O TYM SIĘ MÓWI

Cezary Harasimowicz TYLKO NAM opowiedział o niezwykłych losach swoich przodków. EKSKLUZYWNE VIDEO

Sabina Zięba 15 października 2017 17:00

W najnowszym numerze VIVY! z Kingą Rusin na okładce znajdziecie niezwykły wywiad Romana Praszyńskiego z aktorem, scenarzystą i opowiadaczem historii, Cezarym Harasimowiczem, prywatnie partnerem Grażyny Wolszczak. Opowiedział nam niezwykłe losy swojej rodziny: „Miałem w zbiorze anegdot rodzinnych serię arcyciekawych historii, które przeżyła moja matka i mój dziadek. Proszę sobie wyobrazić, że Adam był legionistą, ułanem, ale ułanem bez konia. Zgubił się w czasie pierwszej bitwy pod Kielcami w 1914 roku. Dziadek dosiadł z wielkim trudem zbłąkanego kozackiego wierzchowca, a 10 lat później zdobył na koniu pierwszy dla Polski indywidualny medal olimpijski. Wśród jego przyjaciół były takie postaci historyczne, jak major Henryk Dobrzański, słynny Hubal, generał Bolesław Wieniawa-Długoszowski, osobisty adiutant Józefa Piłsudskiego. (...) Kiedyś nieopatrznie sypnąłem paroma rodzinnymi historiami w wydawnictwie WAB i zostałem zmuszony do ich opisania. Za co jestem ogromnie wdzięczny redaktorom, bo bez nich nie dowiedziałbym się wielu rzeczy o mojej rodzinie”.

Polecamy też: Jessica Mercedes, Joanna Horodyńska, Katarzyna Sokołowska... Zobaczcie EKSKLUZYWNE VIDEO z sesji do najnowszego numeru VIVY!

Cały wywiad z Cezarym Harasimowiczem wyłącznie w magazynie VIVA!

Kinga Rusin, VIVA! październik 2017, okładka
Fot. Bartek Wieczorek/LAF AM

Wideo

Trendy na wiosnę 2021. Najmodniejsze makijaże na wiosnę 2021.

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

HALINA ROWICKA I ANNA KALCZYŃSKA Jak odnaleźć się w życiu po odejściu ukochanej osoby i czy matka i córka mogą się przyjaźnić. MARIA DĘBSKA o niezależnych kobietach: matce reżyserce, ikonie lat 60. Kalinie Jędrusik, którą zagrała, i o... sobie. MARIUSZ WILCZYŃSKI – malarz, performer, twórca animacji. Jego animowany film „Zabij to i wyjedź z tego miasta” to absolutny światowy hit! Pierwsza w historii Stanów Zjednoczonych kobieta wiceprezydent – KAMALA HARRIS zmienia świat. GRZEGORZ SKAWIŃSKI Życie rockmana w czasach pandemii. W cyklu PODRÓŻE: Czy w tym roku poszusujemy i gdzie – top lista najsłynniejszych zimowych kurortów.