Cristiano Ronaldo odejdzie z Realu Madryt?!
Fot. East News
O NIM JEST GŁOŚNO

Poruszające wyznanie Cristiano Ronaldo o ojcu alkoholiku...

„Nie spodziewałem się, że będę płakać”

Weronika Kostyra 17 września 2019 07:56
Cristiano Ronaldo odejdzie z Realu Madryt?!
Fot. East News

Życie Cristiano Ronaldo to wielki talent, zawrotna kariera, ogromne pieniądze i… głośne skandale. Jeden z najlepiej zarabiających sportowców na świecie zawsze podkreśla jednak, że najważniejsza jest dla niego rodzina. Razem z ukochaną Georginą Rodriguez wychowuje czwórkę dzieci. Jest też mocno związany ze swoją mamą. Dolores dos Santos mieszka obecnie mieszka z synem i jego rodziną. Piłkarz zawsze miał jednak trudne relacje ze swoim ojcem alkoholikiem.

Kim był ojciec Cristiano Ronaldo?

Jose Dinis Aveiro w przeszłości był żołnierzem. Po zakończeniu służby nie potrafił poradzić sobie jednak z traumą wojny i wpadł w alkoholizm. Zmarł  w wieku 52 lat, w 2005 roku, z powodu niewydolności wątroby, kiedy Cristiano miał zaledwie 21 lat. Ojciec nie zobaczył największych sukcesów swojego syna. Nie poznał też wnuków.

W programie Good Morning Britain, którego gościem był ostatnio Cristiano Ronaldo, prowadzący Piers Morgan pokazał mu film przedstawiający ojca piłkarza. Zawodnik Juventusu zareagował bardzo emocjonalnie i rozpłakał się przed kamerą. Okazało się, że nigdy wcześniej nie widział tego nagrania. Jose Dinis Aveiro z dumą mówi o sukcesach syna podczas Euro 2004. „Nigdy nie widziałem tego wideo. Nigdy nie widziałem tego wideo. Nie do wiary”, powiedział poruszony piłkarz. Przyznał, że nagranie jest dla niego bardzo ważne.  „Tak, dużo. Tak dużo to dla mnie znaczy. Myślę, że wywiad byłby nawet zabawny, ale nie spodziewałem się, że będę płakać. Ale nigdy nie widziałem tego filmu. Muszę go mieć, żeby pokazać mojej rodzinie”, mówił.

Później Cristiano Ronaldo zaczął wspominać zmarłego ojca. „Ale tak naprawdę nie znałem mojego ojca w 100 procentach. Był pijanym człowiekiem. Nigdy z nim nie rozmawiałem tak normalnie, to było trudne”, opowiedział piłkarz. „Być numerem jeden i nie móc podzielić się tym z ojcem, a on nie dożył tego aby zobaczyć, kim się stałem. Moja rodzina widzi, moja mama, moi bracia, nawet mój najstarszy syn, ale mój ojciec, nic nie widział… umarł zbyt młodo”, dodał wzruszony. Na szczęście Cristiano Ronaldo ma wsparcie bliskich. 

Płaczący Cristiano Ronaldo
Fot. Screen Good Morning Britain

Wideo

Trendy na wiosnę 2021. Najmodniejsze makijaże na wiosnę 2021.

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

HALINA ROWICKA I ANNA KALCZYŃSKA Jak odnaleźć się w życiu po odejściu ukochanej osoby i czy matka i córka mogą się przyjaźnić. MARIA DĘBSKA o niezależnych kobietach: matce reżyserce, ikonie lat 60. Kalinie Jędrusik, którą zagrała, i o... sobie. MARIUSZ WILCZYŃSKI – malarz, performer, twórca animacji. Jego animowany film „Zabij to i wyjedź z tego miasta” to absolutny światowy hit! Pierwsza w historii Stanów Zjednoczonych kobieta wiceprezydent – KAMALA HARRIS zmienia świat. GRZEGORZ SKAWIŃSKI Życie rockmana w czasach pandemii. W cyklu PODRÓŻE: Czy w tym roku poszusujemy i gdzie – top lista najsłynniejszych zimowych kurortów.