O TYM SIĘ MÓWI

Cezary Harasimowicz TYLKO NAM opowiedział o niezwykłych losach swoich przodków. EKSKLUZYWNE VIDEO

Sabina Zięba 15 października 2017 17:00

W najnowszym numerze VIVY! z Kingą Rusin na okładce znajdziecie niezwykły wywiad Romana Praszyńskiego z aktorem, scenarzystą i opowiadaczem historii, Cezarym Harasimowiczem, prywatnie partnerem Grażyny Wolszczak. Opowiedział nam niezwykłe losy swojej rodziny: „Miałem w zbiorze anegdot rodzinnych serię arcyciekawych historii, które przeżyła moja matka i mój dziadek. Proszę sobie wyobrazić, że Adam był legionistą, ułanem, ale ułanem bez konia. Zgubił się w czasie pierwszej bitwy pod Kielcami w 1914 roku. Dziadek dosiadł z wielkim trudem zbłąkanego kozackiego wierzchowca, a 10 lat później zdobył na koniu pierwszy dla Polski indywidualny medal olimpijski. Wśród jego przyjaciół były takie postaci historyczne, jak major Henryk Dobrzański, słynny Hubal, generał Bolesław Wieniawa-Długoszowski, osobisty adiutant Józefa Piłsudskiego. (...) Kiedyś nieopatrznie sypnąłem paroma rodzinnymi historiami w wydawnictwie WAB i zostałem zmuszony do ich opisania. Za co jestem ogromnie wdzięczny redaktorom, bo bez nich nie dowiedziałbym się wielu rzeczy o mojej rodzinie”.

Polecamy też: Jessica Mercedes, Joanna Horodyńska, Katarzyna Sokołowska... Zobaczcie EKSKLUZYWNE VIDEO z sesji do najnowszego numeru VIVY!

Cały wywiad z Cezarym Harasimowiczem wyłącznie w magazynie VIVA!

Kinga Rusin, VIVA! październik 2017, okładka
Fot. Bartek Wieczorek/LAF AM

Wideo

Byli małżeństwem przez 3 lata. Oto historia miłości Agnieszki i Piotra Woźniak-Staraków

Polecamy

Top

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

PAULINA SMASZCZ-KURZAJEWSKA Kiedy zebrała siły po dramatycznych życiowych wydarzeniach, musiała zmierzyć się z rozwodem… O zawrotnej karierze, jej załamaniu i reaktywacji opowiada lider zespołu Papa D. – PAWEŁ STASIAK. ROMA LIGOCKA o życiu z traumą Holocaustu, relacji kat–ofiara i swoich książkach. JUDY GARLAND – ofiara Hollywood.