem. I nadal są – moje dążenie do perfekcjonizmu, kontrola nad każdą sferą życia… Jak znamy swoją wartość, to łatwiej odpuścić i żyć chwilą, co nie przychodzi łatwo, kiedy ma się temperament i jakąś zaborczość.

Natalia Kukulska, Anna Dąbrówka, VIVA! 19/2021
Fot. Marta Wojtal

Całą rozmowę Krystyny Pytlakowskiej z piosenkarką możesz przeczytać w nowej VIVIE! Od czwartku w kioskach. W numerze znalazły się zdjęcia, na których wokalistce towarzyszy nastoletnia córka Ania. 

SPRAWDŹ TEŻ: Natalia Kukulska po raz pierwszy w niezwykłej sesji z córką. Łączy je wyjątkowa więź! Artystka o macierzyństwie, trójce dzieci i muzyce, której nigdy nie brakuje w jej domu

Natalia Kukulska, Anna Dąbrówka, Natalia Kukulska z córką, VIVA! 19/2021 okładka
Fot. Marta Wojtal

Wideo

Urszula Dudziak ma 78 lat i mnóstwo pięknych planów: „Rozkwitłam na nowo po menopauzie”

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Co powie tata? JAROSŁAW I OLIWIA BIENIUK we wzruszającej rozmowie o wchodzeniu córki w dorosłość, układaniu życia na nowo, sile wspomnień i ojcowskiej miłości. ALEKSANDRA KURZAK: „lubię być diwą”. O błyskotliwej karierze, zaręczynach po 10 dniach znajomości i intymności. DOROTA I CZESŁAW MOZILOWIE razem pracują, podróżują, oglądają seriale, tańczą... Co jest receptą ich udanego związku? WOJCIECH MECWALDOWSKI to artysta, aktor i... introwertyk. Co oznacza dla niego „życie pełną gębą”? Ikar polskiego dziennikarstwa... Jaki był prywatnie? Wzloty i upadki KAMILA DURCZOKA.