Kora
Fot. Bartek Wieczorek/LAF AM
DROGA DO MISTRZOSTWA

Kora: „Był okres, kiedy ciemność mnie pożerała. A teraz wręcz kocham każdą sekundę”. Jak udało jej się pokonać demony?

20 sierpnia 2016 11:10
Kora
Fot. Bartek Wieczorek/LAF AM

W niezwykłej filmowej opowieści artystka wyznała, że był czas, kiedy nie chciała żyć. Jak udało jej się pokonać demony? „Był okres, kiedy ciemność mnie pożerała. A teraz wręcz kocham każdą sekundę”, wyznaje Kora w filmie „Droga do mistrzostwa”. Mecenasem i pomysłodawcą filmu jest firma BMW. Dlaczego Kora wzięła udział w projekcie? „Zachwyt mój jako bardzo młodej kobiety literaturą, malarstwem, muzyką przerodził się już w prawie 40-letnią pracę twórczą. Przyroda, krajobrazy, jakie pokazano w filmie, są jednym z najważniejszych aspektów w moim życiu. Moja opowieść ukazuje, jaka zmiana w moim życiu się dokonała i co było tego przyczyną”.

 

Kora rzadko bywa w Warszawie. Woli spędzać czas na swoim ukochanym Roztoczu, które nazywa „najczystszym miejscem w Polsce. Tam dochodzi do zdrowia. „Istotne było dla mnie podzielenie się pięknem miejsca, w którym mieszkam. Jego wyjątkowością i cudną energią” - mówi.  To dla niej wyjątkowo dobry czas. Zmagająca się z rakiem jajnika artystka wywalczyła refundację leku na tę chorobę. Dzięki niej tysiące chorych odzyskały nadzieję. To też jej mistrzostwo!

 

Kora i Kamil Sipowicz
Fot. Bartek Wieczorek/LAF AM

Kora wyprowadziła się razem z mężem Kamilem Sipowiczem z Warszawy na Roztocze. Tam dochodzi do zdrowia. Co mówili o przeprowadzce w wywiadzie do VIVY!? Przeczytajcie fragmenty rozmowy z parą.

 

Polecamy: Kora, Holland, Gajos, Stańko, Olbiński. Co ich łączy? Zwiastun filmu „Droga do mistrzostwa”.


 

TAGI #Kora

Wideo

Wiosna 2020 - design, kulinarne inspiracje, podróże bez wychodzenia z domu!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

BARBARA KURDEJ-SZATAN wyznaje: „Zasuwając intensywnie, oczekiwałam, że gdy wrócę do domu, będę mogła się zrelaksować. Tymczasem były awantury…”. GREG i RAFAŁ COLLINS – od happy endu do tragedii był tylko krok. W VIVIE! na Lato w cyklu Ona o Niej – KRYSTYNA CIERNIAK-MORGENSTERN o ELŻBIECIE CZYŻEWSKIEJ: „Szamotała się psychicznie. Z jednej strony niedawno poślubiony mąż, a z drugiej Polska…”. W cyklu Sztuka gotowania – HANNA LIS. Czy spełni swoje „kulinarne” marzenie i wybierze się do Peru? W Podróżach z Historią: tajemnice KASZUB.