Kora
Fot. Bartek Wieczorek/LAF AM
DROGA DO MISTRZOSTWA

Kora: „Był okres, kiedy ciemność mnie pożerała. A teraz wręcz kocham każdą sekundę”. Jak udało jej się pokonać demony?

Aleksandra Leszczyńska 20 sierpnia 2016 11:10
Kora
Fot. Bartek Wieczorek/LAF AM

W niezwykłej filmowej opowieści artystka wyznała, że był czas, kiedy nie chciała żyć. Jak udało jej się pokonać demony? „Był okres, kiedy ciemność mnie pożerała. A teraz wręcz kocham każdą sekundę”, wyznaje Kora w filmie „Droga do mistrzostwa”. Mecenasem i pomysłodawcą filmu jest firma BMW. Dlaczego Kora wzięła udział w projekcie? „Zachwyt mój jako bardzo młodej kobiety literaturą, malarstwem, muzyką przerodził się już w prawie 40-letnią pracę twórczą. Przyroda, krajobrazy, jakie pokazano w filmie, są jednym z najważniejszych aspektów w moim życiu. Moja opowieść ukazuje, jaka zmiana w moim życiu się dokonała i co było tego przyczyną”.

 

Kora rzadko bywa w Warszawie. Woli spędzać czas na swoim ukochanym Roztoczu, które nazywa „najczystszym miejscem w Polsce. Tam dochodzi do zdrowia. „Istotne było dla mnie podzielenie się pięknem miejsca, w którym mieszkam. Jego wyjątkowością i cudną energią” - mówi.  To dla niej wyjątkowo dobry czas. Zmagająca się z rakiem jajnika artystka wywalczyła refundację leku na tę chorobę. Dzięki niej tysiące chorych odzyskały nadzieję. To też jej mistrzostwo!

 

Kora i Kamil Sipowicz
Fot. Bartek Wieczorek/LAF AM

Kora wyprowadziła się razem z mężem Kamilem Sipowiczem z Warszawy na Roztocze. Tam dochodzi do zdrowia. Co mówili o przeprowadzce w wywiadzie do VIVY!? Przeczytajcie fragmenty rozmowy z parą.

 

Polecamy: Kora, Holland, Gajos, Stańko, Olbiński. Co ich łączy? Zwiastun filmu „Droga do mistrzostwa”.


 

TAGI #Kora

Polecamy

Top

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

ANNA I TOMASZ SEKIELSCY – znany dziennikarz mówi o żonie, że jest jak… „żona mafiozo”. Dlaczego? BERENICE MARLOHE – kim by została, gdyby nie rola dziewczyny Bonda? MEGHAN i HARRY w osobistej krucjacie przeciwko brytyjskiej monarchii. REMIGIUSZ MRÓZ o tym, jak zarobił pierwszy milion, gdzie szuka natchnienia i o końcu miłości.