Katarzyna Skrzynecka, Viva! 2011
Fot. Piotr Porębski/METALUNA
URODZINY GWIAZD

Katarzyna Skrzynecka opowiedziała VIVIE!, co jest dla niej ważne. Aktorka i piosenkarka skończyła 46 lat

Konrad Szczęsny 3 grudnia 2016 12:45
Katarzyna Skrzynecka, Viva! 2011
Fot. Piotr Porębski/METALUNA

Katarzyna Skrzynecka 3 listopada skończyła 46 lat. Aktorka i piosenkarka, dziś znana przede wszystkim jako jurorka „Twoja Twarz Brzmi Znajomo”, ma na koncie kilka ról w filmach, teatrach i serialach, prowadziła 11 edycji „Tańca z Gwiazdami”. Jednak dla niej wciąż najważniejsza jest córka Alikia Ilia i mąż Marcin Łopucki.

 

Polecamy też: Katarzyna Skrzynecka: „Na kolejne dziecko jest już za późno”. Zobacz jej piękne zdjęcia z córeczką

 

Katarzyna Skrzynecka w filmie i teatrze

Dziś mało kto pamięta, że Katarzyna Skrzynecka zaczynała swoją karierę w filmie. W 1985 r. pojawiła się w produkcji „Pewnego letniego dnia” w reżyserii Jakuba Rucińskiego, zaś sześć lat później debiutowała na dużym ekranie w filmie Leszka Wosiewicza „Cynga”. Chętnie występowała również w serialach, takich jak „Graczykowie”, „Bulionerzy”, „Na Wspólnej”, „Na Dobre i Na Złe” czy „Bao-Bab”.

 

Związana była także z kilkoma teatrami: Dramatycznym, Buffo, Powszechnym, Roma i Syrena.

Katarzyna Skrzynecka - kariera muzyczna

W 1990 wygrała konkurs Debiuty na XXVII Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu, wykonując „Spacer w chmurach” Włodzimierza Korcza. Cztery lata później pojawiła się na opolskich deskach ponownie, tym razem zajęła III miejsce w konkursie Premier za interpretację piosenki „Sen”. Do dziś wydała sześć płyt. Scenę dzieliła z tak wybitnymi osobistościami polskiej sceny muzycznej, jak Edyta Górniak, Ryszard Rynkowski i Robert Janowski.

 

Katarzyna Skrzynecka – mąż i córka

Życie prywatne wokalistki początkowo było pełne zawirowań. Do 2002 r. gwiazda spotykała się z Feridem Lakhdarem, piosenkarzem algierskiego pochodzenia. Byli nawet zaręczeni. Z kolei 26 kwietnia 2003 r. poślubiła komisarza Komendy Głównej Policji w Warszawie, Zbigniewa Urbańskiego. Jednak 3,5 roku później rozstali się, zaś 15 marca 2007 Sąd Okręgowy w Warszawie orzekł o ich rozwodzie. Wiosną 2015 małżeństwo zostało unieważnione przez Kościół Katolicki.

 

Dwa lata później Katarzyna Skrzynecka związała się z mistrzem Polski i Europy w fitness Marcinem Łopuckim, za którego wyszła za mąż 19 czerwca 2009. 23 listopada 2011 na świat przyszła ich córka Alikia Ilia. Tak o swojej córce mówiła „Vivie!” w 2012 r.:

 

Nigdy się nie poddałam. Urodziłam zdrową i pogodną córeczkę, mając skończone 40 lat. A ta mała kruszynka daje nam tyle radości, energii i sił witalnych, że oboje promieniejemy!” - zdradziła nam pięć miesięcy po narodzinach dziecka.

 

– Alikia to taka Twoja nagroda? Szósta ciąża, wreszcie zakończona sukcesem. Pewnie bałaś się nawet głębiej odetchnąć, żeby jej nie stracić?

Katarzyna Skrzynecka: Nie. Przecież każda kobieta, spodziewając się dziecka, w naturalny sposób na siebie uważa. Grałam w teatrze, śpiewałam na koncertach, oczywiście w granicach rozsądku, nie narażając się na fizyczne przemęczenie ani niepotrzebne stresy.  Ja generalnie bardzo spokojnie podchodzę do wszystkich problemów życiowych”.

 

Choć niedawno zwierzyła się, że nie planuje już powiększania rodziny, wraz z mężem wychowuje dwójkę jego dzieci z poprzedniego związku.

 

Z okazji urodzin życzymy gwieździe wszystkiego najlepszego!

 

Polecamy też: Małgorzata Kożuchowska: "Poddałam się naprotechnologii, po dwóch miesiącach byłam w ciąży"

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

AGNIESZKA CEGIELSKA: „»Stary świat nie wróci«, napisałam to dwa lata temu w mojej książce »Naturalnie«, mówi dziennikarka, specjalistka od zdrowego żywienia. PATRYCJA WOY-WOJCIECHOWSKA, fotografka, autorka książek dla dzieci, dziewczyna z wielkiego miasta, zaczęła drugie życie na Mazurach. Jak ono wygląda? PROFESOR KRZYSZTOF SIMON – słynie z ciętego języka i tego, że nie owija w bawełnę. Właśnie został odznaczony medalem 75-lecia misji Jana Karskiego za wkład w walkę z pandemią. A także: Dlaczego robimy z naszej planety wielkie wysypisko śmieci? Czy mogę wpłynąć na los Ziemi, będąc w domu? Czy luksusowe hotele mogą być eko?