Augustin Egurrola
Fot. Marcin Kempski/I Like Photo
Najsztub pyta

Był ministrantem u księdza Popiełuszki i miał zostać księdzem. Dlaczego nie został? Sekrety Agustina Egurroli

12 kwietnia 2016 20:45
Augustin Egurrola
Fot. Marcin Kempski/I Like Photo

Agustin Egurrola - teraz znany tancerz i choreograf (zobacz jak tańczy na naszym filmie). A miał zostać księdzem. Dlaczego nie został? Powołanie poczuł jako ministrant legendarnego księdza Popiełuszki. - Dziadkowie marzyli, żebym był księdzem. Byłem ministrantem, później lektorem, chodziłem na pielgrzymki do Częstochowy, to był naprawdę ważny czas w moim życiu - zdradził w wywiadzie w najnowszej kwietniowej VIVIE!.

Piotrowi Najsztubowi opowiedział o tym okresie swojego życia. Jaki był ksiądz Popiełuszko?
Augustin Egurrola: Byłem ministrantem do 18. roku życia i byłem świadomy tego, co się działo. I stanu wojennego, i cierpienia, zamordowania księdza Jerzego. Pamiętam go, jak odprawiał msze. To były zazwyczaj poniedziałki, miałem wtedy 13 czy 14 lat, szaleliśmy z kolegami, łobuziakami w zakrystii. On był zawsze absolutnie skoncentrowany. Widać było, że nosi w sobie wielkie brzemię i odpowiedzialność. Jego spojrzenie zawsze powodowało, że od razu wszyscy się uspokajaliśmy. Wiedzieliśmy, że to jest człowiek wielki. Widziałem te przestraszone twarze ludzi, którzy do niego przychodzili po odwagę, siłę, i ten jego spokój, ta mądrość. Był niezwykły.

Dlaczego nie zdecydował się na kapłaństwo?
 Augustin Egurrola: Było i wielkie pragnienie, żebym został księdzem, ale się na to nie zdecydowałem. Zacząłem tańczyć i ten świat wydał mi się bardziej wolny emocjonalnie, bez ograniczeń. Taniec wyrwał mnie z tego powołania. Matka bardzo często mówiła o ojcu – to była jej wielka niespełniona miłość – jak świetnie tańczył. Opowiadała, że na Kubie taniec jest po prostu wszędzie. Na imieninach, urodzinach u nas wszyscy siedzą przy stole, a tam po prostu pojawia się muzyka i wszyscy tańczą. Jako dorosły facet – miałem 36 lat – pierwszy raz pojechałem na Kubę do ojca, poszedłem na urodziny i nagle wszyscy tańczymy, ciotki się bawią, ojciec tańczy.

 

Polecamy też: Kinga Preis i Sebastian Fabijański jako miłosny duet. #Wszytko gra? Sami zobaczcie!


Czy mógłby związać się z kimś, kto nie tańczy? Czy jest pracoholikiem? I jak zareagowałby na zdradę? Cały wywiad z Agustinem Egurrolą w najnowszej VIVIE!. W kioskach od 7 kwietnia.

 

Magda Gessler z partnerem na okładce VIVY
Fot. Iza Grzybowska/VOYK

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

FILIP CHAJZER Uśmiechał się, żartował, prowadził program, pomagał potrzebującym. Tak było na zewnątrz. Co naprawdę się z nim wtedy działo? Popularna blogerka i podróżniczka ANNA SKURA zaczęła nowe życie na Bali. ANNA LEWANDOWSKA, CÉLIA KRYCHOWIAK, MARINA ŁUCZENKO-SZCZĘSNA... Kto tak naprawdę stoi za sukcesem żon sławnych piłkarzy? RYSZARD HOROWITZ I ROMAN POLAŃSKI. Chłopaki z Krakowa, ocaleni z Zagłady, w poruszającej podróży do przeszłości. Uwaga! Talent: KASIA I JACEK SIENKIEWICZ z zespołu KWIAT JABŁONI. W cyklu PODRÓŻE Meksyk i jego tajemnice.