Jeff Bezos, MacKenzie Bezos
Fot. Rex Features/East News
O TYM SIĘ MÓWI

Szykuje się najdroższy rozwód świata? Miliarder rozstaje się z żoną po 25 latach!

Założyciel Amazona Jeff Bezos i MacKenzie Bezos rozwodzą się

Gabriela Czernecka 10 stycznia 2019 17:52
Jeff Bezos, MacKenzie Bezos
Fot. Rex Features/East News

Po 25 latach małżeństwa założyciel Amazona Jeff Bezos bierze rozwód z MacKenzie Bezos. Zagraniczne media już mówią, że to może być najdroższy rozwód świata! Jak podaje brytyjski Guardian, jeśli para podzieli się majątkiem po równo, MacKenzie Bezos w ciagu jednego dnia może stać się najbogatszą kobietą świata! Para w sprawie rozwodu wydała oficjalne oświadczenie na Twitterze.

Założyciel Amazona Jeff Bezos bierze rozwód 

Według zagranicznych mediów szykuje się najdroższy rozwód na świecie. Jeff Bezos to założyciel firmy Amazon, spółka akcyjna, która prowadzi największy na świecie sklep internetowy. W 2018 roku został okrzyknięty najbogatszym człowiekiem świata według rankingu agencji Bloomberg. Według magazynu Forbes jego majątek szacuje się na około 149 miliardów dolarów. Założyciel Amazona Jeff Bezos poinformował właśnie, że po 25 latach małżeństwa rozwodzi się.

Jeff Bezos i jego żona MacKenzie ogłosili swoją decyzję we wspólnym oświadczeniu opublikowanym na Twitterze. „Po długim okresie miłości i próbnej separacji, zdecydowaliśmy się rozwieść i pozostać przyjaciółmi”, czytamy. „Nawet gdybyśmy wiedzieli, że się rozstaniemy po 25 latach, zrobilibyśmy wszystko tak samo”, piszą w oświadczeniu.

Jak podaje brytyjski Guardian, małżeństwo nie miało podpisanej intercyzy. Jeśli para podzieli się majątkiem po równo, po rozwodzie żona Jeffa Bezosa może stać się najbogatszą kobietą świata! MacKenzie Bezos otrzymałaby bowiem 68,5 miliarda dolarów, co sprawiłoby, że znalazłaby się w pierwszej piątce najbogatszych ludzi świata! Obecnie 1. miejsce zajmuje dziedziczka imperium L’Oréal Françoise Bettencourt Meyers. Przypomnijmy, że MacKenzie Bezos jest pisarką oraz założycielką organizacji Bystander Revolution, walczącej z przemocą i nękaniem. Wraz z mężem wychowuje czwórkę dzieci. 

Jeff Bezos i MacKenzie Bezos - historia miłości

Jeff Bezos i MacKenzie Bezos po raz pierwszy spotkali się w Nowym Jorku w firmie zarządzającej inwestycjami, gdzie oboje pracowali. „Moje biuro było zaraz obok niego i przez cały dzień słuchałam jego wspaniałego śmiechu! Jak mogłam się nie zakochać?”, mówiła w wywiadzie dla Vogue’a w 2013 roku.

Jak przyznał Jeff, on szukał przede wszystkim zaradnej kobiety. Nią okazała się być właśnie MacKenzie. „Myślę, że moja żona jest zaradna, inteligentna, rozgarnięta, seksowna, ale miałem szczęście, bo widziałem jej życiorys zanim ją poznałem, więc dokładnie wiedziałem, jakie są jej mocne strony, umiejętności”, mówił dla Vogue'a.Po trzech miesiącach spotkań para zaręczyła się. Pobrali się w 1993 roku. Rok później Jeff Bezos założył Amazon, który pierwotnie był jedynie sklepem internetowym z książkami. Żona pomagała mu w rozwoju firmy. Od tamtego czasu firma przeobraziła się w giganta handlu elektronicznego. 

Para wspólnie wychowuje czwórkę dzieci - trzech synów i córkę, którą adoptowali z Chin. Małżeństwo starało się wychowywać swoje pociechy w szacunku do pieniądza - do szkoły wozili je minivanem, nie zatrudniali opiekunek. Próbowali nawet przez pewien czas uczyć dzieci w domu. Niestety małżeństwo pary nie przetrwało. Jaki jest powód rozstania? Niektóre media sugerują, że Jeff Bezos zdradził żonę. 

Jak donosi Page Six, podobno Jeff jod kilku miesięcy spotyka się z Lauren Sanchez, która jesienią ubiegłego roku rozstała się z mężem, Patrickiem Whitesellem. Magazyn National Enquirer opublikował nawet zdjęcia założyciela AmazonaŻadna ze stron nie potwierdziła jednak tych doniesień. 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Jeff Bezos (@jeffbezos)

Jeff Bezos, MacKenzie Bezos
Fot. Rex Features/East News
 

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

AGNIESZKA CEGIELSKA: „»Stary świat nie wróci«, napisałam to dwa lata temu w mojej książce »Naturalnie«, mówi dziennikarka, specjalistka od zdrowego żywienia. PATRYCJA WOY-WOJCIECHOWSKA, fotografka, autorka książek dla dzieci, dziewczyna z wielkiego miasta, zaczęła drugie życie na Mazurach. Jak ono wygląda? PROFESOR KRZYSZTOF SIMON – słynie z ciętego języka i tego, że nie owija w bawełnę. Właśnie został odznaczony medalem 75-lecia misji Jana Karskiego za wkład w walkę z pandemią. A także: Dlaczego robimy z naszej planety wielkie wysypisko śmieci? Czy mogę wpłynąć na los Ziemi, będąc w domu? Czy luksusowe hotele mogą być eko?