Natalia Kukulska, Anna Dąbrówka, Natalia Kukulska z córką, VIVA! 19/2021
Fot. Marta Wojtal
TYLKO W VIVIE!

Natalia Kukulska po raz pierwszy w niezwykłej sesji z córką. Łączy je wyjątkowa więź! 

Artystka o macierzyństwie, trójce dzieci i muzyce, której nigdy nie brakuje w jej domu

Krystyna Pytlakowska 5 października 2021 13:48
Natalia Kukulska, Anna Dąbrówka, Natalia Kukulska z córką, VIVA! 19/2021
Fot. Marta Wojtal

Przy wychowaniu dzieci nie kierowałam się archetypem ani ideałem matki, bo takiego nie miałam. Starałam się być matką taką, jaką sobie wyobrażałam, że powinnam być. Moja koleżanka wokalistka powiedziała: „Jak ja ci zazdroszczę, że twoje dzieci są zainteresowane tym, co robisz”. Natalia Kukulska, mama Jasia, Anny i Laury, o macierzyństwie, codzienności i nowej płycie. Wszystko z muzyką w tle. W sesji zdjęciowej towarzyszy jej 16-letnia córka Anna Dąbrówka.

Natalia Kukulska o córce, Ani Dąbrówce. Jakie łączą ich relacje? 


Śledzę Twoje losy, nie tylko po płytach, ale też po Twoich dzieciach, bo wyznaję teorię genów i uważam, że jabłko nie pada daleko od jabłoni.

Różnie z tym bywa. Chociaż Jasio już jest muzykiem pełną parą. Studiuje kompozycję, ale też tworzy, jest bardzo otwarty i wszechstronny.

A Ania zaczyna śpiewać.

Miała małe próby. Jako dziecko uczęszczała ze swoim bratem do Warsztatowej Akademii Musicalowej, ale na pytanie, czy chce śpiewać, odpowie ci, że nie.

[...]

Zobacz też: Syn Natalii Kukulskiej ma już 21 lat! Jak wygląda dziś Jan Dąbrówka?

Ania ma 16 lat. To okres buntu, bardzo trudnego dla matki.

Myślę, że w temacie buntu już jesteśmy na prostej. Przypominam sobie, jak szalałam w jej wieku… zasłużyłam sobie na lekki rewanż (śmiech). Miło jest mieć odzew od nauczycieli, że moje dzieci są dobrze wychowane i bezproblemowe. Na pewno są otwarte i przez to lubiane. Nie mają wobec życia nadmiernych oczekiwań i mają pozytywną naturę. Stanowią spoiwo naszej rodziny, bo fajnie trywializują problemy. Czasem mam wrażenie, że Ania i Jasio są dojrzalsi od nas, rodziców. Słyszę: „Mamo, czemu ty się tak przejmujesz? Odpuść sobie, daj spokój, wyluzuj”. Z drugiej strony Ania jest wrażliwa, a sfera duchowa czy metafizyczna jest dla niej istotna. Medytuje, afirmuje… jest poukładana. Regularnie ćwiczy jogę.

[...]

Widzisz w Ani trochę siebie?

Jasne, ale ona jest ode mnie znacznie lepsza. Jest bardziej świadoma niż ja w jej wieku.

Ale jesteś jej wsparciem.

Jestem. Podobne w nas jest również to, że w jej wieku też chciałam być starsza, niż jestem i mieć kontakt z osobami starszymi, które mi imponowały swoją wiedzą.

[...]

Co podziwiasz w swojej córce?

Jest co. Wrażliwość, otwartość, poukładanie. Jest subtelna i odważna. Jej młodzieńcza egzaltacja potrafi nakręcać całą rodzinę. Jest mistrzynią nastroju, wizjonerką, ma zmysł organizacyjny… ojej, wystarczy? Pisze do mnie SMS-y: „Życzę ci miłego dnia, tylko się niczym nie denerwuj”.

Cały wywiad z Natalią Kukulską w nowej VIVIE! Magazyn dostępny w punktach sprzedaży w całej Polsce od 7 października. 

Zobacz też: Wielkie szczęście i wzajemne wsparcie. Natalia Kukulska i Michał Dąbrówka są małżeństwem od 21 lat

Natalia Kukulska, Anna Dąbrówka, VIVA! 19/2021
Fot. Marta Wojtal

Co jeszcze w VIVIE! 19/2021?

Justyna i Jakub Przygońscy - Motocyklista i kierowca rajdowy i współwłaścicielka modowej marki – jak łączą życie rodzinne z pasją i pracą?

Justyna Przygońska, Jakub Przygoński, Viva! 19/2021
Fot. Mateusz Stankiewicz


Aktorka i reżyserka - Liliana Głąbczyńska-Komorowska. Kobieta z przeszłością i po przejściach celebruje dojrzałą miłość!

Liliana Głąbczyńska-Komorowska, Viva! 19/2021
Fot. MARLENA BIELIŃSKA

Maria Stachurska, Mama Ani Lewandowskiej przypomina rodzinną historię cioci Stanisławy, która w hitlerowskim obozie ratowała matki i dzieci.

Maria Stachurska, VIVA! 19/2021
Fot. Olga Majrowska

A także: Dlaczego lata 70. wzbudzają nostalgię i inspirują filmowców? Czy warto tęsknić za epoką Gierka? VIVA!  PHOTO AWARDS 2021 - Kolejna edycja konkursu przed nami!

Z kolei w VIVA! EXTRA - Fascynująca i przerażająca siła wulkanów. Bać się ich czy podziwiać i zdobywać, póki można?

Natalia Kukulska, Anna Dąbrówka, Natalia Kukulska z córką, VIVA! 19/2021 okładka
Fot. Marta Wojtal

Wideo

Z Vito Bambino na boisku do kosza! O kulisach nowego albumu, rodzicach i pierwszym roku w Warszawie...

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

IZABELA JANACHOWSKA: czy da się porównać uczucie pomiędzy mężczyzną a kobietą do tego łączącego matkę i dziecko? SARA JAMES najpierw podbiła Polskę, teraz podbija świat. Naszą sesję zrealizowaliśmy w jej ukochanym Los Angeles. ARKADIUSZ JAKUBIK: fantastyczny, wielokrotnie nagradzany aktor, rockandrollowiec o rodzinnych relacjach i myślowym ADHD. MAŁGORZATA SARAMONOWICZ w poruszającej rozmowie o życiu ze stwardnieniem rozsianym.