Zobacz, jak się zmieniała

Olga Figaszewska 8 stycznia 2020 11:44

Małgorzata Foremniak kończy 53 lata! Jest jedną z najbardziej popularnych, lubianych i cenionych aktorek w Polsce. Sławę przyniosła jej rola Zosi Burskiej w serialu „Na dobre i na złe”, za którą telewidzowie Telewizji Polskiej ją pokochali. Trzykrotna laureatka Telekamery dla najlepszej aktorki.

Urodziny Małgorzaty Foremniak

Na swoim koncie posiada wiele znaczących ról serialowych i filmowych. Zachwyciła wszystkich swoimi zdolnościami tanecznymi w programie Taniec z Gwiazdami, gdzie doszła do samego finału, zdobywając przy tym drugie miejsce. Od ponad 10 lat zasiada w jury „Mam talent”. Co mówiła nam o życiowych wartościach, relacjach z córką i sobie samej? Zobaczcie jak gwiazda zmieniała się w sesjach dla VIVY!

Naturalność dla mnie to spokój, prawda, szczerość i poczucie humoru, przede wszystkim na swój własny temat. A w wywiadzie w 2008 roku powiedziała: „Wolę być ta naiwna i cieszyć się wszystkim. Potrafię się wytarzać z moim psem w jesiennych liściach. I nie obchodzi mnie, czy napiszą: „Foremniakowej odbiło”. Każdy ma czasem na to ochotę, tylko nie daje sobie wolności. Trzeba ją dawać, nie wstydzić się. Jak to jest, że mała dziewczynka może być małą dziewczynką, a dojrzała kobieta – już bezpowrotnie nie? Kto tak powiedział?”.

O niezwykłej więzi z córką

Małgorzata Foremniak i Ola Jędruszczak opowiedziały o wyjątkowej więzi między matką i córką. W wywiadzie z Beatą Nowicką w 2016 roku zdradziły szczegóły: „Znalazłyśmy niezwykłe porozumienie. I nie chodzi tylko o to, że potrafimy w kuchni przy stole przegadać pięć godzin, wyjść razem do filharmonii, czytać książki, leżąc na tej samej kanapie”.

„Umiemy zobaczyć siebie takimi, jakie jesteśmy. szczerej rozmowie wyznały, że ich relacja rozkwitła, gdy Ola ponownie zamieszkała z mamą po życiowych zawirowaniach. Kiedy wprowadziłam się z powrotem do mamy, byłam w dołku. To był dla mnie szalenie ważny rok: zakończyłam wieloletni związek z chłopakiem, obroniłam pracę magisterską, schudłam, przemyślałam wiele spraw…”.

„Myślę, że nie zrobiłabym tego wszystkiego, gdybym nie mieszkała u mamy. Zaczęłam rozkładać siebie na części, a potem na nowo budować. To był powrót do źródła: patrzyłam na mamę, jaka jest w domu, na co dzień, jak o siebie dba, jak świetnie gotuje, jak się dokształca, ciągle czegoś uczy, czyta, jak ćwiczy, jaką ma ogromną samodyscyplinę. Przewodnim hasłem było szukanie i budowanie miłości do siebie. Próba pokochania siebie i dbania o siebie. Miałam taki moment, że zaniedbałam się, bo zapomniałam o sobie. Mama mi pomogła. Dzięki 
niej zaczęłam ćwiczyć. Mama fantastycznie potrafi mnie mobilizować”, powiedziała Ola.

Małgorzata Foremniak wyznała, że też uczy się od swojej córki: „Uwielbiam jej słuchać, jest jak woda, która gasi ogień we mnie, bo w środku wszystko płonie, choć pozornie jestem spokojna. Ten czas, który spędziłyśmy razem, który wciąż jeszcze trwa, jest dla mnie jak dar od losu”.

O samotności: „Samotne życie jest bez sensu. Związek jest dla mnie dopełnieniem. Potężną energią, która zasila moją duszę i ciało. Tylko będąc z kimś, mogę dowiedzieć się więcej o sobie. Przejrzeć się w tej drugiej osobie, jak w lustrze. Tyle mamy z życia, ile kochamy. I to ma być prawdziwe i czyste, bo życie w atrapach jest martwe. Jeżeli twoje serce nie grzeje, nie wypełnia go szczere uczucie, to tak naprawdę nie cieszysz się niczym do końca. Miłość jest podstawą wszystkiego. Wszystko, co najważniejsze, dzieje się w sercu”.

Miłość jest podstawą wszystkiego. Wszystko, co najważniejsze, dzieje się w sercu

O szczęściu: „Kiedy budzisz się w swoim łóżku i mówisz: „Lubię to łóżko”. Podchodzisz do okna, wyglądasz. Piękna jesień. Idziesz do łazienki, myjesz się, jest ci dobrze w swoim ciele. W kuchni zastanawiasz się, czego się dziś napijesz. Herbaty? Nie, chcę kawy. Robisz kanapkę albo jajka na bekonie. I mówisz: „Tak, to jest to”. Celebrujesz chwilę. Ale można też wstać i pędzić. Nie widzieć, że się śpi, wstaje, nie dostrzegać siebie. Nie zaspokajać się tym, co się ma. Ja nie potrzebuję wielkiego uderzenia, wystarczy mi ta poranna kawa. To jest kawałek mojego niepowtarzalnego życia”.

O zmianie: „Wiem, że ona przyjdzie, bo kolejny schodek mam już za sobą. Ale niech to będzie niespodzianka. Taka najlepiej smakuje”.  

1/14
Małgorzata Foremniak
Copyright @Mateusz Stankiewicz/AF PHOTO
1/14

„Naturalność dla mnie to spokój, prawda, szczerość i poczucie humoru, przede wszystkim na swój własny temat”.

2/14
Małgorzata Foremniak i Rafał Maserak, "Viva!" listopad 2005
Copyright @Piotr Porębski / Metaluna
2/14

Małgorzata Foremniak, "Viva!" listopad 2005. „Wolę być ta naiwna i cieszyć się wszystkim. Potrafię się wytarzać z moim psem w jesiennych liściach. I nie obchodzi mnie, czy napiszą: „Foremniakowej odbiło”.

3/14
Małgorzata Foremniak
Copyright @Piotr Porębski/METALUNA
3/14

Małgorzata Foremniak, Viva! 2005 „Każdy ma czasem na to ochotę, tylko nie daje sobie wolności. Trzeba ją dawać, nie wstydzić się. Jak to jest, że mała dziewczynka może być małą dziewczynką, a dojrzała kobieta – już bezpowrotnie nie?”

4/14
Małgorzata Foremniak
Copyright @
4/14

Małgorzata Foremniak, Viva! 2007. „Znalazłyśmy z córką niezwykłe porozumienie. I nie chodzi tylko o to, że potrafimy w kuchni przy stole przegadać pięć godzin, wyjść razem do filharmonii, czytać książki, leżąc na tej samej kanapie”.

5/14
Małgorzata Foremniak
Copyright @Mateusz Stankiewicz / AF Photo
5/14

Małgorzata Foremniak, "Viva!" 2008: Uwielbiam jej słuchać, jest jak woda, która gasi ogień we mnie, bo w środku wszystko płonie, choć pozornie jestem spokojna. Ten czas, który spędziłyśmy razem, który wciąż jeszcze trwa, jest dla mnie jak dar od losu”.

6/14
Małgorzata Foremniak
Copyright @Mateusz Stankiewicz / AF Photo
6/14

Małgorzata Foremniak, "Viva!" 2008. „Ja nie potrzebuję wielkiego uderzenia, wystarczy mi ta poranna kawa. To jest kawałek mojego niepowtarzalnego życia”.

7/14
Małgorzata Foremniak
Copyright @Mateusz Stankiewicz / AF Photo
7/14

Małgorzata Foremniak, "Viva!" 2008. „Wiem, że zmiana przyjdzie, bo kolejny schodek mam już za sobą. Ale niech to będzie niespodzianka. Taka najlepiej smakuje”.

8/14
Małgorzata Foremniak
Copyright @Mateusz Stankiewicz / AF Photo
8/14

Małgorzata Foremniak, "Viva!" 2008. „Samotne życie jest bez sensu. Związek jest dla mnie dopełnieniem. Potężną energią, która zasila moją duszę i ciało. Tylko będąc z kimś, mogę dowiedzieć się więcej o sobie”.

9/14
Małgorzata Foremniak
Copyright @Mateusz Stankiewicz / AF Photo
9/14

Małgorzata Foremniak, "Viva!" 2008. „Ja nie potrzebuję wielkiego uderzenia, wystarczy mi ta poranna kawa. To jest kawałek mojego niepowtarzalnego życia”.

10/14
Małgorzata Foremniak
Copyright @Zuza Krajewska/LAF AM
10/14

Małgorzata Foremniak, Viva! 2014. „Tylko będąc z kimś, mogę dowiedzieć się więcej o sobie. Przejrzeć się w tej drugiej osobie, jak w lustrze. Tyle mamy z życia, ile kochamy”.

11/14
Małgorzata Foremniak i Ola Jędruszczak
Copyright @Bartek Wieczorek/LAF AM
11/14

Małgorzata Foremniak i Ola Jędruszczak, VIVA! maj 2016 „Znalazłyśmy niezwykłe porozumienie. I nie chodzi tylko o to, że potrafimy w kuchni przy stole przegadać pięć godzin, wyjść razem do filharmonii, czytać książki, leżąc na tej samej kanapie”.

12/14
Małgorzata Foremniak i Ola Jędruszczak
Copyright @Bartek Wieczorek/LAF AM
12/14

Małgorzata Foremniak i Ola Jędruszczak, VIVA! maj 2016 „Umiemy zobaczyć siebie takimi, jakie jesteśmy”.

13/14
Małgorzata Foremniak i Ola Jędruszczak
Copyright @Bartek Wieczorek/LAF AM
13/14

Małgorzata Foremniak i Ola Jędruszczak, VIVA! maj 2016. „Myślę, że nie zrobiłabym tego wszystkiego, gdybym nie mieszkała u mamy. Zaczęłam rozkładać siebie na części, a potem na nowo budować”.

14/14
Małgorzata Foremniak i Ola Jędruszczak
Copyright @Bartek Wieczorek/LAF AM
14/14

Małgorzata Foremniak i Ola Jędruszczak, VIVA! maj 2016. „Mama mi pomogła. Dzięki 
niej zaczęłam ćwiczyć. Mama fantastycznie potrafi mnie mobilizować”.

Wideo

Nie umiał wstać z łóżka, odzyskał sprawność po 8 latach. Michał Figurski szczerze o wyjściu z choroby

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

SYLWIA GRZESZCZAK: traumatyczne przeżycia w show-biznesie, strach i samotność na długo naznaczyły jej życie. Odrodziła się! EWA KASPRZYK I MAŁGORZATA BERNATOWICZ: matka i córka. Drzemie w nich gen szaleństwa. Jak to wpływa na ich relacje? MICHAŁ FIGURSKI o tym, jak to jest stracić wszystko, obudzić się na szpitalnej sali w nowej rzeczywistości i zaczynać od nowa. ALLAN STARSKI: wybitny polski scenograf, mistrz wyobraźni. Ulubiony scenograf – i przyjaciel – Andrzeja Wajdy na Festiwalu Filmowym w Gdyni odbierze Platynowe Lwy za całokształt twórczości.