Michał Figurski, VIVA! lipiec 2016
Fot. Adam Pluciński/MOVE
Z ŻYCIA GWIAZD

Za nim choroba i powrót do pracy. Co dziś robi Michał Figurski?

Dziennikarz obchodzi 49. urodziny 

Dorota Falkowska 16 maja 2022 13:02
Michał Figurski, VIVA! lipiec 2016
Fot. Adam Pluciński/MOVE

Życie Michała Figurskiego w ciągu ostatnich lat wywróciło się o 180 stopni. Polski dziennikarz, prezenter oraz producent stracił pracę i został publicznie wyklęty, przeżył ciężki rozwód, i omal nie umarł w wyniku wylewu - rezultatu nieleczonej cukrzycy. W dojściu do zdrowia pomagało mu wiele osób - w tym jego była żona, Odeta Moro. Czy dziś uporał się już z przeszłością? Jak wygląda życie Michała Figurskiego?

Michał Figurski: małżeństwo z Odetą Moro 

Michał Figurski w latach 2002-2014 był mężem Odety Moro. Uchodzili za bardzo szczęśliwą i świetnie dobraną parę w polskim show-biznesie. Oboje pracowali jako dziennikarze, dzielili wspólne tematy i zainteresowania. W 2003 roku na świat przyszła ich córka, Sonia. Dziennikarz czuł się wtedy szczęśliwym i spełnionym człowiekiem, jak sam podkreślał w rozmowie z Vivą! w 2016 roku. Niestety, para rozwiodła się po 12 latach małżeństwa. 

"Zakochaliśmy się od pierwszego wejrzenia, bardzo szybko wzięliśmy ślub. Szybko urodziła nam się wspaniała córka. Zbudowaliśmy dom. Nie myśleliśmy o tym, że trzeba w to włożyć trochę pracy, trochę cierpliwości. Tego zabrakło. I co do tego jesteśmy absolutnie zgodni", wyznał w wywiadzie z Vivą! Michał Figurski.

Michał Figurski i Odeta Moro z córką Sonią, 24.06.2012

Michał Figurski, Odeta Moro, córka Figurskiego i Moro
Fot. PIOTR FOTEK/REPORTER

Dziennikarz bardzo przeżył rozwód, na który zdecydowali się z żoną w 2014 roku. "Mówi się, że rozwód to równie traumatyczne przeżycie jak śmierć bliskiej osoby. To koszmar, który nagle się spełnia. Jak po wylewie trochę nie pamiętam życia, podobnie jest z rozpadem rodziny. Mózg wycina", wyznał. 

Zobacz także: Odeta Moro pokazała jak wygląda jej 18-letnia córka Sonia!

Michał Figurski: choroba

Na tych trudnych wydarzeniach niestety się nie skończyło... We wrześniu 2015 roku Michał Figurski doznał udaru z powodu powikłań cukrzycowych. 

"Nie czułem połowy ciała, postanowiłem pojechać do lekarza, oczywiście sam i samochodem. Jednak, kiedy wstałem z łóżka, przewróciłem się, zauważyłem też, że nie jestem w stanie normalnie mówić, lewa strona twarzy była kompletnie bez czucia, a kącik ust był opuszczony. Już wiedziałem, że to wylew, bo mój ojciec zmarł na zachłystowe zapalenie płuc, które było konsekwencją wylewu. Całe życie żyłem w strachu, że może mi się to przytrafić no i właśnie się stało" – opowiadał w jednym z wywiadów dziennikarz. 

Po tym, jak Michał Figurski trafił do szpitala, czołowe media w Polsce donosiły o jego ciężkiej sytuacji. Ogromne poruszenie wywołał fakt, że na cukrzycę dziennikarz chorował wtedy już ponad 20 lat, ale nigdy nie chciał się do tego przyznać. Jak sam później podkreślał, żył w wyparciu, a choroba coraz bardziej obciążała jego organizm. 

Michał Figurski, 2011 r. 

Michał Figurski choroba życie zawodowe partnerka co dziś robi
Fot. PAP/Stach Leszczyński

„Całe życie byłem gruby i z tego powodu nieszczęśliwy. W klasie maturalnej ważyłem 136 kg, a gdy jechałem do Krakowa – zaledwie 63 kg. Wszyscy, którzy dopiero mnie poznali, myśleli, że jestem chuderlak i szczapa, a to już była moja destrukcja, tak wyżarła mnie cukrzyca. Tyle że ja poczułem się w końcu jak laseczka”, podkreślał w rozmowie dla Vivy!. 

Leczenie, rehabilitacja i powrót do zdrowia zajęły dziennikarzowi kilka lat. W 2016 roku w grudniu musiał przejść operację przeszczepienia nerki i trzustki. Od tamtego czasu jego stan zdrowia stopniowo się poprawiał. W powrocie do zdrowia towarzyszyła Michałowi Figurskiemu rodzina, a także była żona. 

"Pomimo rozwodu i czasami bardzo trudnych relacji mogę powiedzieć, że wciąż jesteśmy sobie bliscy. (...) Wciąż łączy nas bardzo wiele. I nie mam na myśli tylko dziecka. Byliśmy bardzo zaprzyjaźnieni ze sobą i niektórych rzeczy nie da się wymazać", mówił o żonie kilka lat temu w wywiadzie dla Vivy!. 

Czytaj też: Michał Figurski o cukrzycy: „Wyparłem to, że jestem chory”

Michał Figurski: drugie małżeństwo 

Nową wybranką Michała Figurskiego została Magdalena Kasperowicz. Dziennikarka przyjęła pierścionek zaręczynowy w kwietniu 2017 roku, zaledwie po kilku miesiącach znajomości. „Michał nie widzi świata poza Magdą. Prawie codziennie czeka na nią pod biurem, aż skończy pracę i zabiera na romantyczne kolacje. Odnalazł prawdziwe szczęście i tak zwariował na jej punkcie, że zachowuje się jak zakochany nastolatek”, relacjonowała dla Faktu osoba z otoczenia dziennikarza. Znajomi pary są zgodni, że stanowią oni bardzo zgrany duet.

Co dziś robi Michał Figurski? Jak wygląda jego życie prywatne?

W 2005 roku dziennikarz został współtwórcą Antyradia. Po kilku latach porzucił ten projekt, przechodząc wraz z Kubą Wojewódzkim do Eska Rock. Po 13 latach Michał Figurski powrócił do pierwszej stacji i od 2018 roku u boku Karoliny Korwin-Piotrowskiej prowadzi poranny program "Najgorsze państwo świata". Dziennikarza można także usłyszeć w audycji Nie ZŁY pacjent w Radiu Zet.

Prywatnie jest w szczęśliwym związku z Magdaleną Kasperowicz. W jednym z wywiadów w 2019 roku podkreślił, że partnerka dba o niego w najlepszy możliwy sposób. „Moja Magda w najgorszych słowach mówi mi: Spójrz ty na siebie! Co ty wyprawiasz, człowieku?!. A ja wcześniej nie byłem w takiej relacji”, wyznał.

Dziennikarz jest również spełnionym ojcem dla swojej 19-letniej córki Soni. W 2019 roku internet obiegła informacja o tym, że nastolatka wyprowadziła się od  Odety Moro i zamieszkała z tatą

"Córka jest ze mną od czerwca. Spędzaliśmy dużo czasu ze sobą na co dzień, majówki i wakacje, po tegorocznych już została ze mną", wyznał wówczas w wywiadzie dla Vivy! Michał Figurski. "Bardzo kocham Sonię. Jestem najszczęśliwszym człowiekiem na świecie. Tworzymy wszyscy bardzo zgraną rodzinę, wspieramy się i rozumiemy, mamy dla siebie czas", dodał.  

Czytaj także: Paulina Krupińska pokazała nowe zdjęcia synka. Mały Jędrek skończył 5 lat!

Karolina Korwin-Piotrowska, Michał Figurski, Małgorzata Wierzejewska, 2019 r. 

Michał Figurski choroba życie zawodowe partnerka co dziś robi
Fot. Jan BIELECKI/East News

Michał Figurski, Warszawa, 14.11.2021 r. 

Michał Figurski choroba życie zawodowe partnerka co dziś robi
Fot. MATEUSZ GROCHOCKI/Dzien Dobry TVN/East News

Wideo

Maciej Musiał zadzwonił do Dagmary Kaźmierskiej z przeprosinami. Wcześniej zamieścił w sieci niestosowny komentarz

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

FILIP CHAJZER w poruszającej rozmowie wyznaje: „Szukam swojego szczęścia w miłości, w życiu, na świecie…”. GOŁDA TENCER: „Ludzie młodzi nie znają historii. Patrzą do przodu (…). A ja robię wszystko, by ocalić pamięć”, mówi. JAN HOLOUBEK i KASPER BAJON: reżyser i scenarzysta. Czego nie nakręcą, staje się hitem. A jak wyglądają ich relacje poza planem filmowym? MONIKA MILLER od lat zmaga się z depresją i chorobą dwubiegunową, ale teraz za sprawą miłości pierwszy raz w życiu jest szczęśliwa.