Tomasz Lis, VIVA! 2007
Fot. Zuza Krajewska i Bartek Wieczorek/Photoshop.pl
O TYM SIĘ MÓWI

Tomasz Lis zaliczył wpadkę. Poszło o królową Elżbietę II i księcia Filipa! 

Wszystko przez jeden komentarz...

Redakcja VIVA! 10 stycznia 2021 12:48
Tomasz Lis, VIVA! 2007
Fot. Zuza Krajewska i Bartek Wieczorek/Photoshop.pl

Wystarczył jeden wpis. Tomasz Lis zaliczył wpadkę. Dziennikarz zamieścił w social mediach swój komentarz dotyczącego szczepienia na COVID-19, na które zdecydowała się królowa Elżbieta II i książę Filip. Fani zwrócili jednak uwagę na błąd, jaki zakradł się do wpisu Tomasza Lisa… 

Tomasz Lis zaliczył wpadkę. Chodzi o księcia FIlipa 

Jak poinformował wczoraj rzecznik Pałac Buckingham, 94-letnia królowa Elżbieta II i jej małżonek, 99-letni książę Filip, zaszczepili się przeciwko koronawirusowi. Para w sobotę przyjęła pierwszą dawkę szczepionki: ,,Królowa i książę Edynburga otrzymali dziś szczepionki na COVID-19", przekazano w krótkim oświadczeniu. Według królewskiego źródła, procedura odbyła się na zamku w Windsorze. Tam królowa wraz z małżonkiem przebywają od początku pandemii.  

Jak podają brytyjskie media, sama Elżbieta II poprosiła o upublicznienie informacji o szczepieniu, by powstrzymać wszelkie plotki, doniesienia i spekulacje. Tym samym monarchini i jej mąż dołączyli do około 1,5 miliona ludzi w Wielkiej Brytanii, którym podano pierwszą dawkę preparatu. Wiek królowej Elżbiety II i księcia Filipa sprawił, że znaleźli się w pierwszej grupie osób uprawnionych do zaszczepienia.

Do przyjęcia szczepionki przez parę królewską odniósł się teraz Tomasz Lis. Na swoim Twitterze zdobył się na mocny wpis: „Królowa Elżbieta i książę Kentu przyjęli szczepionkę. Bezczelni ci brytyjscy celebryci”, brzmi komentarz dziennikarza.

Internauci szybko jednak wyłapali wpadkę Tomasza Lisa, który księcia Filipa, męża królowej, a jednocześnie księcia Edynburga, pomylił z księciem Kentu. Kim jest książę Kentu? To 85-letni książę Edward, wielki mistrz Zjednoczonej Wielkiej Loży Anglii. Królowa Elżbieta II jest jego kuzynką. W linii sukcesji brytyjskiego tronu zajmuje 37. miejsce (po narodzinach dwóch prawnuków królowej, którzy mają przyjść na świat w tym roku, jego miejsce zmieni się z 37. na 39.). 

Najprawdopodobniej swoim komentarzem, jak odczytują to fani, dziennikarz chciał nawiązać do  afery ze szczepieniem celebrytów w WUM, ale zwraca się uwagę, że królowa i książę Filip nie zaszczepili się poza kolejnością. „Po miesiącu od rozpoczęcia szczepień, mając odpowiednio 94 i 99 lat oraz będąc w większej liczbie grup ryzyka niż jest liter w alfabecie. Ale poza tym porównanie prawie trafione. A, jeszcze nie książę Kentu, tylko Edynburga. Chociaż Kentu ma 85 lat, więc też mógłby się załapać”, brzmi jeden z komentarzy. „Przypomnę Panu że ona ma 95 lat i została zaszczepiona w drugim milionie osób.”, pisze kolejny komentujący.  „Ale tam obowiązują inne kryteria kolejności szczepienia.Proszę doczytać zanim się coś napisze.”, dodaje trzeci. Zwróciliście na to uwagę?  

 

Tomasz Lis, VIVA! 2007
Fot. Zuza Krajewska i Bartek Wieczorek/Photoshop.pl

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KLAUDIA EL DURSI: „Nie myślałam o show-biznesie. Ani o pozowaniu do »Playboya«”, mówi uczestniczka „Top Model” i prowadząca program „Hotel Paradise”. Rektor warszawskiej Akademii Teatralnej WOJCIECH MALAJKAT o przemocy i mobbingu w szkołach artystycznych i o tym, dlaczego nie został… nauczycielem w mazurskim miasteczku. KSIAŻĘ WILLIAM I KSIĄŻĘ HARRY: Koniec braterskiej miłości? Historia MIŁKI RAULIN brzmi jak bajka o odważnej dziewczynie, która dzięki marzeniom zdobyła Koronę Ziemi. W cyklu Extra – na fieście w Andaluzji.