Wideo VIVY.PL

Czy coming out zmienił relację Wiktorii i jej taty? Piotr Jacoń w szczerym wywiadzie wideo

Dumny dziennikarz opowiedział nam też o talencie córki

Marcjanna Maryszewska 20 stycznia 2022 17:51

Piotr Jacoń w VIVIE! opowiedział o relacjach ze swoją transpłciową córką. Wiktoria poinformowała rodzinę, że nigdy nie czuła się dobrze w swoim ciele i dokonała korekty płci. Czy cokolwiek to między nią a tatą zmieniło? Dziennikarz wypowiedział w wywiadzie bardzo poruszające słowa.

Piotr Jacoń o córce i łączących ich relacjach

Ojciec i córka od początku byli ze sobą silnie związani. Piotr Jacoń bardzo ją wspierał na drodze ku staniu się tym, kim od zawsze chciała być. To właśnie ta bliskość pomogła im w najtrudniejszych chwilach. „Te relacje nigdy nie były złe, one były zawsze bliskie, i myślę, że to nam bardzo pomogło w odnalezieniu się w tej sytuacji po coming oucie” - wyznał dziennikarz w VIVIE!. Dzięki dobrym stosunkom w rodzinie udało im się wspólnie pokonać wszystkie niepewności związane z nowymi okolicznościami. 

„(...) Gęstość tej relacji nie była rewolucją w naszym życiu. Wszystko inne tak, ale nie to, co było między nami - między mną, moją żoną Magdą i córką Wiktorią”, powiedział nam prezenter. Piotr Jacoń jest dumny z etapu, na jakim jest obecnie z żoną i córką: “Jesteśmy teraz w dobrym miejscu, w dobrym momencie.

Córka Piotra Jacoń - muzyczny talent

Prezenter TVN24 opowiedział również o muzycznych zdolnościach Wiktorii. „Moje dziecko skończyło szkołę muzyczną pierwszego stopnia, więc to jest jednak parę lat nauki gry na fortepianie i to gdzieś tam zostaje”, słyszymy.

Muzyka jest ważną częścią życia jego córki, ale nie tylko. On również znalazł w jej brzmieniach inspirację do swojej pracy - materiału o rodzicach osób transpłciowych, który powstał dla TVN 24 GO. „Teraz Wiktoria jest w takim swoim świecie muzycznym i swoich kompozycji, ale myślę, że są chyba przede wszystkim jej potrzebne. Mam nadzieję, że światu też będą potrzebne, mi się przydały w reportażu, i się cieszę, że także w tym stopniu byliśmy w stanie zrobić to razem.”

Życzymy dużo szczęścia i wytrwałości całej rodzinie.  

Czytaj także: Piotr Jacoń: „Państwo polskie nie robi nic, żeby pomóc. Tylko utrudnia nam życie”

Piotr Jacoń, Viva! 1/2022
Fot. Mateusz Stankiewicz/SameSame
Piotr Jacoń, VIVA! 1/2022

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

Dziś pomaga mężczyznom, ją umocniła choroba ukochanego: „Diagnoza spadła na nas nagle. Rinke był na granicy życia i śmierci”

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MARINA ŁUCZENKO-SZCZĘSNA w intymnym wywiadzie chwilę przed narodzinami córeczki. HANNA ŻUDZIEWICZ I JACEK JESCHKE o zmiennych losach ich związku i bajkowym ślubie w Ligurii. MATTEO BRUNETTI: ambasador włoskiej kuchni i polskiej kultury o… włosko-polskich korzeniach. KOBIETY IKONY:  Santor, Kunicka, Rodowicz, Majewska, Sipińska, Sośnicka… – one rządziły zbiorową wyobraźnią w PRL-u.