Siatkówka, polscy siatkarze
Fot. AP/Associated Press/East News
O TYM JEST GŁOŚNO

Polscy siatkarze powalczą dziś o tytuł mistrza świata 2018! Ale wcześniej...

Nie obyło się bez wpadki!

Rafał Kowalski 30 września 2018 18:57
Siatkówka, polscy siatkarze
Fot. AP/Associated Press/East News

Jeszcze trzy tygodnie temu na początku mistrzostw świata w siatkówce mało kto wierzył, że Polska znów znajdzie się w ich finale. Nawet sami zawodnicy byli zachowawczy w swoich wypowiedziach... „Czeka nas bardzo długa rozłąka z rodzinami, ale nie chcemy przed czasem wracać do domów”, mówił w jednym z wywiadów libero reprezentacji Polski, Paweł Zatorski. Obawy okazały się niepotrzebne, bo już dziś reprezentacja Polski zagra w finale z Brazylią! Czy transmisja odbędzie się bez zakłóceń? W półfinale doszło do kontrowersyjnej sytuacji…

Wpadka TVP podczas półfinału Polska-USA

W trakcie półfinałowego meczu Polski ze Stanami Zjednoczonymi, który wygraliśmy wynikiem 3:2, ogromną uwagę widzów przykuła część kibiców, która była obecna w hali w Turynie. Wielbiciele siatkówki, którzy usiedli tuż za jednym z sędziów, przez co często mieścili się w kadrze podczas transmisji, mieli ze sobą kartki z napisem konstytucja. To część akcji prowadzonych przez tych, którzy uważają, że aktualny polski rząd nie działa demokratycznie i wielokrotnie złamał zapisy najważniejszego dokumentu w państwie.

Telewizja Polska, która transmitowała wydarzenie nie mogła nic zrobić, dlatego także jej widzowie widzieli protestujących siedzących na włoskich trybunach. Pod koniec meczu między rzędy wkroczyła ochrona, która poprosiła kilka osób o oddanie kartek z politycznym hasłem.

Czy Polska wygra w finale z Brazylią? Typowania bukmacherów

Choć Polacy bronią tytułu mistrza świata zdobytego cztery lata temu, przed zawodami wcale nie byliśmy faworytami. Według Bukmacherów nie mieliśmy nawet trafić do najlepszej szóstki! Notowania wskazywały za to na Rosjan, Francuzów, Amerykanów, Włochów, Serbów i naszych dzisiejszych rywali, czyli Brazylię. Dziś, kiedy obstawiający mają wybrać między nami a trzykrotnymi mistrzami świata to nieznaczną przewagą głosów typują do zwycięstwa Brazylię.

Gdzie obejrzeć mecz siatkówki Polska-Brazylia?

Kibice, którzy nie są dziś na miejscu finału siatkarskich mistrzostw świata, czyli w hali sportowej w Turynie, powinni ustawić swoje odbiorniki na TVP 1, TVP Sport, Polsat lub Polsat Sport. Start meczu ustalono na 21:15 czasu polskiego. Transmisję będzie można też śledzić w Internecie dzięki stronom: ipla.tv oraz sport.tvp.pl.

Wielkich emocji na pewno nie zabraknie, my trzymamy kciuki za polskich siatkarzy z całych sił! Mamy nadzieję, że już niedługo będziemy mogli przekazać Wam same dobre informacje. 

Siatkówka, polscy siatkarze
Fot. Polska Press/East News
Siatkówka, polscy siatkarze
Fot. CIAMBELLI/SIPA/SIPA/East News

Wideo

Paweł Królikowski zostawił najpiękniejszy możliwy testament. Żona opowiedziała o szczegółach

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EWA CHODAKOWSKA I LEFTERIS KAVOUKIS o balansie, jaki dała im pandemia, domu w Warszawie i… raju w Atenach. Co takiego wydarzyło się, że RAFAŁ KRÓLIKOWSKI powiedział sobie: „Hola, hola, panie Królikowski, czasami trzeba przystopować…”? AIDA KOSOJAN-PRZYBYSZ z córkami ALICJĄ i MARGO – Jak być matką, kiedy widzi się przyszłość? W cyklu Kobiece historie: Fonda, Birkin, Joplin, Mitchell – buntowniczki i hippiski, które zmieniły świat. Miasto miłości: Nowy Jork nie pozwoli zasnąć zakochanym.