Daniel Olbrychski, VIVA! luty 2015, Daniel Olbrychski, VIVA! 5/2015
Fot. Bartek Wieczorek
O tym się mówi!

Obronił magistra w wieku 65 lat. Daniel Olbrychski pracę napisał o sobie

Na aktorskiej scenie zadebiutował 60 lat temu, ale dopiero teraz postanowił uzyskać dyplom

Aleksandra Frankowska 28 marca 2023 20:43
Daniel Olbrychski, VIVA! luty 2015, Daniel Olbrychski, VIVA! 5/2015
Fot. Bartek Wieczorek

Przez 60 lat zasłynął z wielu spektakularnych ról i licznych romansów. Jego charakterystyczny wizerunek znała cała Polska i chociaż mówiło się o nim, jako o amancie kina, w końcu znalazł miłość na całe życie. Daniel Olbrychski obronił tytuł magistra dopiero w wieku 65 lat. Czy było warto?

ZOBACZ TEŻ: Poznali się przypadkiem, połączyła ich wspólna praca. Oto historia Daniela Olbrychskiego i Krystyny Demskiej

Role, które dały mu rozgłos

Dziś Daniel Olbrychski kończy 78 lat, a przez 60 lat swojej kariery zagrał w filmach i serialach, które dały mu ogromną rozpoznawalność. Zadebiutował w 1963 roku w filmie „Ranny w lesie”, ale to dopiero „Popioły” Wajdy sprawiły, że jego nazwisko stało się w Polsce bardzo popularne. Zagrał również słynnego Kmicia w „Potopie” i wystąpił u boku Angeliny Jolie w filmie „Salt”, wcielając się w postać rosyjskiego agenta. Co ciekawe, Olbrychski dopiero w wieku 65 lat obronił tytuł magistra, a pracę napisał o sobie samym. Dotyczyła ona konkretnie roli filmowych, które stworzył dla adaptacji klasycznych dzień literatury. To niesamowite, że miał jeszcze motywacje i chęć, aby uzyskać dyplom!

Daniel Olbrychski
Fot. Piotr Podlewski/AKPA

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Dziewczyna z dobrego domu i amant polskiego kina. Historia miłości Zuzanny Łapickiej i Daniela Olbrychskiego

Daniel Olbrychski: romanse i miłości

Mówiło się o nim, że był prawdziwym filmowym amantem. Chociaż dopiero po latach ustatkował się u boku obecnej żony, wcześniej próbował szczęścia z Moniką Dzienisewicz, Marylą Rodowicz i Zuzanną Łapicką. Doczekał się trójki dzieci, każdego z inną kobietą. Teraz aktor wiedzie szczęśliwe życie u boku Krystyny Demskiej i choć pozbył się łatki podrywacza, nie było to łatwe. Przez lata o jego romansach i skandalach z nimi związanymi mówiła cała Polska. 

rodowicz olbrychski
Fot. Daniel Olbrychski i Maryla Rodowicz na benefisie aktora w 2012 roku. FOT. P. DĄBROWSKI/EAST NEWS

Wideo

Z Vito Bambino na boisku do kosza! O kulisach nowego albumu, rodzicach i pierwszym roku w Warszawie...

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

OMENAA MENSAH: Prowadzi trzy fundacje, organizuje aukcje charytatywne, a kilka razy w miesiącu… zapowiada pogodę. W jej słowniku nie ma słowa „niemożliwe”! JAN A.P. KACZMAREK: O czym marzy kompozytor i laureat Oscara? Niezwykła rozmowa! KATARZYNA KOLENDA-ZALESKA i ANNA ZALESKA: Matka i córka. Dziennikarka i prawniczka. Zawsze w kontakcie, lecz jest jedno „ale”. VITO BAMBINO: O muzyce, życiu na emigracji, miłości, ukochanym synku i o tym, jak to jest żyć pomiędzy.