O TYM SIĘ MÓWI

Syn Natalii Kukulskiej obchodzi dziś 21. urodziny! Jak wygląda dziś Jan Dąbrówka?

Przeszedł niesamowitą metamorfozę

Olga Figaszewska 24 czerwca 2021 09:30

Dla Natalii Kukulskiej rodzina jest najważniejsza. O swoich pociechach zawsze wypowiada się z czułością i dumą. Najstarsze dziecko piosenkarki - Jan Dąbrówka - świętuje dziś swoje 21. urodziny. Muzyka, podobnie jak w przypadku rodziców, także jest jego pasją. Teraz syn artystki i Michała Dąbrówki wchodzi w dorosłe życie i planuje przyszłość. Muzyka powoli staje się zawodem 21-latka. 

Kim jest syn Natalii Kukulskiej? Jan Dąbrówka idzie w ślady rodziców!

Dziś 21-letni Jan podąża muzyczną drogą swoich rodziców i dziadków. Natalia podkreśla, że jest niezwykle ambitny. „Pokochał muzykę całym sobą”, mówiła. Skończył szkołę podstawową w klasie fortepianu. Gra na ksylofonie, wibrafonie, perkusji i bębnach. Uczestniczył również w zajęciach Warsztatowej Akademii Musicalowej pod patronatem Teatru Roma. To właśnie tam uczęszczał na zajęcia z aktorstwa, tańca i emisji głosu. „Charakteryzowało go to, że miał wielki talent muzyczny. Bardzo interesował się zajęciami wokalnymi i aktorskimi. Gorzej było z tańcem, ale tutaj nadrabiał swoją pracą i determinacją”, zdradził kilka miesięcy temu w wywiadzie dla Dzień Dobry TVN Paweł Podgórski, dyrektor akademii.

Cztery lata temu do Internetu trafiło nagranie pt. Nie chcemy się bać, w którym Jan Dąbrówka pokazał swój talent wokalny. Stawiał wówczas swoje pierwsze kroki w komponowaniu własnych utworów. „Obserwuję pasje i talenty Janka i Ani. Na razie idą w nasze ślady. Muzyka jest mu bardzo bliska i pochłania go w całości. Żyjąc w muzycznym domu, sam naturalnie zaczął się tym interesować”, mówiła Natalia Kukulska w rozmowie z Faktem, a Michał Dąbrówka dodał w TVN, że sam uczył syna pierwszych dźwięków na fortepianie i perkusji.

Jan Dąbrówka dwa lata temu zdał egzamin dojrzałości, liceum ukończył z wyróżnieniem. ,,Są takie chwile, kiedy z dumy i wzruszenia oko wilgotnieje. Gdy słyszysz piękne słowa o swoim dziecku od nauczycieli, którzy przez 6 lat przejęli ster i nawigację w życiu tak ważnej dla Ciebie osoby. (…) Jasiek – jesteś królem", napisała  wtedy w sieci dumna mama.

Wszystko wskazuje na to, że syn Natalii Kukulskiej i Michała Dąbrówki doskonale wie, co chce robić w przyszłości. Obecnie jest studentem Akademii Muzycznej w Katowicach. „Poszedłem na perkusję klasyczną orkiestrową, czyli instrumenty perkusyjne, to jest: marimba, wibrafon, ksylofon, werbel, kotły i perkusja”, mówił w Dzień Dobry TVN.

Jan Dąbrówka buduje też swoje zawodowe portfolio. Niedawno zagrał na perkusji podczas jednego z koncertów Natalii Kukulskiej w ramach trasy z melodiami Chopina o nazwie Czułe Struny. Mimo młodego wieku wydał też już dwa albumy. Jeden z nich nosi nazwę MAJAMA.

Jak rodzice odbierają muzykę syna? „To jest twórczość urocza, beztroska, alternatywna i ma pewien rodzaj infantylizmu. Trudno ją sklasyfikować i dlatego to jest coś bardzo świeżego. Ogromnie mi się to podoba”, wyznała Natalia Kukulska w lutym tego roku w materiale Dzień Dobry TVN. Chwilę po jego emisji Jan Dąbrówka wystąpił wraz z przyjaciółmi na scenie porannego programu. Grupa wykonała utwór Free Diving.

Do kogo podobny jest Jan Dąbrówka?

Zdaniem internautów, Janek to... wykapany tata! Łączy ich nie tylko gra na perkusji. Syn Kukulskiej zaczął już nawet komponować, a muzyce poświęca mnóstwo czasu. To nie jedyna jego pasja. Jan interesuje się również sportem: „Zauważyłam, że uwielbia także sport, gra w piłkę nożną, gra nawet w klubach. To jest fantastyczne, że nie marnuje czasu. A w dzisiejszych czasach właśnie chyba to jest największym problemem. Gdy dzieci mają za dużo wolnego czasu, wtedy zaczynają sprawiać kłopoty”, mówiła.

Jeszcze nie tak dawno wspólnie pozowali przed obiektywem VIVY!, a dziś syn Natalii Kukulskiej to już dorosły mężczyzna. Jak wygląda Jan Dąbrówka? Sprawdź w naszej galerii!   ZOBACZ ZDJĘCIA

Wideo

Paweł Królikowski zostawił najpiękniejszy możliwy testament. Żona opowiedziała o szczegółach

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EWA CHODAKOWSKA I LEFTERIS KAVOUKIS o balansie, jaki dała im pandemia, domu w Warszawie i… raju w Atenach. Co takiego wydarzyło się, że RAFAŁ KRÓLIKOWSKI powiedział sobie: „Hola, hola, panie Królikowski, czasami trzeba przystopować…”? AIDA KOSOJAN-PRZYBYSZ z córkami ALICJĄ i MARGO – Jak być matką, kiedy widzi się przyszłość? W cyklu Kobiece historie: Fonda, Birkin, Joplin, Mitchell – buntowniczki i hippiski, które zmieniły świat. Miasto miłości: Nowy Jork nie pozwoli zasnąć zakochanym.