Michał Figurski
Fot. Bartosz Krupa/East News
TYLKO U NAS

Michał Figurski: „Córka jest ze mną od czerwca. Jestem najszczęśliwszym facetem!”

Jak wygląda jego życie, odkąd zamieszkała z nim 16-letnia Sonia?

27 listopada 2019 14:44
Michał Figurski
Fot. Bartosz Krupa/East News

Internet huczy o tym, że córka Odety Moro, szesnastoletnia Sonia, wyprowadziła się od matki i zamieszkała z ojcem, Michałem Figurskim. Zapytaliśmy Michała Figurskiego, jak żyje mu się z córką. Nie potrafił znaleźć słów, by wyrazić swoją radość. Po tym, jak cukrzyca i wylew wywróciły jego życie do góry nogami, jest w miejscu, w którym czuje się naprawdę szczęśliwy.

Sonia, Pana szesnastoletnia córka, zamieszkała z Panem?

Michał Figurski: Córka jest ze mną od czerwca. Spędzaliśmy dużo czasu ze sobą na co dzień, majówki i wakacje, po tegorocznych już została ze mną.

Jak to jest być ojcem prawie dorosłej córki?

Wspaniale. Bardzo kocham Sonię. Jestem najszczęśliwszym człowiekiem na świecie. Tworzymy wszyscy bardzo zgraną rodzinę, wspieramy się i rozumiemy, mamy dla siebie czas.

Błogosławieni przez życie?

Tak, przez los. Moja historia zatacza koło. Z miejsca, w którym nie bardzo wiedziałem, co miałem robić w życiu, znalazłem się w miejscu, jak pan powiedział, błogosławionym. Mam świetną pracę, mam wspaniały dom, prowadzę fundację dla osób chorujących na cukrzycę, „Najsłodsi”. A przede wszystkim mam rodzinę. To cudowne, wspaniałe. Jestem najszczęśliwszym facetem.

Wierzę, ale mam trzynastoletnią córkę. To wiek, w którym chętnie mnie krytykuje, musi przygadać.

Owszem, czuję się trochę w takiej pozycji. Ale ratuje nas poczucie humoru. Nie wiem, które z nas ma większe. Potrafimy rozładować żartem każde napięcie. Poza tym my się bardzo przyjaźnimy, urodziliśmy się tego samego dnia. Mamy silną, transcendentalną więź. Rozumiemy się bez słów. I w lot. Nasza relacja jest bardzo silna i bardzo wyjątkowa. I taka była zawsze. To powoduje, że nie robimy sobie żadnej krzywdy, żadne z nas nie ma do drugiego nigdy o nic pretensji. Wyjątkowa relacja, której mi bardzo brakowało. Zawsze byłem blisko z moim dzieckiem.

A drugi biegun, mama Soni – jak w nowej sytuacji?

Ja jestem skoncentrowany na Soni. Jej planach, szkole, marzeniach i obawach. Jak każdy rodzic dbam, by odrabiała lekcje, wracała o odpowiedniej porze, zdrowo jadła i miała obowiązki. Sonia jest wrażliwą i inteligentną nastolatką, mądrą i empatyczną. Skupiam się na tym, co ważne.  

Michał Figurski, Odeta Moro i Sonia Figurska, 24.06.2012:

Michał Figurski, Odeta Moro, córka Figurskiego i Moro
Fot. PIOTR FOTEK/REPORTER

Michał Figurski, Odeta Moro i Sonia Figurska, 23.06.2013:

Michał Figurski, Odeta Moro, córka Figurskiego i Moro
Fot. TRICOLORS/East News

Michał Figurski, VIVA! lipiec 2016
Fot. Adam Pluciński/MOVE

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KAROLINA SZOSTAK i MARYLA SZOSTAK: córka i matka. Są ze sobą bardzo blisko, ale dają sobie dużo wolności. Nam opowiadają o swojej wyjątkowej więzi. KAROLINA GRUSZKA o swojej chorobie, obywatelstwie córki oraz komu pomaga i dlaczego. JAN PESZEK: diabeł i anioł we mnie. Przewrotna spowiedź dojrzałego człowieka i artysty. NOWA GENERACJA IDOLI: młode pokolenie muzyków, które zawładnęło show-biznesem i zbiorową wyobraźnią.