Zbigniew Zamachowski, Viva! 22/2019, Monika Zamachowska, VIVA! sierpień 2017
Fot. Agnieszka Kulesza i Łukasz Pik/COMPLETE; Szymon Szcześniak/LAF AM
O TYM SIĘ MÓWI

Zbigniew Zamachowski przerwał milczenie w sprawie związku z Moniką Richardson

Co aktor zdradził na temat ich relacji?

Olga Figaszewska 31 sierpnia 2021 20:50
Zbigniew Zamachowski, Viva! 22/2019, Monika Zamachowska, VIVA! sierpień 2017
Fot. Agnieszka Kulesza i Łukasz Pik/COMPLETE; Szymon Szcześniak/LAF AM

Niedawno ich związek przeszedł do historii. Zbigniew Zamachowski i Monika Richardson rozstali się po kilku latach małżeństwa. Oboje zaczęli na nowo budować swoje życie na nowo. Aktor długo nie wypowiadał się na temat związku z dziennikarką. Tym razem na łamach książki opowiedział o kulisach ich relacji.

Zbigniew Zamachowski o związku z Moniką Richardson

Kiedy kilka miesięcy temu poinformowano o rozpadzie ich związku, wielu osobom trudno było w to uwierzyć. W oczach fanów stanowili zgrany duet. Tymczasem Monika Richardson i Zbigniew Zamachowski postanowili, że będą układać swoje życie na nowo. Dziennikarka jako pierwsza odniosła się do rozstania z mężem na łamach dziennika Fakt.

„Za rozstanie zawsze odpowiadają obie strony. W tej chwili najważniejsze jest dla mnie, bym nie zaczęła nowego życia zgorzkniała, rozżalona i nienawidząca. Nie chcę, by choć na chwilę w moim sercu pojawiło się poczucie, że ktoś coś mi zrobił, że doświadczyłam krzywdy”, mówiła w kwietniu.

Zbigniew Zamachowski do tej pory nie zabierał głosu w tej sprawie. Teraz przerwał milczenie? 1 września odbędzie się premiera książki Zbyszek przez przypadki. Aktor opisał w niej szczegółowo swoje relacje z Moniką Richardson. Zbigniew Zamachowski zdradził, jak narodziło się ich uczucie. Los kilkukrotnie stawiał ich na swojej drodze.

„Poznaliśmy się sto lat temu we Wrocławiu, gdzie robiłem słynny film „The Lightmaker”. Przedstawił nas sobie wspólny znajomy i raz poszliśmy na spacer do parku Szczytnickiego. To była urocza rozmowa bon vivanta i cudownej, przemądrzałej szesnastolatki w dużych okularach. Tyle. Po raz drugi spotkaliśmy się w programie Moniki „Europa da się lubić”, w odcinku, którego tematem była zresztą zdrada”, opowiadał Beacie Nowickiej na łamach książki. Jedno ze spotkań uświadomiło im, że chcą ze sobą być.

„Okazało się, że oboje jesteśmy na życiowym zakręcie, w związkach, którym kończyła się data przydatności. Byliśmy w takiej samej sytuacji, łatwiej nam było się zrozumieć, zakończyć poprzednie związki i zacząć wspólne życie”, czytamy na łamach książki [cytat za Onet Kultura].

Czytaj także: Monika Richardson jest zakochana! Kim jest partner gwiazdy? 

Zbigniew Zamachowski, Viva! 22/2019
Fot. Szymon Szcześniak/LAF AM

Zbigniew Zamachowski, VIVA! maj 2018
Fot. ROBERT WOLAŃSKI
Zbigniew Zamachowski zdradził powody rozstania z Moniką Richardson?

Niektórzy w udostępnionych fragmentach książki doszukują się powodów rozstania pary. Aktor zwierzył się z tego, za co jest wdzięczny żonie. Przy okazji wyznał, że zdarza się jej być zbyt nadopiekuńczą. Czy tym samym zasugerował, co mogło być przyczyną rozpadu ich związku?

„Monice zawdzięczam bardzo dużo. Jest ważną kobietą w moim życiu. Zawsze miałem i mam pewien problem z ogarnianiem rzeczywistości. Coraz bardziej staję się analfabetą, jeśli chodzi o wirtualny świat internetu. […] Monika to ogarnia i uwalnia mnie od tego problemu. Kłopot pojawia się wtedy, gdy ktoś za bardzo chce się tobą opiekować. Monika jest osobą nadopiekuńczą w tym sensie, że tak strasznie chce pomóc, że aż przeszkadza. Walczymy ze sobą o zakres tej opieki, bo czasem sam chciałbym zapiąć sobie kurtkę”, mówił Zbigniew Zamachowski.  

Sprawdź też: Monika Richardson gorzko o relacji ze Zbigniewem Zamachowskim! „Byłam złodziejką męża”

Monika Zamachowska, VIVA! 10/2014
Fot. Robert Wolański

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

WERONIKA ROSATI o życiu w Los Angeles i córce: „Moment, w którym zaczęło się moje drugie życie, to narodziny córki”. AGNIESZKA I PIOTR GŁOWACCY: Para popularnych aktorów, rodzice bliźniaków, opowiadają o „podwójnym” szczęściu i o dojrzewaniu do miłości. JOHN PORTER: Najsłynniejszy Walijczyk mieszkający od 46 lat w Polsce mówi: „Jestem lekkim socjopatą”. Dlaczego? Ponadto HISTORIE NIEZWYKŁYCH WIĘZI MATEK I CÓREK oraz opowieść o MEMPHIS, mieście bluesa, grilla i Presleya.