Piknik Lotniczy, wypadek samolotu
Fot. Bartlomiej Magierowski East News
Z OSTATNIEJ CHWILI

JAK-52 runął do Wisły na Pikniku Lotniczym w Płocku. Pilot zmarł na miejscu

To nie jedyny wypadek samolotowy, do jakiego dziś doszło...

Rafał Kowalski 15 czerwca 2019 13:59
Piknik Lotniczy, wypadek samolotu
Fot. Bartlomiej Magierowski East News

Piknik Lotniczy w Płocku od lat cieszy się niesłabnącą popularnością. Niestety raz na jakiś czas imprezę przerywają tragiczne wypadki z pilotami w roli głównej. Siedem lat temu przez źle wykonany manewr spowodował, że mistrz akrobacji i kapitan LOT-u Marek Szufa uderzył w taflę wody i zmarł na miejscu. Dziś sytuacja niestety się powtórzyła.

Szczegóły wypadku lotniczego w Płocku. Pilot z Niemiec nie żyje

Od godziny dziesiątej w Płocku tysiące widzów obserwowały zmagania samolotów, które kierowane przez doświadczonych pilotów-akrobatów, wykonywały najróżniejsze podniebne manewry. Około godziny 10:55 w powietrzu był JAK-52 z jedną osobą na pokładzie. Pilot z Niemiec wykonywał wiązankę akrobacyjną, jednak w pewnej chwili stracił panowanie nad maszyną i przy robieniu tak zwanego korkociągu uderzył w miejsce w taflę wody, około 20 metrów od brzegu Wisły.

Od razu podjęto akcję ratunkową. Ustalono, że wrak JAKA-52 prawdopodobnie wbił się w dno rzeki około 3-7 metrów pod wodą. Maszyna leżała w wodzie do góry kołami połamana się na dwie części. Ciało 60-letniego obywatela Niemiec po kilku godzinach poszukiwań udało się znaleźć za pomocą sonaru. Nie było szans na reanimację pilota. Ciało 60-latka, który na co dzień sterował także samolotami Lufthansy, zostało zabrane przez karawan.

Organizatorzy Pikniku Lotniczego i władze Płocka zastanawiają się czy zaplanowany na jutro 2. dzień imprezy odwołać tak jak dzień dzisiejszy, czy też przeprowadzić go zgodnie z planem. Sytuacja jest bardzo dynamiczna. 

Zobaczcie wideo z momentu katastrofy. 

Drugi wypadek lotniczy. Szybowiec runął koło Ostrowa Wielkopolskiego

Telewizja TVN24 podała także informację o drugim wypadku samolotowym. Niestety także śmiertelnym. Szybowiec, który brał udział w zawodach lotniczych koło miejscowości Szczury (koło Ostrowa Wielkopolskiego) spadł na ziemię. Zgon pilota lekarz stwierdził po przybyciu na miejsce wypadku. Świadek zdarzeń dodał, że przyczyną mógł być silny wiatr, przed którym ostrzeżenie były wydawane od rana. To wszystkie informacje, które są nam znane na ten moment. 

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

URSZULA DUDZIAK i MIKA URBANIAK osobista rozmowa dwóch niezwykłych artystek – matki i córki. ANNA PUŚLECKA mówi, że jej życie to nie tylko walka z rakiem. Polskie olimpijki: WALASIEWICZÓWNA, KONOPACKA, SZEWIŃSKA, KŁOBUKOWSKA… walczyły z rywalkami i z uprzedzeniami! Córka Ewy Błaszczyk MARIANNA JANCZARSKA: „Ola na zawsze jest częścią mojego życia”. EDYTA i MARCIN SAPETOWIE tworzą rodzinę dla dzieci z bagażem trudnych doświadczeń i chorób. Tumai – raj dla zawiedzionych kenijskich kobiet. Konkurs VIVA! PHOTO AWARDS rozstrzygnięty!